wmaraci reklam

Search Console Saçmalığı...

7 Mesajlar 902 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

TyroneSoftware TyroneSoftware ms Systems Kullanıcı
  • Üyelik 12.01.2020
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Software Developer
  • Konum Rusya
  • Ad Soyad F** S**
  • Mesajlar 78
  • Beğeniler 48 / 13
  • Ticaret 0, (%0)
Sitemi 1 ay önce açtım. Arama ve etiket sayfaların google bota kapattım. Robots'ta disallow olarak belirtildi. Ardından search consoleden takip ettiğimde şu uyarıyı verdi.

"Sayfalar Robots.txt tarafından engellense bile dizine eklendi" :D:D

Birincisi site yöneticisi olarak ben bir sayfayı bota kapattığımı belirtmişsem meraklı melahat gibi o sayfalara bakmayacaksın. Tamam google veriye aç ama bu kadarda olmaz. Biraz araştırdım google çalışanlarının birinin yorumuna göre sayfaların başınada noindex koymam söylendi. noindex yetmedi noarchiveyide ekledim. Hala daha o sayfalarda bi b*k varmış gibi taramaya çalışıyor. Bütün engellemelere rahmen. Sitede yapmadığım ayar kalmadı. Onların keyfine göre bir şeyler yapmaya çalışıyoruz fakat sitede sürekli değişiklik yapmak beni rahatsız ediyor. Öyle dene olmadı böyle dene olmadı. Kardeşim standardın ne senin? Ben senin kuralına göre bir şeyi yapma diyorsam senin programladığın botlar neden hala bunları aşıyor? Her geçen gün bir şeyleri değiştiriyor. Değiştirme geliştir. Koskoca google bot programlamayı mı bilmiyor yoksa? Tüm servislerinizde belirttiğiniz "insanlara kolaylık sağlamak için çalışıyoruz" cümlesi tamamen bir saçmalık.

wmaraci
reklam

yilmaz70 yilmaz70 Güzel olacak Kullanıcı
  • Üyelik 03.02.2017
  • Yaş/Cinsiyet 53 / E
  • Meslek Web Tasarım
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad D** K**
  • Mesajlar 4766
  • Beğeniler 3155 / 3156
  • Ticaret 12, (%100)
Google istediği veriye erişme yetkisine sahip olduğu için maalesef son durum bize değil ona bağlı.

Dolayısı ile biz sadece kendimizce tedbirimizi alıyoruz, son durum onlara kalıyor :)

Bir de şu açıdan bakalım; google bunu yapıyorsa bizim lehimize olması gerek.
TyroneSoftware

kişi bu mesajı beğendi.

vaveyla vaveyla WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 09.12.2018
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Konya
  • Ad Soyad R** C**
  • Mesajlar 338
  • Beğeniler 107 / 71
  • Ticaret 3, (%100)
Googlenin suçu yok burda google'nin robots.txt hakkında yaptığı güncellemeden habersiz kalmışsınız hocam.

2 Temmuz itibariyle robots.txt dosyasında noindex geçerli olmayacak.

https://www.optimisthub.com/google-robots-txt-dosyalarini-artik-desteklemeyecek-mi.html
TyroneSoftware

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 12.01.2020
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Konum Rusya
  • Ad Soyad F** S**
  • Mesajlar 78
  • Beğeniler 48 / 13
  • Ticaret 0, (%0)

yilmaz70 adlı üyeden alıntı

Google istediği veriye erişme yetkisine sahip olduğu için maalesef son durum bize değil ona bağlı.

Dolayısı ile biz sadece kendimizce tedbirimizi alıyoruz, son durum onlara kalıyor :)

Bir de şu açıdan bakalım; google bunu yapıyorsa bizim lehimize olması gerek.

Üstad istediği veriye erişsin eyw ama bir şey söylüyor zırt pırt söylediklerinide değiştiriyor. Bak arkadaş ne yazdı. robotstan noindex kaldırılmış. Tamam sayfalarımdada var noindex neden hala dirayetle tarama azmine giriyor. Tarıcaksan tara madem ama gidipte bana bunu hata diye search consolede sunma. Ben buna kızıyorum.

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

• Üyelik 12.01.2020
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Konum Rusya
  • Ad Soyad F** S**
  • Mesajlar 78
  • Beğeniler 48 / 13
  • Ticaret 0, (%0)

vaveyla adlı üyeden alıntı

Googlenin suçu yok burda google'nin robots.txt hakkında yaptığı güncellemeden habersiz kalmışsınız hocam.

2 Temmuz itibariyle robots.txt dosyasında noindex geçerli olmayacak.

https://www.optimisthub.com/google-robots-txt-dosyalarini-artik-desteklemeyecek-mi.html

Eyw hocam habersiz kaldık orada haklısınız. Google'nin çok büyük bir suçu var. Ben bu bilgiye googlenin kendi dökümanından ulaştım. Madem böyle bir değişikliğe gitti dökümanını neden güncellemedi. Onu geçtim görmesini istemediğim sayfalarda noindex işaretli sitemaptada linkler yok hala neden tarama yapmaya çalışıyor. Hadi yaptın bana bunu gelipte hata diye sunma madem. Kızdığım nokta bu.
vaveyla

kişi bu mesajı beğendi.

yilmaz70 yilmaz70 Güzel olacak Kullanıcı
  • Üyelik 03.02.2017
  • Yaş/Cinsiyet 53 / E
  • Meslek Web Tasarım
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad D** K**
  • Mesajlar 4766
  • Beğeniler 3155 / 3156
  • Ticaret 12, (%100)

TyroneSoftware adlı üyeden alıntı

Üstad istediği veriye erişsin eyw ama bir şey söylüyor zırt pırt söylediklerinide değiştiriyor. Bak arkadaş ne yazdı. robotstan noindex kaldırılmış. Tamam sayfalarımdada var noindex neden hala dirayetle tarama azmine giriyor. Tarıcaksan tara madem ama gidipte bana bunu hata diye search consolede sunma. Ben buna kızıyorum.

Bir de son dönemlerde search console da bazı hatalar çıkabiliyor. Bu hataları hemen düzeltme yoluna gitmeyin. Neden diyeceksiniz; bir kaç gün sonra hatalar kalkabiliyor console dan.

Sakin olmakta fayda var derim :)
nokta TyroneSoftware

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 12.01.2020
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Konum Rusya
  • Ad Soyad F** S**
  • Mesajlar 78
  • Beğeniler 48 / 13
  • Ticaret 0, (%0)
yilmaz70 3. kez düzeltme önerdik bakalım. İnşallah düzelir.
yilmaz70

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al