wmaraci reklam

Desinatör Arkadaşların Yardımına İhtiyacım Var :)

4 Mesajlar 6.600 Okunma
wmaraci reklam

berkayztr berkayztr WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 15.08.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Software Developer
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad B** B**
  • Mesajlar 223
  • Beğeniler 51 / 67
  • Ticaret 5, (%100)
Selamlar,

Desinatörlük nedir? Ne iş yapar ?
Hangi programları kullanır ?
Desinatörlerin yaptığı işlerde ne makineleri vardır ölçümler var mıdır ?
Şuan hiçbir bilgimiz olmasa nereden başlamalıyız?
Desinatör maaşları nelerdir?
Desinatör olmak için hangi bölümü okumak gerekir ?
Belli başlı programlardan hangilerini öğrenmek doğrudur?
Sektörün ihtiyaç duyduğu meslek nedir ?
Desinatör olmak mantıklı mı ?

Bu soruların cevabını verebilir misiniz? İnternette tek tek aratmak istemedim, tecrübeli birisinden bilgili birisinden mantıklı cevap almak istedim teorik kısımla işim yok ne gibi püf noktaları var program bilmek yeterli mi olay nedir onu öğrenmek istiyorum, teşekkürler.

wmaraci
reklam

27207 27207 WM Aracı Anonim Üyelik
  • Üyelik 02.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet - /
  • Meslek
  • Mesajlar 1852
  • Beğeniler 346 / 707
  • Ticaret 5, (%100)
Benim ablam konfeksiyonda desinatörlük yapıyor. Program falan bilmiyor. Kendi çalıştığı sektöre göre bir bilgi ve deneyimi var.

Amerikan bristol kağıdı ve yağlı kopya kağıdıyla çalışıyor. Eskiz çizip onu kağıttan kağıda kopyalıyor. Sonra o çizimler ipek baskıyla kumaşa aktarılıp patron çıkartılıyor. Buna göre kesim yapılıyor. Maaşı güzel. Tasarım yapan her atelyede aranan eleman diyebilirim. Resim çizebilmek lazım tabii. Benim bilgim sadece tekstil ve moda sektörü üzerine tabii, gördüğüm kadarıyla söylüyorum. Onun haricinde ne yapar bilmiyorum.
berkayztr

kişi bu mesajı beğendi.

Wolfie Wolfie Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 04.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Gaziantep
  • Ad Soyad Ç** T**
  • Mesajlar 12
  • Beğeniler 1 / 5
  • Ticaret 0, (%0)
Eğer halı desinatörlüğü ise;

Desinatörlük nedir? Ne iş yapar ? / Genelde size gelen halı fotoğrafını makineden çıkacak boyutlarda tekrar çizimi
Hangi programları kullanır ? Corel ps
Desinatörlerin yaptığı işlerde ne makineleri vardır ölçümler var mıdır ? tamamen bilgisayar üzerinden
Şuan hiçbir bilgimiz olmasa nereden başlamalıyız? gidip bir desinatörün yanında öğrenmeniz gerek
Desinatör maaşları nelerdir? Fabrikadan fabrikaya değişiyor asgari ile 10bin tl arasında
Desinatör olmak için hangi bölümü okumak gerekir ? desinatörlük bölümü var fakat alaylı olarak yetişmek de mantıklı
Belli başlı programlardan hangilerini öğrenmek doğrudur? corel yeterli
Desinatör olmak mantıklı mı ? günde 10 saat oturmadan pc basında piksel piksel çizim yaparım diyorsanız mantıklı

DesignTr DesignTr HODL ! Kullanıcı
  • Üyelik 19.05.2016
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Yatırımcı, Grafik Tasarım
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad M** M**
  • Mesajlar 1217
  • Beğeniler 99 / 373
  • Ticaret 6, (%100)
Selamlar,

Desinatörlük nedir? Ne iş yapar ? - Desinatör bir firmanın ürettiği tekstil ürünlerinin desenlerini önce desen kağıdı üerinde sonra dijital ortamda hazırlayan kişi yada kişiler.
Hangi programları kullanır ? - Photoshop bile kullanılabilir ama tekstilde kullanılan çok çeşitli programlar var.
Desinatörlerin yaptığı işlerde ne makineleri vardır ölçümler var mıdır ? 1x1 pixeller en küçük ölçü birimi, 10x10 pixeller büyük kareleri oluşturur.
Şuan hiçbir bilgimiz olmasa nereden başlamalıyız? - Tekstile giriş, Desenatörlük öğrenmek Tekstili öğrenmeden olmaz.
Desinatör maaşları nelerdir? +1500 Yeni başlayan birinin 2000 tl almasını beklemeyin başladığı yere göre değişir buda demek oluyor ki iş öğrenmek için kalfa çırak mantığı ile kendini geliştirmek gerek başlangıçta para alamamak demek oluyor ama şans meselesi tabi.
Desinatör olmak için hangi bölümü okumak gerekir ? - Tekstil Teknolojisi vb. bölümler.
Belli başlı programlardan hangilerini öğrenmek doğrudur? - Yukarıda cevabını verdim sanırım.
Sektörün ihtiyaç duyduğu meslek nedir ? Uzay çağındayız. Sektöre ayak uydurmak şart. Yazılım, Grafik ve Web Tasarım.
Desinatör olmak mantıklı mı ? Misal Denizli şehri bir tekstil kenti'dir orada ikamet edip bu işi öğrenmek aç kalmayacağınız anlamına gelir ama ağrıda oturup yaşamak isteyen biri desenatör olursa ilerde mesleğini değiştirebilir.

Yazdıklarım kendi düşüncelerimdir, yatırım tavsiyesi değildir.
wmaraci
wmaraci
wmaraci
Konuyu toplam 3 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 3 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al