wmaraci reklam
lidertakipci

Deneme çalışması

8 Mesajlar 759 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

ismailf ismailf WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 30.09.2015
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Konya
  • Ad Soyad I** F**
  • Mesajlar 85
  • Beğeniler 1 / 11
  • Ticaret 6, (%100)
Arkadaşlar, ilk illustrator çalışmam. Görüşlerinizi bekliyorum.

Görüşleriniz benim için önemli. Henüz başladım ilustratöre. Birkaç eğitim videosu izledim. Önerilerinizi bekliyorum. Ayrıca CorelDRAW mı kullanılmalı yoksa Illustrator mu?

wmaraci
reklam

yenerberktas yenerberktas Yener BERKTAŞ Kullanıcı
  • Üyelik 09.06.2012
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Fen Bilimleri Öğretmeni
  • Konum Osmaniye
  • Ad Soyad Y** B**
  • Mesajlar 246
  • Beğeniler 14 / 47
  • Ticaret 1, (%100)
Tasarım alanında kendini geliştirmek için çok fazla logo ve renk uyumu üzerine çalışmalısın.Yaptığın her çalışmayı farklı renklerde göz önüne koyarak göze hoş geleni seçebilirsin.Bu logoda renk uyumu ve fontları değişmelisin bence.

Yener BERKTAŞ

• Üyelik 30.09.2015
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Konya
  • Ad Soyad I** F**
  • Mesajlar 85
  • Beğeniler 1 / 11
  • Ticaret 6, (%100)

yenerberktas adlı üyeden alıntı

Tasarım alanında kendini geliştirmek için çok fazla logo ve renk uyumu üzerine çalışmalısın.Yaptığın her çalışmayı farklı renklerde göz önüne koyarak göze hoş geleni seçebilirsin.Bu logoda renk uyumu ve fontları değişmelisin bence.

Hocam henüz font indirmedim, stock fontlarla yaptım. Şuan font depoluyorum. Tavsiyen için teşekkürler. Renk uyumu konusunda sıkıntı yaşıyorum özellikle :)

yenerberktas yenerberktas Yener BERKTAŞ Kullanıcı
  • Üyelik 09.06.2012
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Fen Bilimleri Öğretmeni
  • Konum Osmaniye
  • Ad Soyad Y** B**
  • Mesajlar 246
  • Beğeniler 14 / 47
  • Ticaret 1, (%100)
Çok fazla logo tasarımına googledan ulaşarak inceleyebilirsin özellikle sektörlere göre incele hangi sektör hangi rengi hangi özellikte font kullanmış incele.Ayrıca renk konusunda tam siyah, tam kırmızı kullanmak yerine daha pastel renkleri tercih eder isen gözü fazla yormaz.

Yener BERKTAŞ
wmaraci
wmaraci

Heuristic Heuristic Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 04.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek Web Hacking, Exploits/Vuln.
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad A** K**
  • Mesajlar 4777
  • Beğeniler 1139 / 2068
  • Ticaret 297, (%99)
Elinize sağlık, güzel bir görsel olmuş ancak altta olan kısma bi slogan koyulsa daha iyi olur.

riko riko Skype: oogunoozturk Kullanıcı
  • Üyelik 26.09.2014
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad O** Ö**
  • Mesajlar 611
  • Beğeniler 116 / 154
  • Ticaret 21, (%100)
Merhaba. Güzel olmuş fakat tabi ki gelişmenin bir sınırı olmamalı. Program olarak her ikisi de kullanılabilir. Zaten program arası dosya aktarımı olabilir. Pdf dosyası olarak kaydedebilirsiniz çalışmalarınızı. Fakat illustrasyonda gölge kullanmayız. Efektlendirmeleri ve sunumu photoshop'da yapabilirsiniz.

• Üyelik 30.09.2015
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Konya
  • Ad Soyad I** F**
  • Mesajlar 85
  • Beğeniler 1 / 11
  • Ticaret 6, (%100)

Heuristic adlı üyeden alıntı

Elinize sağlık, güzel bir görsel olmuş ancak altta olan kısma bi slogan koyulsa daha iyi olur.

Teşekkürler hocam. Slogan bulamadım bende onu yazdım :D

riko adlı üyeden alıntı

Merhaba. Güzel olmuş fakat tabi ki gelişmenin bir sınırı olmamalı. Program olarak her ikisi de kullanılabilir. Zaten program arası dosya aktarımı olabilir. Pdf dosyası olarak kaydedebilirsiniz çalışmalarınızı. Fakat illustrasyonda gölge kullanmayız. Efektlendirmeleri ve sunumu photoshop'da yapabilirsiniz.

Değerli yorumlarınız için teşekkürler. İllustratorde hazırladığım çalışmayı pdf ve eps olarak kaydedip photoshopda düzenledim, terkar illustratorde açtığımda vektörler silinmiş halde açtı. Başka bi yolu yok mu acaba? Yoksa ben mi yöntemini bilemedim :)

riko riko Skype: oogunoozturk Kullanıcı
  • Üyelik 26.09.2014
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad O** Ö**
  • Mesajlar 611
  • Beğeniler 116 / 154
  • Ticaret 21, (%100)

ismailf adlı üyeden alıntı

Teşekkürler hocam. Slogan bulamadım bende onu yazdım :D

Değerli yorumlarınız için teşekkürler. İllustratorde hazırladığım çalışmayı pdf ve eps olarak kaydedip photoshopda düzenledim, terkar illustratorde açtığımda vektörler silinmiş halde açtı. Başka bi yolu yok mu acaba? Yoksa ben mi yöntemini bilemedim :)

Photoshop'da vektörel çalışmayı sadece şekil ve kalem araçlarıyla yapabilirsiniz. (eklenti kullanmadan) Bu şekildeki vektörleri illustratora yükleyip katmanları aç seçeneğiyle düzenleyebilirsiniz. Ama gölge gibi bir efekt kullanırsak yazıda vektörelliği bozulur tabi ki. Dediğim gibi en sağlıklısı ıllustratorda çizim yapıp photoshopta şekillendirmek

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al