Archicad benim öğrencilik yıllarımda da sık sık kullandığım bir tasarım olmasına karşın Revit programını da çok severek kullanmıştım. Ancak Archicad kullanırken gördüm ki aarchicad kullanıcılarına üretkenlik bazlı bir hızlılık ve kaliteli düşünme deneyimi yaşatıyor. Gittikçe gelişen bu program; sizi tasarıma odaklıyor ve alternatif olarak bir işlemden fazla işlemleri bir arada yapmanıza olanak sağlıyor. Mesela size en kolayından söylemek istersem planda yaptığınız herhangi bir değişiklik aynı anda tüm kat planları,kesitler ve görünüşlerde değişiklik sağlanıyor. Bu şekilde otomatik olarak düzenlenen bu sistem de kaliteli ve etkin sonuçlar alabiliyorsanız. Benim kullanıcı deneyimimi soruyorsanız. Autodesk Revit Archicad i kullanmış biri olarak söyleyebileceğim her ikisininde artısı ve eksisi’nin bulunmasıdır. Diğer makalelerimde sizlere Autodesk Revit Ve Archicad programları arasındaki farkları, artılarını ve eksi yönlerini açıklayan bir yazı disizi de sunacağım.archicad vıdeolu dersler

Archicad Programı Ne İşe Yarar?

Archicad; bir mimari çizim ve tasarım programıdır. Bu program sayesinde tam bir plan, kesitler ve cepheler, mimari ve uygulama detayları, pencere, kapı, bitirme planları, görsel sunumlar, animasyonlar ve sanal gerçeklik tasarımlarını kullanabilirsiniz. Böylece sürekli olarak bu planları tekrar tekrar çizmek yerine Archicad ile tüm projelerinizi belgeleyebileceksiniz demektir. Aynı zamanda 2 boyutlu yazılımda tasarım yapmanın aksine Virtual Building yaklaşımı ile çok masraflı hatalar yapmayacak ya da üretkenliğinizi kaybetmeyeceksiniz. Belgelerin bütünlüğünü koruyan Archicad programı, plan üzerinde değişiklik yapmanıza imkan verir.

Sizler için ArchiCAD Videolu Eğitim Seti Aşağıdaki Linkte, hemen indir 🙂 ?
Archicad konusundaki en önemli sorunlardan biri de Türkçe videolu anlatımların çok bulunmamasıdır. Ben de youtube’den ve çeşitli kaynaklardan derlediğim içerisinde Archicad videolu derslerinin bulunduğu 30 civari videolu anlatım dosyası hazırladım ve sizlere sunuyorum. E buyrun o zaman 🙂 Bu daha birinci bölüm 🙂 Yakında 2.videolu dersler ayrıca sketchup, revit, 3dmax, Lumion program anlatımlarının da bulunduğu videolu arşivler hazırlayacağım. Hepsi yakında Sosyofikir’de 🙂

Videolu dersleri indir (Tahmini 1GB )