lostyazilim

Özgün içerik saçmalığı

67 Mesajlar 12.820 Okunma
lstbozum

spyhepyek spyhepyek Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 30.04.2012
  • Yaş/Cinsiyet 2024 / E
  • Meslek Webmaster/Öğrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 326
  • Beğeniler 55 / 85
  • Ticaret 1, (%100)
İnsanları yanlış yönlendirmek de iyi bir seo tekniğiymiş. Durmayın, kopyalayın gençler!
kulturelbellek CevdetBartu

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

kasparow116 kasparow116 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 27.02.2012
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek öğretmenlik
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 359
  • Beğeniler 74 / 96
  • Ticaret 10, (%100)
film izle kelimesinde 1. sıraya bakın. Başka bir şey demiyorum. İşi bilenler anladılar.

Öğretmenlikte.

savaser savaser WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 13.08.2011
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Meslek webmaster
  • Mesajlar 409
  • Beğeniler 57 / 76
  • Ticaret 2, (%100)
1. sıradaki site kaliteli bir site aylardır da orda sanırım.İzleyiciyi mutlu ediyorlar.Tüm filmleri çalışıyordu bir ara.şu an nedir bilmiyorum.

kasparow116 adlı üyeden alıntı

film izle kelimesinde 1. sıraya bakın. Başka bir şey demiyorum. İşi bilenler anladılar.

Drupal haber ve e-ticaret siteleri yapılır.

SHNBilisim SHNBilisim Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 10.03.2012
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek İnternet Emekçisi
  • Konum Muğla
  • Ad Soyad T** Ş**
  • Mesajlar 33
  • Beğeniler 3 / 12
  • Ticaret 5, (%60)
Yahu, bahsi geçen arama motoru Google... Bünyesinde yüzlerce mühendisin, özel olarak seçilmiş çalışanın barındığı dünyanın lider arama motoru.

Bu arama motoru, doğrudan kendi webmaster ve SEO konusunda bilgi veren bloglarında, kendi mühendisleri tarafından özgün içeriğin önemini vurgularken, siz nasıl böyle bir kanıya vardınız? SEO konusunda kesin ve net bir çalışma düzeni yoktur. Nitekim, Google kendi bloglarında bile sınırlı bilgi verir. Lakin, her ne olursa olsun; ÖZGÜN/YENİ içerik her zaman ön plandadır.

Gogole en temelde değişmeyen bir mantığa sahiptir. Bir konu ya da kategoride ilk, yeni ve kaliteli bilgiyi sunan göz bebeğidir. Geçte olsa Google bunu görür ve mükafatlandırır. Deneyimlemeden bahsediyorsunuz. O halde; bende söyleyeyim. Sadece özgün içerik ile belli kelimelere ulaştığım ve SEO'suz, backlinksiz hit aldığım bir çok sitem mevcut.

Ayrıca, büyük firmalarda SEO uzmanı olduğunuzdan bahsediyorsunuz ki kullandığınız Türkçe pek büyük firmalarda görev alacak birine uygun değil.
isodmin isousluer kulturelbellek

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
wmaraci

GOKBERKK GOKBERKK Gökberk Yağcı Kullanıcı
  • Üyelik 07.04.2012
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Giresun
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 6
  • Beğeniler 2 / 3
  • Ticaret 0, (%0)
madem bu işin uzmanısın bu iş böyle olmaz diyorsun imzanda ki sitelerde paketlerin içinde özgün makale ne işe yarıyor ?
kulturelbellek

kişi bu mesajı beğendi.

isodmin isodmin Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 13.01.2011
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Waiter / Writer / Webmaster
  • Konum Suudi Arabistan
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 905
  • Beğeniler 223 / 159
  • Ticaret 4, (%100)

SiteminoS adlı üyeden alıntı

Yahu, bahsi geçen arama motoru Google... Bünyesinde yüzlerce mühendisin, özel olarak seçilmiş çalışanın barındığı dünyanın lider arama motoru.

Bu arama motoru, doğrudan kendi webmaster ve SEO konusunda bilgi veren bloglarında, kendi mühendisleri tarafından özgün içeriğin önemini vurgularken, siz nasıl böyle bir kanıya vardınız? SEO konusunda kesin ve net bir çalışma düzeni yoktur. Nitekim, Google kendi bloglarında bile sınırlı bilgi verir. Lakin, her ne olursa olsun; ÖZGÜN/YENİ içerik her zaman ön plandadır.

Gogole en temelde değişmeyen bir mantığa sahiptir. Bir konu ya da kategoride ilk, yeni ve kaliteli bilgiyi sunan göz bebeğidir. Geçte olsa Google bunu görür ve mükafatlandırır. Deneyimlemeden bahsediyorsunuz. O halde; bende söyleyeyim. Sadece özgün içerik ile belli kelimelere ulaştığım ve SEO'suz, backlinksiz hit aldığım bir çok sitem mevcut.

Ayrıca, büyük firmalarda SEO uzmanı olduğunuzdan bahsediyorsunuz ki kullandığınız Türkçe pek büyük firmalarda görev alacak birine uygun değil.

Alıntı yaptığım yazıya birebir katıldığımı belirterek SEO konusunda pek bilgisi olmayan biri olarak konuşuyorum...

Öncelikle vicdan konusunda kendini rahat hisseden arkadaşlara; bu yazdığınız gerçekten insanları araştırmaktan alıkoyarak sadece kopya ile iş yaptırmaya yöneliktir.

Ayrıca Seo'nun geleceği değil de günü kurtarmak amaçlı yapıldığı yönündeki iddiaya verdiğiniz cevap çok tuhaf "para kazanma amacı", bildiğim kadarı ile bu forumdaki admin dahil herkesin amacı bu... :)

Büyük firmalarda çalışan birinin iş deneyimlerini tam olarak paylaşmamasını anlarım ancak zaten yanlış yönde olan gençlere özgün içeriğin önemsiz olduğunu söylerek yalnış yoldan bile çıkararak nereye göndermeye çalışıyorsunuz anlamıyorum.

Ayrıca Google'nin algoritmasını çözebilecek durumda olsa idik Türkiye'nin arama motoru projesini çoktan başlatmıştık :)

Siz siz olun ciddiyetten ve doğruluktan vazgeçmeyin. Seo değil kendi düşünceniz, bir konu hakkında yazılacak makale için yapılması gerekilen en doğru şey nedir; araştırıp farklı deneyimleri paylaşmak, bunu yapın. Doğru olun, o zaman seo ile uğraşmanıza gerek kalmaz....

Keyifli çalışmalar...
isousluer

kişi bu mesajı beğendi.

kulturelbellek kulturelbellek Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 06.06.2011
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Meslek
  • Mesajlar 1387
  • Beğeniler 357 / 363
  • Ticaret 0, (%0)
İlk fırsatta özgün içeriğin ne kadar değerli olduğunu anlatan bir yazı yazıp paylaşacağım.
isodmin

kişi bu mesajı beğendi.

NarKo NarKo WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 21.01.2013
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad İ** F**
  • Mesajlar 1356
  • Beğeniler 258 / 147
  • Ticaret 90, (%100)
bi insanı görev olarak artık sitemde sürekli bu konularda yazıyorum ve sizde benim fikrimdesiniz ve bu ince ayrıntıyı anlamak gerçekten zeka işi ve tabrik ederm benim firkimde olan birini görmeme çok sevindim

Kitaplardan önce kendimizi okumaya çalışalım

gokenim gokenim WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 28.03.2013
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Fotoğraf, Grafik, Radyoloji
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad G** Ç**
  • Mesajlar 1896
  • Beğeniler 766 / 351
  • Ticaret 4, (%100)
Yazdıklarınız bana saçma geldi. Ben de denedim 2-3 sitede. Özgün değil de kopya içerikler girdiğimde, başka sitelerden sürekli alıntı yaptığımda google'da nerelerdeydim bulamıyordum bile. Ama kendi özgün içeriklerimi girdiğimde haftada 1-2 tane girmem yetiyordu. Hem en üstte çıkıyordum hem de konuyla ilgili linklerim hemen index yiyordu. Milyonlarca site var ve milyonlarca sitenin aynı yazıyı paylaştığı içeriği benim siteme eklememde ne gibi bi fayda olabilir? hiç bir faydası olmadı.

GOOGLE gibi büyük ve Dünyanın en çok ziyaret edilen sitesinin yapmış olduğu bir sisteme sizin gelip saçma ve uydurma demeniz de çok komik..

Selamunaleyküm.

sercan1097 sercan1097 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 14.04.2011
  • Yaş/Cinsiyet 44 / E
  • Meslek işsiz
  • Konum Bartın
  • Ad Soyad S** U**
  • Mesajlar 319
  • Beğeniler 30 / 32
  • Ticaret 0, (%0)
adam olayı çözmüş

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al