wmaraci reklam
lidertakipci

Themeforest Tasarımcılarına Bir Soru?

6 Mesajlar 1.250 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

NavarinTR NavarinTR Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 17.08.2012
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Görsel Tasarım Uzmanı ve Sanat Yönetmeni
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad S** A**
  • Mesajlar 105
  • Beğeniler 77 / 36
  • Ticaret 1, (%100)
Merhabalar, merak ettiğim bir konu var Themeforest ile ilgili.

• Şimdi adamın birisi PSD şablon yapıp satışa çıkarmış. Bu adama PSDci diyelim.

• Başka adamın birisi bu PSD şablonu satın alıp WordPress temasına çevirmiş ve o da Themeforest'a satışa çıkarmış. Bu adama da WPci diyelim.

Bu PSDci adam yaptığı şablonu 10 dolardan 28 kere satmış.
WPci adam ise PSDci adamın şablonundan çıkardığı temayı 58 dolardan 22,368 kere satarak köşeyi dönmüş tabiri caizse :D

Bu olayın bir açıklaması var mı? Yani benim yaptığım 48 tane profesyonel PSD site şablonum var. Ben bunları Themeforest'a göndermek istiyorum. Başkası bu şablonları HTML, WP ya da başka bir kullanılabilir temaya çevirdiğinde bana da komisyon veriliyor mu. Ya da şablonumu beğenen bir web programcısı benden izin almadan şablonumu Extended License ile satın alıp temaya çevirip satışa çıkarabilir mi?

Beni aydınlatırsanız sevinirim valla çok merak ettiğim bir konu.

wmaraci
reklam

msain1536 msain1536 grafikrin.com Kullanıcı
  • Üyelik 14.05.2014
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Graphic Designer
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad M** S**
  • Mesajlar 472
  • Beğeniler 143 / 174
  • Ticaret 4, (%100)
Psd ci arkadasa komisyon gelmez. Ve sen psd olarak themeforest e koydugun zaman baska birisi satin aldigi takdirde tepe tepe kullanir diyr biliyorum

grafikrin.com | Stunning Ideas | Ücretsiz Grafik Tasarım Elementleri

blogger blogger Freelancer Kullanıcı
  • Üyelik 26.11.2011
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Freelancer
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad R** Ş**
  • Mesajlar 134
  • Beğeniler 19 / 21
  • Ticaret 1, (%100)
Satış/kullanım haklarıyla alakalı birşeyler olması gerekiyor, genelde wp-psd-html hepsini aynı arkadaş yapıp farklı kullanıcılar için ayrı ayrı satıyor.

themeking themeking Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 15.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Web arayüz tasarımcısı
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad F** B**
  • Mesajlar 173
  • Beğeniler 33 / 61
  • Ticaret 0, (%0)
psdci :) tasarımı yapar yükler , extended lisansını kapatırsa sadece regular satış yapılabilir. Eğer extended lisansı kapatmadan tasarımınızı birisi satın alıp wp hazırlayıp gönderirse soft rejected alır ve tasarımcının ticket açması gerekir.

Yani senin bilgin dışında o tasarımı markette kullanamaz kimse. Extended lisans tam anlamıyla çalışmanın tüm haklarına sahip olmak değildir. Extended lisans ile çalışmayı sadece bir kez kullanabilirsiniz, bu kullanım da direk satış olamaz. Extended lisans ile aldığınız ürünü ticari kullanımlarda kullanabilirsiniz örneğin wp tema olarak hazırlayıp satış yapabilirsiniz veya bir slider eklentisini çalışmanızda kullanabilirsiniz.

Bunun haricinde genelde kullanılan sistem komisyon üzerinedir. Yani tasarım sahibi ile anlaşıp wp versiyonu yapılır ardından satışa çıkar satışlardan anlaşılan yüzde ile para bölüşülür. Veya komisyon yerine parasını verip işi yaptırabilirsin.

Tasarımlarını da görmek isterim sakıncası yoksa.
NavarinTR

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
wmaraci

ahmetcem96 ahmetcem96 www.ahmetcemaktas.com.tr Kullanıcı
  • Üyelik 01.06.2014
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Ögrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad A** A**
  • Mesajlar 1618
  • Beğeniler 86 / 382
  • Ticaret 75, (%100)
Hocam ben olsam pantentini alır oyle koyardim. Adam aynisini cevirirse tazm. Davasi ile koseyi donerdim :)

Themeking guzel aciklamis :)

MertBalci MertBalci WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 07.10.2012
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek .
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad M** B**
  • Mesajlar 2345
  • Beğeniler 758 / 757
  • Ticaret 434, (%100)
Sen PSD satarsan diğer birisi o psdnin tüm haklarını satın almadan, ürünün hiç bir versiyonunu satışa çıkaramaz. Bizzat kendim tecrübe edindim.
bygormo

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al