wmaraci reklam

Sitelere Google ile oturum açma yetkisi vermek güvenli mi?

2 Mesajlar 640 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

cagatay169 cagatay169 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 07.01.2017
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Meslek Sosyal Medya Yöneticisi
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad Ç** T**
  • Mesajlar 166
  • Beğeniler 118 / 14
  • Ticaret 0, (%0)
Bildiğiniz gibi artık bir çok site "Google ile oturum aç" imkanı sunmakta. Ancak ben bu özelliği kullanmaktan hep korktum ve uzak durdum. Çünkü, sanki o site için Google ile oturum açma erişimi verdiğimde, hesabıma her şeyi yapacak gibi hissediyorum. Sizce bu güvenli mi?

Ayrıca bazı Wordpress SEO pluginleri Google ve Adsense bilgilerimizi paylaşmamızı istiyor ve eğer Google hesabımızı bağlamazsak bize hizmet sunmuyor. Sizce bu tür Google hesabı bağlama işlemleri güvenli midir?

(Hesap bağlama işlemi isteyen pluginin şuanda aktif 400.000+ kullanıcısı bulunmakta.)

wmaraci
reklam

enerjiveguc enerjiveguc Wordpress Destek Kullanıcı
  • Üyelik 28.05.2018
  • Yaş/Cinsiyet 52 / E
  • Meslek Street Engineer
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad B** A**
  • Mesajlar 5152
  • Beğeniler 2185 / 2187
  • Ticaret 0, (%0)
Elbette her eklenti için güvenli diyemeyiz. Akıllı cihazlardaki appler gibi düşünün. Aralarında bir çok art niyetli uygulama mevcut. Burada dikkat edilmesi gereken nokta, eklentinin yayımcısının kim olduğuna bakmak, eklenti hakkındaki "özellikle" olumsuz yorumları okumak ve olumsuz puanlamaya bakmak. Bir eklentiyi 400k kişi indirmiş olabilir. Ama kullanmış mı asıl dikkat edilmesi gereken nokta bu. İndirdi verim alamadı kaldırdı belki de. Bunu bilemeyiz.

Google Site Kit için bir sorun yaşadıysanız ya da yaşayacağınızı düşünüyorsanız (wordpresste Google için en iyi eklenti) ki bunun bile açıkları bulundu, mutlaka eklentinizi güncel tutmaya özen göstermelisiniz. Bu veri gizliliği açısından önemli unsur.

Bir çok wordpress kullanıcısında karşılaştığım durum bu. Ne wordpressi ne eklentileri güncellemiyorlar. Mutlaka Güncelleyin. Her güncellemenin yenilenme yerine bir açığı kapatmak için geliştirildiğini unutmayın.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al