wmaraci reklam

sizce google "haber" sitelerine el atar mı?

13 Mesajlar 1.860 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

ismtkonuc ismtkonuc WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 05.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Bilgisayar Mühendisliği
  • Konum Mersin
  • Ad Soyad İ** K**
  • Mesajlar 11
  • Beğeniler 0 / 0
  • Ticaret 0, (%0)
Altta fotoğrafını koyduğum kategoriler bölümü neredeyse tüm "haber" sitelerinde ortak. güçlerinden dolayı belli başlı "haber" siteleri 7/24 içerik pompalayan bir ekiple çalışıyor bu duruma kimse laf edemez ancak haber çatısına sığınıp siyasetten emlak sektörüne kadar içerik giren bu siteler sadece tek bir alana odaklanan siteleri tabiri caizse "eziyor" ve işin kötü tarafı girdikleri makalelerin içeriği boş olsa dahi Google indexlerinde aklınızın alamayacağı kadar sözcük giren siteleri sadece bir başlıkla geçmesi. Sizce Google bu duruma bir son verir mi?

wmaraci
reklam

appiah5454 appiah5454 Web ve Desktop Yazılımlar Kullanıcı
  • Üyelik 18.10.2017
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Web ve Masaüstü programlama
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad B** A**
  • Mesajlar 502
  • Beğeniler 118 / 163
  • Ticaret 0, (%0)
İşler çok degişik ben alan adimi yazdigimda bile ilk 500 de yokum sen hesap et :) :)

Her Türlü Stabil Bot! | İnstagram, Twitter, Whatsapp ve daha fazlası için PM!

sorueki sorueki WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 18.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 47 / E
  • Meslek Memur
  • Konum Mardin
  • Ad Soyad S** i**
  • Mesajlar 1977
  • Beğeniler 639 / 720
  • Ticaret 3, (%100)
Aynı haberi üç-dört defa paylaşıyorlar ve başka sitelerden içerik kopyaladıklarında bile söz konusu sitenin üzerine çıkıyorlar.

2014'te bir el atmışlardı. Umarım yine atarlar. Çünkü işin pohunu çıkardılar.

Bir de sinir olduğum şu videoların tüm sitelerin üzerinde çıkması olayı var. Bu da benzer bir konu ve artık can sıkıcı hale gelmeye başladı. Video aramak isteyen video arar zaten.
lastpavel

kişi bu mesajı beğendi.

Durgun sular derin akar.

BlackStone BlackStone WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 01.06.2014
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek İşsiz
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad T** K**
  • Mesajlar 434
  • Beğeniler 28 / 119
  • Ticaret 12, (%100)
Evet maalesef var boyle bir sorun. Google yapar mi bilmiyorum ama kesin biseyler yapilmasi lazim

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

70826 70826 WM Aracı Anonim Üyelik
  • Üyelik 06.12.2016
  • Yaş/Cinsiyet - /
  • Meslek
  • Mesajlar 1058
  • Beğeniler 228 / 482
  • Ticaret 17, (%100)
İnşallah el atarlar. Bunlar yüzünden ekmek kapısını kaybeden tanıdıklarım var. Yazık günah.
lastpavel

kişi bu mesajı beğendi.

meraboy meraboy En değerli şey emektir. Kullanıcı
  • Üyelik 23.04.2018
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Seo Hizmetleri
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad B** Y**
  • Mesajlar 162
  • Beğeniler 23 / 53
  • Ticaret 7, (%100)
Daha bugün konuşuyordum bu konuyu. Özellikle sporx denen garip bir oluşum var bu ülkede. Sektörleri ne kimse bilmiyor. Bir gün ****o yıldızı paylaşırlar bir gün afrin operasyonu paylaşır bir gün trump'ın tweetleri... Sorsan spor sayfasıyız derler.

Bunun dışında m ve h isimli gazeteler gibi penis siğillerine kadar içerik yazan, kendilerine gazete diyen ancak blog vasfı taşıyan gazetelerle aynı ülkedeyiz.

Sanki az kazanıyorlar birde her alana el atıp bizim gibi insanların 3 kuruşuna göz dikiyorlar. Google buna umarım dur der ve umarım şu haber sitelerinin indexlerini bir gün yarıya indirir.

AllyBey AllyBey WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 10.09.2017
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Editör
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** A**
  • Mesajlar 412
  • Beğeniler 60 / 116
  • Ticaret 0, (%0)
Çalsınlar abi boşverin. Misal hürriyete girin orjinal kendi içeriğini oluşturmak için o kadar salak saçma haberleri varki yok sevgilisi tarafından terk edilen kız 100 kilo verince bu hale geldi, yok iş adamı bodruma geldi ne yedi. Yok, yumurtayı saksıya dikersek ne olur gibi vs.vs saçma saçma haberler olacağına en azından 3-5 gerçek haber yapsınlar şunları görmek zorunda kalmıyalım

SametTEKE SametTEKE WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 25.10.2016
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad S** T**
  • Mesajlar 1524
  • Beğeniler 894 / 646
  • Ticaret 4, (%100)
Google da bunlardan kazanıyor parayı zaten. Günlük milyonlarca hit ile AdSense kullanıyorlar. Google da kârını alıyor.

BakalimBilelim BakalimBilelim Beni bilen bilir... Kullanıcı
  • Üyelik 24.02.2015
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek serbest meslek
  • Konum Tunceli
  • Ad Soyad E** Ö**
  • Mesajlar 2181
  • Beğeniler 521 / 572
  • Ticaret 50, (%100)
Arkadaşlar, "Alan razı, satan razı." diye bir deyimimiz var, bilirsiniz. Bu iş de tam o hesap. Daha önce de dile getirdim bu konuyu. Webmasterlar olarak bir dernek kurmamız ve adsense konusunda birlikte hareket etmemiz gerekir. Eminim ki çok çok faydası olacak.

Aslında haber sitelerinin her haltı paylaşmasından daha fazla kızdığım birşey var; yazıda verilen bilgilerin komple hatalı ve eksik olması. Bir halt yiyorsunuz bari paylaştığınız bilgi eksiksiz olsun ve doğru bilgi içersin. Ama nerdeeee... Komple yalap şalap bilgiler yığını.

koz4 koz4 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 07.05.2015
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad V** O**
  • Mesajlar 1704
  • Beğeniler 161 / 160
  • Ticaret 15, (%100)
ben bu konudan çok muzdaribim bence el atmaz google hatta destekliyor geçende yazdım konu açtım
imzadaki siteme 2017 yılında çandarlı halil paşayı yazıp ilk sayfada yer alırken karak.com benim yayı kopyalayıp yerimi almıştı ve gazeteye mail attım sonra kaldırdılar sanırım ama fatih dizisi ilk çıktığı anda yerimi kaptıkları ve google benim yerimi silip 2 gin ssonra yerine koyduğu için sıcağı sıcağına binlerce kez aranan kelimede yer almadım ve pastanın asıl yerini yazımı izinsiz alanlar yedi
açtığım konuya buradan bakabilirsiniz
https://wmaraci.com/forum/webmaster-genel/yazim-bilindik-haber-sitesi-tarafindan-kopyalanmis-yapabilirim-496643-3.html#post2841622

Daha geçen gün malüm güneş motel olayında da aynısı oldu yine 3 yıl kadar önce imzadaki sitemde güneş motel olayını yazmıştım hatta 3. sırada filan çıkıyordum ve arada bir iki hit geliyordu.
Yazıya bakmak için: http://www.tarihkomplo.com/2015/09/gunes-motel-olay.html
Malüm siyasi gelişmelerden sonra herkes bu konuyu yazdı ve 3. sıradayken şu an kaçıncı sayfada olduğumu bile bilmiyorum yani kısacası google çanak tutuyor

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al