Merhaba arkadaşlar, kısa bir süredir Analytics üzerinde "Tekrarlanan Ana Bilgisayar Adları" şeklinde bir uyarı alıyorum. Biraz araştırdım sanırım çözümü 301 çekerek sağlanıyormuş. Ben domain'i "WWW" olmadan kullanıyorum. Nasıl bir yol izlemeliyim bu konuda?

Uyarı Metni:

Site Adı, tekrarlanan ana makine adlarından veriler alıyor. Tekrarlanan ana makine adlarından bazıları:

siteadi.com
www.siteadi.com

Tekrarlanan ana makine adları raporlarda ayrı satırlar olarak sayılır. Bu yüzden, farklı makine adlarından sitenizdeki aynı sayfaya giden isabetler, birden fazla satıra ayrılır. Birden fazla satıra ayrılmış veriler nedeniyle, belirli sayfalara giden trafik, gerçekte olduğundan daha düşük görünür.

Bu sorunun önüne geçmek için, tekrarlanan ana makine adlarınızın birinden, başka bir ada 301 yönlendirmesi ayarlamayı veya ana makine adlarından "www." kısmını ayıran bir ara ve değiştir filtresi oluşturmayı düşünün.

Google Tag Assistant Recordings, yönlendirmenizin doğru bir şekilde ayarlandığını veya filtrenizin istediğiniz şekilde çalıştığını doğrulamanıza yardımcı olur.

Çözüm için verilen örnek .htaccess kodu:

RewriteEngine On
RewriteCond %{HTTP_HOST} ^wmaraci.com
RewriteRule (.*) http://www.wmaraci.com /$1 [R=301,L]