freelance iş ilanları

Neden erkekler kadınlardan daha çok web tasarımına meraklı sizce?

32 Mesajlar 4.768 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

Mert Kahveci Mert Kahveci www.mertkahveci.com Kullanıcı
  • Üyelik 13.08.2012
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Grafik Tasarımcı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 205
  • Beğeniler 63 / 32
  • Ticaret 0, (%0)
Sanırım kadınların yaptığı işlerden bize kalan bu.
burmeser

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

Konyali Konyali furkan.konyali@gmail.com Kullanıcı
  • Üyelik 09.04.2011
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Front-end Developer
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad F** K**
  • Mesajlar 1043
  • Beğeniler 130 / 62
  • Ticaret 5, (%100)

Melek adlı üyeden alıntı

Yorumları tek tek okudum sabırla.. :D Cevap yazayım bari dedim :p Öncelikle şunu belirtmek istiyorum günümüzde bayan tasarımcı oranı gitgide artmaktadır. Yani bundan 4, 5 yıl öncesine kadar forumlarda 10 kişi varsa şuanda bu sayı daha fazladır ve artmaya da devam ediyor. İlgi olmamasının sebebi şu olabilir. Şimdi hiç bilmeyen biri açıp bir temanın kodlarını incelemeye kalksa zor gelir, sağını solunu karıştırır bozar ve işin içinden çıkamaz. Böylelikle çoğu kişi elini ayağını çeker, çok az kesim ise daha da inatlaşıp bir şeyler öğrenmeye çalışır.

Benim tanıdığım ve işini çok iyi yapan bayanlar var. Yakında bu sayının daha da artacağı kesin. Birde bakmışsınız ki 5 yıl sonra bu piyasada bayanlar daha fazla olur :D O zamanda bizler "Erkekler niye tasarımdan elini çekti" diye başlık açar ve tartışırız :p

Kadınlar tasarımda iyiler buna bişey demiyoruz ama kodlamaya gelince foss :)) bilen var fakat bilmeyen çoğunlukta. :)

Kakarotto Kakarotto WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 30.01.2012
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Software Developer
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 2434
  • Beğeniler 686 / 1151
  • Ticaret 1, (%100)
Bilgisayarla konuşamıyor kadınlar. Bol bol konuşabilecekleri işlere yöneliyorlar. :D
Bizlerse bilgisayarın sesi yok diye bilgisayarla ilgili şeylere daha fazla önem veriyoruz.

Kadın konuşmaya başladığında susturamazsın, ama bilgisayarı kapatabilirsin. Bu erkekler için paha biçilemez bir heyecandır. Bu yüzden erkekler kontrol edebileceği şeylere daha fazla ilgili olur. :D

burmeser burmeser All is well :)) Kullanıcı
  • Üyelik 11.12.2012
  • Yaş/Cinsiyet 46 / K
  • Meslek Web Tasarımı
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad F** G**
  • Mesajlar 90
  • Beğeniler 186 / 20
  • Ticaret 2, (%100)

Kakarotto adlı üyeden alıntı

Bilgisayarla konuşamıyor kadınlar. Bol bol konuşabilecekleri işlere yöneliyorlar. :D
Bizlerse bilgisayarın sesi yok diye bilgisayarla ilgili şeylere daha fazla önem veriyoruz.

Kadın konuşmaya başladığında susturamazsın, ama bilgisayarı kapatabilirsin. Bu erkekler için paha biçilemez bir heyecandır. Bu yüzden erkekler kontrol edebileceği şeylere daha fazla ilgili olur. :D

Çok komiksin.:) Kadınlar diyerek genelleme yapmışsın. Her işte olduğu gibi bu konuda da genelleme yapılmaz. İstisnalar kaideleri bozmaz. Hem ben size kadınlarla bilgisayar arasında ne fark var diye bir soru sormadım ki! :) Kadınlar konuşmasa siz ne yapardınız acaba? Kadınlar bu ülkede dayak yiyor, öldürülüyor, zorla evlendiriliyor. Kadınların bir çoğu zaten ezik ve korkak bırakında konuşsunlar en azından böyle kendilerine terapi yapsınlar.

Zaman, bütün hayallerimize ağzının payını verdi!
wmaraci
wmaraci

Burakcolak Burakcolak www.burakcolak.com Kullanıcı
  • Üyelik 27.03.2011
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Web Master
  • Konum Adana
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 262
  • Beğeniler 0 / 92
  • Ticaret 1, (%100)

bidüşün adlı üyeden alıntı

..ve son olarak kadınların daha çok ev hanımı olması da cahil kesimdeki erkeklerin (babalar, abiler) "sen kızsın/kadınsın okumazsın, git hamur aç" dedikleri için olabilir ama şu an "kadınlar ev hanımı oluyorlar" diye bir olay bilmiyorum. En azından "evet evet' ben ev hanımı olucam!" diye bir hedefimiz yok. (olanlar varsa açsın pencereyi atlasın ne diyim..)

Lütfen söylediklerinizin farkına vararak konuşun.

Ev hanımı olmak isteyen bayanlar niye pencereden atlasınlar ki.İlla ki çalışmak mı zorundalar.Ev hanımı olmak isteyen bayanların değeri yok mu yani

Kakarotto Kakarotto WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 30.01.2012
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Software Developer
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 2434
  • Beğeniler 686 / 1151
  • Ticaret 1, (%100)

burmeser adlı üyeden alıntı

Çok komiksin.:) Kadınlar diyerek genelleme yapmışsın. Her işte olduğu gibi bu konuda da genelleme yapılmaz. İstisnalar kaideleri bozmaz. Hem ben size kadınlarla bilgisayar arasında ne fark var diye bir soru sormadım ki! :) Kadınlar konuşmasa siz ne yapardınız acaba? Kadınlar bu ülkede dayak yiyor, öldürülüyor, zorla evlendiriliyor. Kadınların bir çoğu zaten ezik ve korkak bırakında konuşsunlar en azından böyle kendilerine terapi yapsınlar.

Genelleme cevap veremeyeceğimiz bir konunun genelleme yapılarak açılması da ayrı bir ironi.

burmeser burmeser All is well :)) Kullanıcı
  • Üyelik 11.12.2012
  • Yaş/Cinsiyet 46 / K
  • Meslek Web Tasarımı
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad F** G**
  • Mesajlar 90
  • Beğeniler 186 / 20
  • Ticaret 2, (%100)
Ev hanımlığı en zor işlerden biri. Şimdi ev hanımının yaptığı işlerin maddi karşılığına bakalım. Bir evin temizliği için kadınlar bir gün için 90 lira para karşılığı ev temizliyorlar. Çocuk bakan kadınlar ayda 1000 liraya tek bir çocuğa bakıyorlar. Ev hanımının çocuk sayısı bir de kalmaz hiç bir zaman. Aşçılar aylık 900 ile 1500 arası ücretle yemek yapıyorlar. Ütü yapmak ise ayrı ücrete tabi. Varın şimdi siz hesaplayın bir ev hanımı kaç kişinin yaptığı işi hiç bir maddi karşılık beklentisi olmadan yapıyor. Lütfen ev hanımlarını küçümsemeyelim bu yüzden.

Zaman, bütün hayallerimize ağzının payını verdi!

EnesKaya EnesKaya Programlama/Yazılım Kullanıcı
  • Üyelik 12.08.2011
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Programlama/Yazılım
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad E** K**
  • Mesajlar 423
  • Beğeniler 34 / 75
  • Ticaret 0, (%0)
Bunun cevabini vermek zor degil bilgisayar ve internet basinda zamani en cok geciren erkekler buda erkekleri madem bu kadar zaman geciriyorum bari para kazanabilecegim birseyler yapayim derdine soktugu an web sektorune yönelmeler basliyor

Skype ; eneskaya07

AhmetOztasci AhmetOztasci WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 24.11.2012
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek asfwf
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad A** Ö**
  • Mesajlar 906
  • Beğeniler 199 / 232
  • Ticaret 11, (%100)

bidüşün adlı üyeden alıntı

İlgiyle alakalı bir olay bence. 12 yaşımda bilgisayara kavuşup 14'e girerken CSS öğrenmeye başlamıştım. Ama önce bir blog açma hevesi, sonra "temam olsun" derdi.. Ondan sonra araştırılmaya başlanıyor..

İhtiyaçlar öğrenmeyi doğuruyor. Eğer bir kızın blogu varsa, az çok bu işlerden anlamaya başlıyor. Mesela Tumblr şu aralar kızlar arasında daha popüler. Bu tumblr bloglarının sahibi de temalarını yapıp düzenlerken az çok öğrenmiş oluyorlar, yoksa (işlerine yaramaycak olsa) ne yapsınlar kodu, css'yi?

Beyin herkeste beyin. (hem de bedava) kadınlarınki daha çok yorulur gibi saçma bir genelleme yapılmaz ancak, bir kadın bilgisayar başında saatlerini harcayıp bu tarz işleri yaparken azcık bile olsa toplumdan uzak kalır. Bu da doğamızda yok sanırım.. Bu nedenle meslek olarak kadınlar arasında çok tutulmadığından olabilir diye düşünüyorum.

..ve son olarak kadınların daha çok ev hanımı olması da cahil kesimdeki erkeklerin (babalar, abiler) "sen kızsın/kadınsın okumazsın, git hamur aç" dedikleri için olabilir ama şu an "kadınlar ev hanımı oluyorlar" diye bir olay bilmiyorum. En azından "evet evet' ben ev hanımı olucam!" diye bir hedefimiz yok. (olanlar varsa açsın pencereyi atlasın ne diyim..)

Cahil kesim olarak neyi veya nereyi kastettin ? Eğer düşündüğüm şeyi düşünüyorsan Bİ DÜŞÜN

boş çuval dik durmaz

digidukkan digidukkan WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 26.01.2012
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Meslek
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad A** K**
  • Mesajlar 1194
  • Beğeniler 1 / 269
  • Ticaret 5, (%100)
daha az meraklı olmalarına rağmen bizden daha yetenekli olduklarını düşünüyorum.
burmeser

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al