wmaraci reklam

Yazılarınızın Saniyesinde Google'da Gözükmesini İster Misiniz? (WP Otomatik Index)

108 Mesajlar 27.166 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

Casoom Casoom WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 23.06.2020
  • Yaş/Cinsiyet 47 / E
  • Meslek Serbest
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** Ç**
  • Mesajlar 155
  • Beğeniler 42 / 46
  • Ticaret 0, (%0)
Rank Math bu iş için ayrı bir eklenti çıkarmış, bütün seo eklentileriyle çalışabiliyor, rank math seo kullanmanıza veya kullandığınız seo eklentisini değiştirmenize gerek yok. SSS bölümünde yazıyor. Kurulum işlemleri burada yazılanlarla aynı sanırım.

https://tr.wordpress.org/plugins/fast-indexing-api/
gerilink

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

Paycelbozum Paycelbozum Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 15.08.2021
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Ticaret
  • Konum Kocaeli
  • Ad Soyad B** Y**
  • Mesajlar 20
  • Beğeniler 1 / 4
  • Ticaret 0, (%0)
Teşekkür ediyorum işime cok yaradı
gerilink

kişi bu mesajı beğendi.

ciplakyazar ciplakyazar .com Kullanıcı
  • Üyelik 27.06.2017
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Satın Alma
  • Konum Adana
  • Ad Soyad A** G**
  • Mesajlar 729
  • Beğeniler 318 / 317
  • Ticaret 0, (%0)
Emeğinize sağlık uzunca yazmışsınız.

Ama gerçekten gerekli mi? Bence tartışılır.

Kendi blogumda hiçbir manuel işlem yapmadan tamamen doğal olarak 3-5 dakika içinde yeni yazıda index alıyorum.
gerilink

kişi bu mesajı beğendi.

Ciplakyazar.com | Kişisel Blog ve Öyküler

hlsbhr hlsbhr WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 23.03.2016
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek Kumaş AR/GE Uzmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad H** B**
  • Mesajlar 887
  • Beğeniler 189 / 192
  • Ticaret 0, (%0)
Bu eklenti gerçekten çok iyi, bu şekilde indexler anında sitede. Paylaşım için teşekkürler
gerilink

kişi bu mesajı beğendi.

İf you fight, you won't always win. But if you don't fight, you will always lose.
wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

Paycelbozum Paycelbozum Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 15.08.2021
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Ticaret
  • Konum Kocaeli
  • Ad Soyad B** Y**
  • Mesajlar 20
  • Beğeniler 1 / 4
  • Ticaret 0, (%0)
Deneyecegim sitem için gerekli
gerilink

kişi bu mesajı beğendi.

mirali mirali WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 04.09.2016
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek matematik mühendisi
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad T** B**
  • Mesajlar 3
  • Beğeniler 1 / 1
  • Ticaret 0, (%0)

Teşekkürler 

gerilink

kişi bu mesajı beğendi.

birsevda birsevda Maraba Kullanıcı
  • Üyelik 17.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Amele
  • Konum Tekirdağ
  • Ad Soyad T** K**
  • Mesajlar 2208
  • Beğeniler 753 / 752
  • Ticaret 18, (%100)

hocam elinize emeğinize sağlık çok faydalı bir paylaşım olmuş

gerilink

kişi bu mesajı beğendi.

Siteni Ekle WeBDiZiN.Com

LastWebmaster LastWebmaster WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 14.11.2015
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Seo Danışmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** S**
  • Mesajlar 859
  • Beğeniler 360 / 359
  • Ticaret 28, (%100)

gerilink adlı üyeden alıntı

Bu yazımızda sizlere, Wordpress site sahipleri için Rank Math Seo eklentisi ile nasıl otomatik index aldırılır onu detaylı bir şekilde anlatacağız. Bildiğiniz gibi bir yazı yayınladıktan sonra Search Console üzerinden Google gibi getir işlemi yaparak index alınmasını sağlıyoruz. Bu anlatacağımız yöntem ile Search Console'a api aracılığı ile sitemizi bağlıyoruz ve yayınladığımız/düzenlediğimiz her içerik için Google botlarını otomatik olarak çağırıyoruz.

Detaylara geçmeden önce belirtmek isterim ki yazı biraz uzun olacak. Ayrıca bu içerik WM Aracı için özel hazırlanmıştır. İçeriği çoğaltmak isteyenler konu linkini kaynak göstererek kullanabilirler.

Adım-1
Yoast, All in Seo veya benzeri bir SEO eklentisi kullanıyorsanız pasif hale getirin ve Rank Math – SEO Plugin for WordPress eklentisini kurun.

Adım-2
Google İndexing API eklentisini kurun. Buraya tıklayarak indirebilirsiniz.

Adım-3
Google API Console'a gidin ve yeni bir proje oluşturun.

1.png

Kabul et ve devam et dedikten sonra projenizi oluşturmuş olacaksınız.

Adım-4
Hizmet hesabı oluşturmak için sol üst tarafta bulunan hambuger menüye tıklayın ve hizmet hesapları sekmesine geçin.

2.png

Karşınıza gelen ekranda üst taraftaki Hizmet Hesabı oluştur kısmına tıklayın.

3.png

Açılan pencerede alanları eksiksiz olarak doldurun. Açıklama kısmını boş bırakabilirsiniz.

4.png

Oluşturduğunuz API ye bir rol eklemenizi isteyecek. Sahip olarak seçmeniz çok önemli.

5.png

Bitti butonuna tıklayarak işlemi sonlandırıyoruz. Karşımıza çıkacak olan alanda bir mail adresi oluşacak bunu bir yere mutlaka not edin birazdan işimize yarayacak.

6.png

Adım-5

Geldik sitemize bağlayacağımız anahtar kodunu oluşturmaya. Geldiğimiz ekranda sağ tarafta bulunan işlemler yazısının altındaki 3 noktaya basıyoruz ve anahtar oluştur diyoruz. Karşımıza iki seçenek çıkacak. JSON u seçiyoruz ve oluştura tıklıyoruz.

7.png

Bir .json uzantılı dosya otomatik olarak bilgisayarınıza inecek. Bunu saklıyoruz birazdan işimize yarayacak.

Adım-6
Hizmet hesabınızı Google Search Console ile ilişkilendirmemiz gerekiyoruz. Biliyoruz uzun ve yorucu ama sabredin az kaldı :)

Sitemizi kayıt ettiğimiz mail adresiyle Google Search Console'a giriş yapıyoruz.

Sol taraftaki menüden Ayarlar tekmesine tıklıyoruz, karşımıza açılan sayfada Kullanıcılar ve izinlere tıklıyoruz.

8.png

Açılan ekranda tam yetkiye sahip mail adresinin yanındaki 3 noktaya tıklıyoruz. Mülk sahiplerini yönet adımına tıklıyoruz.

9.png

Yeni açılan pencerede en alt kısıma iniyoruz ve Sahip ekle butonuna tıklıyoruz. Adım-4 te oluşturmuş olduğumuz mail adresini buraya yazıyoruz. Devam butonuna basıyoruz ve tebrikler! Artık Google Search Console ile Google Hizmet API'nizi birbiriyle ilişkilendirmiş bulunuyorsunuz.

10.png

Adım-7
Wordpress sitemizin admin paneline giriyoruz, Adım-2 de vermiş olduğumuz Google İndexing API eklentisini kurup aktifleştiriyoruz. Sol taraftaki menüden Rank Math bölümüne tıklıyoruz ve Instant Indexing sekmesine geçiyoruz.

11.png

Açılan sayfada Or upload JSON file kısmındaki Dosya Seç butonuna tıklıyoruz. Adım-5 te indirmiş olduğumuz .json uzantılı dosyayı buraya yüklüyoruz ve değişiklikleri kaydet butonuna basıyoruz. Eğer upload başarılı gerçekleşmez ise .json uzantılı dosyanızı notepad ile açarak içindekilerin tümünü kopyalayarak textbox a yapıştırıp değişiklikleri kaydete basabilirsiniz.

Adım-8
Rank Math bölümündeki Instant Indexing sayfasına tekrar giriyoruz (yeniliyoruz). Eğer her şeyi doğru yaptıysanız karşınıza şöyle bir ekran gelecek.

12.png

Önce Publish/update kısmını seçip, Send to API butonuna basıyoruz. Success gördükten sonra, Get status'u seçiyoruz ve tekrar Send to API butonuna basıyoruz. Yine Success yazısını gördüyseniz tebrikler gül gibi otomatik index aldırma eklentiniz hazır. Başka bir işlem yapmanıza gerek yok yazı girdiğinizde veya düzenlediğinizde eklenti otomatik olarak Google gibi getir yapacak ve botları sitenize çağıracaktır.

Her adımı doğru yaptığınız halde Success yazısını göremiyor ve hata alıyorsanız API etkinleşmemiş olabilir.

Buraya tıklayarak linke gidin. Etkinleştir yaparsanız sorun çözülecektir.

13.png

En ince ayrıntısına kadar detaylı bir şekilde anlatım gerçekleştirdik. Konuyla ilgili lütfen özel mesaj atmayın, Whatsapp üzerinden iletişime geçmeyin. Takıldığınız veya hata aldığınız kısımlar var ise konu üzerinden yazın ki herkes faydalansın.

Tüm bu işlemler ile uğraşmak istemeyen kişiler için 50 TL karşılığında kurulum gerçekleştirmekteyiz. Search Console ve WP Admin bilgileri paylaşmak istemeyenler için Teamviewer bağlantısı ile hizmet sağlamaktayız.

Hizmet satın almak için Whatsapp üzerinden iletişime geçebilir veya özel mesaj gönderebilirsiniz.

telefon.png

Son derece güzel bir paylaşım ama tabi bu tür paylaşımlarınızın devamını getirmenizi görmek isterdik açıkçası ...

gerilink

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al