wmaraci reklam

Soru: Yönlendirilen URL Google Index Ekledi

3 Mesajlar 620 Okunma
wmaraci reklam

eupan eupan WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 25.05.2017
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek eup
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad E** K**
  • Mesajlar 60
  • Beğeniler 3 / 2
  • Ticaret 0, (%0)
Merhaba arkadaşlar, mevcut Wordpress sitemde bazı sitelere link vereceğim için karmaşa olmaması adına link kısaltma eklentisi kullanıyorum. örneğin wmaraci.com/youtube tıkladığında youtube.com a yönlendiriyor. Fakat benim sorum şu:

Robot.txt de belirtmeme rağmen Google benim bu kısaltılmış olduğum linkleri benim URL m ile dizine ekliyor. Ben açıkçası eklemesini istemiyorum ve SEO için zararlı olacağını düşünüyorum. Çünkü wmaraci.com/youtube Google aramalarında çıkıyor ve üzerinden tıklandığı anda YouTube.com açılıyor. Ne derece sağlıklı bilemiyorum.

Bu konuda düşüncesi olan var mıdır acaba? SEO sağlığı açısından peşine düşüp bi şekilde o linkleri temizlemeli miyim Google'dan?

wmaraci
reklam

CoaX CoaX AmeleMaster Kullanıcı
  • Üyelik 04.05.2013
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek CoaXSEO
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** P**
  • Mesajlar 1049
  • Beğeniler 216 / 667
  • Ticaret 8, (%88)
Şimdi dış link vermek kötü değildir. Ancak ben bu linki makalemde paylaştım ama arama motorları takip etmesin. Yani referans sorumlu felan değilim deyip nofollow olarak linkleri eklersiniz. Bu durumda seo açısından zararlı olmaz. Bu tip linkleri doğrudan verin link kısaltmalarını kullanmayın.

eupan eupan WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 25.05.2017
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek eup
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad E** K**
  • Mesajlar 60
  • Beğeniler 3 / 2
  • Ticaret 0, (%0)
"nofollow" 😃👍
. doğru diyorsunuz hocam, teşekkür ederim. İlk defa başıma geldiği için tedirginim biraz

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al