wmaraci reklam

Sayfanız 3 dakikadan uzun sürede açılıyorsa atın çöpe gitsin

17 Mesajlar 2.778 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

Clicksus Clicksus Google'ı Anlamak Kullanıcı
  • Üyelik 31.10.2016
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek SEO Director
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad Ö** G**
  • Mesajlar 34
  • Beğeniler 21 / 26
  • Ticaret 0, (%0)
Yıl sonu yaklaştıkça Google tarafında güncellemeler yoğun şekilde yayınlanmaya devam ediyor. Gerek algoritma tarafı gerek Webmaster Tools tarafında son dönemde bir çok güncelleme duyar olduk. Çok değil birkaç gün önce Webmaster Search Console üzerinden artık içerik anahtar kelimelerin kaldırılacağını duyuran Google şimdi de site açılış süresi ile ilgili bir güncelleme getirdi.

Toollarını severek kullandığımız DeepCrawl sitesinde yayınladığı bir blogda bu konuyu direk çarpıcı bir şekilde; GoogleBot 3 dakika ve uzun süre crawl edemediği siteyi indexlemeyecek gibi bir spot ile dikkatimizi çekti.

DeepCrawl ekibi bir yükleme süresi segmentine göre siteleri ayırarak test etmiş ve bizlere altın değerinde bilgileri sunmuş. Şöyle diyorlar, “Yükleme süreleri birbirinden farklı olan web siteleri ile deneme yaptık. İlk kümemiz 1-100 saniye arasında değişiyordu, Google’un bu segmentimizde bulunan bütün siteleri indexlemesinden mutluluk duyduk.” 100 saniyeye kadar sorunsuz index almış sayfalar. .

Testler açılış süreleri 200 saniyeye kadar artan sayfalar ile devam ettirilmiş. Bu kısım önemli 179 saniyelik sayfaya kadar bütün sayfalar aynı 0-100 arası yükleme süresi olan sitelerde olduğu taranabilmiş fakat 180.saniyede açılan siteye gelince durum değişmiş. Yani tam 3 dakika olan içerik artık GoogleBot için hiçbir şey ifade etmiyor diyebiliriz.

Bu durum Google gibi getir aracında biraz farklı işliyor. Burada ayrıca test edilmiş. Aynı şekilde süreleri kümelere ayrılarak 0.1 saniye şeklinde arttıra arttıra google gibi getir işlemi yapılmış. Burada karşılaşılan sonuç ise ; 8.9 saniyeye kadar sorunsuz. 9 saniyede getiremediği sayfada sıkıntı var. kaynak : https://www.deepcrawl.com/blog/best-practice/googlebot-3-minute-timeout

Site açılış hızının SEO sıralamasına direkt katkısı hala tartışılıyor ( bizce değil. Clicksus’a göre temel kriterlerden bir tanesi.) Fakat bu güncellemelerde görüyoruz, AMP sonrası bu durumlar ciddi anlamda dikkate alınır olunmuş durumda.
kaynak : https://www.clicksus.com/blog/3-dakika-google-icin-artik-hicbir-sey/
MagaraAdami PRODUCTION

kişi bu mesajı beğendi.

clicksus dijital pazarlama
wmaraci
reklam

JumperTech JumperTech Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 02.07.2016
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad B** O**
  • Mesajlar 1705
  • Beğeniler 820 / 523
  • Ticaret 19, (%100)
Bir yandan Google'nin böyle yapması çok iyi bir şey neden derseniz artık internetin kendini geliştirmesi gerek eski çağdaki gibi hantal olmaması gerek.

Adamlar sadece kendilerini değil, her internet kullanıcısını da düşünüyor...
Clicksus PRODUCTION

kişi bu mesajı beğendi.

Samcro Samcro WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 04.02.2013
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Entrepreneur
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad S** C**
  • Mesajlar 140
  • Beğeniler 18 / 18
  • Ticaret 4, (%100)
"Webmaster Search Console üzerinden artık içerik anahtar kelimelerin kaldırılacağını" bunu ilk kez duydum. Bu durumda etiket olayı tamamen artık iptal mi olmuş oluyor etiket girmesek daha mı hayırlı. Peki ya geriye dönük yazılar onlarda etiketleri silmek mi lazım hiç kritere etki etmiyorsa?

• Üyelik 31.10.2016
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek SEO Director
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad Ö** G**
  • Mesajlar 34
  • Beğeniler 21 / 26
  • Ticaret 0, (%0)

JumperTech adlı üyeden alıntı

Bir yandan Google'nin böyle yapması çok iyi bir şey neden derseniz artık internetin kendini geliştirmesi gerek eski çağdaki gibi hantal olmaması gerek.

Adamlar sadece kendilerini değil, her internet kullanıcısını da düşünüyor...

Kuruldukları günden beri sloganları "DONT BE EVIL" sürekli kendilerini geliştiriyorlar ve bu bizi de mutlu ediyor. Seviyoruz:) Sevdamız Google.

Samcro adlı üyeden alıntı

"Webmaster Search Console üzerinden artık içerik anahtar kelimelerin kaldırılacağını" bunu ilk kez duydum. Bu durumda etiket olayı tamamen artık iptal mi olmuş oluyor etiket girmesek daha mı hayırlı. Peki ya geriye dönük yazılar onlarda etiketleri silmek mi lazım hiç kritere etki etmiyorsa?

Search Console'da artık içerik anahtar kelime kısmı yok, evet yeni bir güncelleme bu ama bu demek değildir ki sitenize anahtar kelime girmeyin. Bu sadece tool üzerinde artık gösterilmeyecek manasında bir açıklama bloglarında yayınladılar. Yani hiç müdehale etme geriye dönük hocam. O güncelleme düşündüğün gibi etiketler, içerik kelime yoğunluk oranı artık bitti, manası taşımıyor yani.

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

Optimus Optimus Optimus Kullanıcı
  • Üyelik 26.07.2012
  • Yaş/Cinsiyet 42 / E
  • Meslek Bilişim / İnternet
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad M** D**
  • Mesajlar 380
  • Beğeniler 55 / 103
  • Ticaret 13, (%100)
Etiket yerine kategori daha mantıklı çünkü etiketler bloglarda anahtar kelime çöplüğü olarak kullanılıyor ben artık kullanmıyorum hatta seo eklentisinden kaldırdım indexi.
Clicksus PRODUCTION

kişi bu mesajı beğendi.

impjix impjix WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 10.03.2013
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Yazılım Mühendisi
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad F** A**
  • Mesajlar 2426
  • Beğeniler 809 / 814
  • Ticaret 17, (%100)
Hocam 3 dakikada açılan site de olmasın bi zahmet artık.
SafakCALiSKAN furkandemirci nbrknk22

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 31.10.2016
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek SEO Director
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad Ö** G**
  • Mesajlar 34
  • Beğeniler 21 / 26
  • Ticaret 0, (%0)

Optimus adlı üyeden alıntı

Etiket yerine kategori daha mantıklı çünkü etiketler bloglarda anahtar kelime çöplüğü olarak kullanılıyor ben artık kullanmıyorum hatta seo eklentisinden kaldırdım indexi.

doğru kullanılırsa, yani spam yapmadan. Etiket sayfalarının pagination sayfalarını indexe kapatarak indexe sadece ilk sayfayı açık tutmak organik trafik sağlayacaktır. Tavsiyem bu yönde ( ama önemli olan doğru kullanmak )

mkahraman mkahraman Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 03.07.2016
  • Yaş/Cinsiyet 44 / E
  • Meslek bilişim
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** K**
  • Mesajlar 281
  • Beğeniler 177 / 90
  • Ticaret 3, (%100)
yeni kurduğum all in one seo eklentisinde de anahtar kelime girilen kısım yok.

Ozdemiir Ozdemiir Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 25.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad Ö** Ş**
  • Mesajlar 704
  • Beğeniler 4 / 120
  • Ticaret 0, (%0)
İşin aslı şu etiket olayı aslında yıllardan beri boş işti yani google eskiden aynı şimdide hani diyoruz google mantığına akıl ermez google aslında yerinde sayıyıor macera arayan site sahipleri ben bu etiket olayını 10 gün araştırdım ve bence tag girmeyin makalelere özgün seo uyumlu uzun yazılar yazın başlıkta organik oldu mu zaten siteniz kısa sürede indexlenir

dincerdirlik dincerdirlik WM Aracı Kimlik Onayı
  • Üyelik 04.04.2015
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek İnternet
  • Konum Aydın
  • Ad Soyad D** D**
  • Mesajlar 876
  • Beğeniler 238 / 206
  • Ticaret 0, (%0)
Sonumuz hayrola, gelin gelelim ki gidin gidelim sözüm ona google, her gün bir şeyler çıkartıyor yetişemez oluyoruz, siteye mi bakalım, içerik mi girelim, seo mı bakalım,backlink savaşı mı verelim, sosyal medya mı kasalım anlamış değilim gerçekten sonumuz hayrola :) büyük değilsen savaşı hep kaybedersin..
GokhanGORAL

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al