wmaraci reklam

Logo Nasıl Yapılır

22 Mesajlar 3.910 Okunma
wmaraci reklam

• Üyelik 12.06.2024
  • Yaş/Cinsiyet - /
  • Meslek
  • Ticaret , (%)
sana çok güzel logolar yapabileceğim bir program söyleyebilirim

AAA LOGO 2011 indir

wmaraci
reklam

guncelmistik guncelmistik WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 20.11.2011
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Mesajlar 199
  • Beğeniler 44 / 19
  • Ticaret 0, (%0)
AAA logo ile hiç iyi birşey yapamadım. Veya çok beceriksizim :p

grafikci grafikci WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 23.06.2011
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Meslek
  • Mesajlar 46
  • Beğeniler 3 / 5
  • Ticaret 3, (%100)
aaa logo nedir arkadaşlar?.. açıkça söylüyorum bazı salakların logo yaptığını sanarak kendini tatmin etmesi için yazılmış bir programdan başka bir şey değildir.

Berk Berk Sms Onayı Gerekli Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 05.01.2011
  • Yaş/Cinsiyet - /
  • Meslek
  • Mesajlar 562
  • Beğeniler 64 / 104
  • Ticaret 0, (%0)

grafikçi adlı üyeden alıntı

Arkadaş uzaklaştırılmış ama ben yine de cevap vermek istedim;
Logo hakkında neler denmiş böyle :). PS'de yapılabileceği bile söylenmiş :).
Logo vektörel olmalıdır. Dolayısıyla PS'de yapılan çizim logo olma özelliklernden en önemlisini taşımazi çünkü Photoshop vektörel çizim programı değil piksel tabanlı bir programdır.
Ayrıca program bilmekle bitmez bol bol tasarım incelemen ve gözünü geliştirmen lazım. her türlü güzel (teknik, sadelik ve göze hoş gelmesi bakımından) logoyu incele. internetten her logoya ulaşabilirsin. tavsiyem bir yandan adobe illustrator ya da corel draw (illustrator tercihimdir.) öğrenirken bir yandan da kağıda hayali firmalara veya varolan firmalara logo çizmen. Ama öyle hemen olacak bir şey değil bu.
Kolay gelsin, başarılar :).

Hocam aslında dediğiniz doğru ama artık Photoshop'ta da vektörel logolar vs.. hazırlanabiliyor. Yalnız bir kaç teknik bilmek gerek. Ben Photoshop'ta yapılıpta 7500 piksellerde olan bir jpg resmin çok net olarak görüntülendiğini gördüm. O yüzden bir kaç teknik bilince yapılabilir.

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 23.06.2011
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Meslek
  • Mesajlar 46
  • Beğeniler 3 / 5
  • Ticaret 3, (%100)

TechnicMan adlı üyeden alıntı

Hocam aslında dediğiniz doğru ama artık Photoshop'ta da vektörel logolar vs.. hazırlanabiliyor. Yalnız bir kaç teknik bilmek gerek. Ben Photoshop'ta yapılıpta 7500 piksellerde olan bir jpg resmin çok net olarak görüntülendiğini gördüm. O yüzden bir kaç teknik bilince yapılabilir.

Hocam ne kadar büyük olursa olsun piksel tabanlı bir program ile yapılmış bir logo vektörel olma özelliği taşımaz. Ya da bahsettiğiniz yeni bir özellik mi? CS5 kullanıyorum ama bilmiyorum.

Berk Berk Sms Onayı Gerekli Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 05.01.2011
  • Yaş/Cinsiyet - /
  • Meslek
  • Mesajlar 562
  • Beğeniler 64 / 104
  • Ticaret 0, (%0)

Hocam ne kadar büyük olursa olsun piksel tabanlı bir program ile yapılmış bir logo vektörel olma özelliği taşımaz. Ya da bahsettiğiniz yeni bir özellik mi? CS5 kullanıyorum ama bilmiyorum.

Hocam bende biliyorum haklısınız ama gerçekten yapanlar var. Benim gördüğüm çoğu grafiker Photoshop kullanarak vektörel çalışmalar yapabiliyor.

• Üyelik 23.06.2011
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Meslek
  • Mesajlar 46
  • Beğeniler 3 / 5
  • Ticaret 3, (%100)

TechnicMan adlı üyeden alıntı

Hocam bende biliyorum haklısınız ama gerçekten yapanlar var. Benim gördüğüm çoğu grafiker Photoshop kullanarak vektörel çalışmalar yapabiliyor.

Doğrudur hocam inanmadım demedim :). PS de neler neler yapanlar var :)

• Üyelik 12.06.2024
  • Yaş/Cinsiyet - /
  • Meslek
  • Ticaret , (%)

aaa logo nedir arkadaşlar?.. açıkça söylüyorum bazı salakların logo yaptığını sanarak kendini tatmin etmesi için yazılmış bir programdan başka bir şey değildir.

hocam uslubunuzu düzgün kullanırsanız sevinirim başlangıç seviyesinde olan biri için bu program güzel size göre program kötü olur başkasına göre iyi ve kimseye ''salak'' diye bilme hakkına sahip değilsiniz;)

• Üyelik 23.06.2011
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Meslek
  • Mesajlar 46
  • Beğeniler 3 / 5
  • Ticaret 3, (%100)

duzceli81 adlı üyeden alıntı

hocam uslubunuzu düzgün kullanırsanız sevinirim başlangıç seviyesinde olan biri için bu program güzel size göre program kötü olur başkasına göre iyi ve kimseye ''salak'' diye bilme hakkına sahip değilsiniz;)

hocam kusura bakmayın, o tür programların kullanıldığını görünce biraz delleniyorum. :). biz emek veirirken başkalarının emek vermeden hazıra konması dokunuyor bana. o tür programları kullanarak satış yapanları gördüm çünkü... Ayrca programla kendiniz hiç bir şey yapmadığınız için kendinizi geliştirebileceğinizi düşünmüyorum.

• Üyelik 12.06.2024
  • Yaş/Cinsiyet - /
  • Meslek
  • Ticaret , (%)

hocam kusura bakmayın, o tür programların kullanıldığını görünce biraz delleniyorum. :). biz emek veirirken başkalarının emek vermeden hazıra konması dokunuyor bana. o tür programları kullanarak satış yapanları gördüm çünkü... Ayrca programla kendiniz hiç bir şey yapmadığınız için kendinizi geliştirebileceğinizi düşünmüyorum.

dediğim gibi başlangıç seviyesinde olan biri için ideal yoksa bunla logo yapıpta satan olsa ona laf yapılır :)

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al