WOW Slider programı ile internet siteleriniz veya bloglarınız için kayan manşet görselleri yapmanızı sağlayan bedava ve Türkçe dil opsiyonu olan bir uygulamadır.
İlk olarak uygulamaya ihtiyacımız var programı Buraya tıklayıp indiriyoruz.

Programın kullanımı çok kolay.Öncelikle programın kullanım dilini Türkçe yapmayı anlatacağım.
Programımızın menüsünden options kısmına tıklıyoruz ve Languages (Dil) kısmının üzerine geliyoruz ve sağa menü açılıyor o kısımdan Turkishi seçiyoruz ve programımız artık Türkçedir.

WOW Slider programını anlatmaya devam ediyorum.

Programın menüsünden + simgesine tıklıyoruz. Resim ekle ... yazan yere tıklıyoruz.
Manşet için hazırladığımız resimlerin klasörünü buluyoruz, Ctrl tuşuna basarak resimlerin üstüne sırayla tıklıyoruz.Resimlerin boyutlarının aynı olmasına dikkat edin, aksi durumda hiç hoş olmayan görüntülerle karşılaşabilirsiniz.

Resimleri seçip açı tıkladıktan sonra sonra aşağıdaki gibi bir ekran gelecek karşınıza.

Başlık, Açıklama, Tıklandığı zaman gideceği adres vs… resimlerin hepsine tek tek uyguluyoruz.

Bundan sonra en zevkli yere geldik tasarım :)

Wow sliderda sadece resim değil videoda konulabildiğini unutmayın :)
Bundan sonra ki aşamada sitemize koymada ilk önce yayınla butonuna tıklıyoruz.

Bundan sonra ki gelecek ekran da ;

vee…. sonra yayınlıyoruz.
Daha sonra gelelim sitemize eklemeye, kaydettikden sonra index.html’i kod düzenleme programıyla açalım ben dreamweaver CS6 kullanıyorum ben onunla yapacağım

Bunu Yaptıkdan Sonra Dosyaları Almayı Unutmayın yoksa çalışmaz ve şimdi geldik wow slider reklam kaldırmaya
Program ücretsiz olduğu için manşetlerde reklam yapmaktadır.
Eğer resimlerdeki reklam yazılarını kaldırmak istiyorsanız yapmanız gereken manşet dosyanızın kaydedildiği klasördeki engine1 klasöründeki wowslider.js dosyasını açıp Bu kodu bulup;
({position:"absolute",padding:"0 0 0 0"})
Bununla değiştirmeniz gerekiyor;

({display:"none",position:"absolute",padding:"0 0 0 0"})

Bunları Yaptıktan Sonra Köşede Wow Slider Kaldıysa resimleri düzenleyin ve artık geri sizde tasarım ve renk size kalmıştır..
Herkese Kolay Gelsin :)

Kaynak : http://www.sanalyer.com/makale/wow-slider-kullanimi-resimli-2015/