wmaraci reklam

10 Yaşındaki Kız Çocuğuna Camide Tecavüze Uğradı!

13 Mesajlar 2.386 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

timucincinar timucincinar Kimlik Onayı Bekliyor Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 20.05.2015
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad T** Ç**
  • Mesajlar 35
  • Beğeniler 2 / 10
  • Ticaret 0, (%0)
Afganistan’ın başkentindeki Kabil Adliyesi bu hafta sıradışı ve bir o kadar da acı bir duruşmaya sahne oldu. Geçtiğimiz Mayıs ayında 10 yaşındaki bir kız çocuğu şehirden uzak bir Afgan köyünde, bir caminin içinde tecavüze uğradı.

Küçük kız çocuğuna tecavüzü gerçekleştiren Molla Muhammed Amin 3 küçük kız çocuğuna uygunsuzca yaklaşarak kendisini temizlemelerini istedi. 2 kız çocuğu kaçarak uzaklaşırken biri durumun farkına varamadı ve Molla Muhammed Amin tarafından camiye getirildi. 10 yaşındaki küçük kız camide tecavüze uğradı ve çeşitli şekillerde yaralandı.

Mahkemeye çıkarılan Molla Muhammed Amin, Şeriat hukukuna dayanarak, tarafların ikisinin de rızası olması durumunda yaşanan olayın tecavüz değil zina olacağını belirtti ve mahkemeyi buna ikna etmeye çalıştı. Avukatı ise 100 kırbaç cezası aldıktan sonra serbest bırakılmasını çünkü ortada bir zina suçu olduğunu savundu. Bu savunma aynı zamanda küçük kızın da 100 kırbaç cezası alması anlamına geliyordu.

Hakim Muhammed Suliman Rasuli ise savunmayı reddetti ve bunun bir zina olamayacağını, küçük kızın bir çocuk olduğunu ve bu olayın da bir tecavüz olduğunu belirterek tecavüz suçundan 20 yıl hapse mahkum etti.

Küçük kızın ailesi ise “şerefini temizleme” düşüncesi ile küçük kızı öldürmeyi düşünüyordu. Bu düşünce ve uygulama Afganistan’da kabul gören yaygın bir gelenek. Bir kadın hakları örgütü ise araya girerek aileyi ikna etti ve küçük kızı ölümden kurtardı. Kız ise sığınma evine yerleştirildi.

Kaynak

wmaraci
reklam

Kakarotto Kakarotto WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 30.01.2012
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Software Developer
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 2434
  • Beğeniler 686 / 1150
  • Ticaret 1, (%100)
Hakimi tebrik etmek lazım. Bizde de aynısı olmuştu ve "kendi rızası ile ilişkiye girmiş" denilmişti yanlış hatırlamıyorsam.
Gerçi idam etselerdi daha hoş bir karar olurdu ama en azından 20 yıl vermiş.
İşe yaramaz bir hakim olsaydı 100 kırbaçla kapatırdı davayı.
Rekomedya

kişi bu mesajı beğendi.

nettebilgi nettebilgi Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 23.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek grafiker
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad D** O**
  • Mesajlar 1454
  • Beğeniler 254 / 430
  • Ticaret 8, (%100)
Pislik her yerde var ama böyle yargılama ve soz konusu bile olmayacak hak talebi şeriatla yönetilen ülkelerde var galiba.

47003 47003 WM Aracı Anonim Üyelik
  • Üyelik 12.03.2015
  • Yaş/Cinsiyet - /
  • Meslek
  • Mesajlar 576
  • Beğeniler 46 / 205
  • Ticaret 16, (%100)
Bu tür olayların nedeni cinsel eğitimsizlik olsa gerek. Aslında genel olarak eğitimsizlik diyebiliriz.
Kinq

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

Sungmert Sungmert carpe diem ne diyem Kullanıcı
  • Üyelik 12.01.2012
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Freelancer
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** Y**
  • Mesajlar 1233
  • Beğeniler 506 / 407
  • Ticaret 39, (%100)
Kaynağa girdiğimde saçma, duymadığım, haber sitesi olarak göremeyeceğim bir site ile karşılaştım ve kaynak olarak NY Times verilmiş. Tıkladığımızda da haberin sayfası değil, anasayfa açılmakta. Diğer kaynak ise HTW isimli (NE ALAKA İSE!) site verilmiş. Sitenin 79 indeksi var. (https://wmaraci.com/site-analizi/howthis.work). Eğer olmuş ise de bu insan benim dinimden değil. Benim dinimden olsa tecavvüze kalkışamaz. Allah ıslah etsin.

Geleceğim nokta şu. Söz meclisten dışarı, "İSLAM'I KARALAMAYA ÇALIŞMAKTAN VAZGEÇİNİZ". Biz insanlara değil Kur'an ve Peygamber'ine inanan kimseleriz.

Allah'a emanet olun. İyi forumlar.
Kanuni brkrtp tashift00

kişi bu mesajı beğendi.

tashift00 tashift00 WebYapımcısı Kullanıcı
  • Üyelik 04.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 23 / E
  • Meslek SEO & Grafik
  • Konum Konya
  • Ad Soyad A** T**
  • Mesajlar 1447
  • Beğeniler 188 / 280
  • Ticaret 62, (%100)
son günlerde İslam üzerinden prim yapanlar türedi.

GokhanGok GokhanGok Karşıyakalı Kullanıcı
  • Üyelik 02.08.2014
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Bilgisayar donanım uzmanı
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad G** G**
  • Mesajlar 1232
  • Beğeniler 304 / 306
  • Ticaret 7, (%100)

Sungmert adlı üyeden alıntı

Kaynağa girdiğimde saçma, duymadığım, haber sitesi olarak göremeyeceğim bir site ile karşılaştım ve kaynak olarak NY Times verilmiş. Tıkladığımızda da haberin sayfası değil, anasayfa açılmakta. Diğer kaynak ise HTW isimli (NE ALAKA İSE!) site verilmiş. Sitenin 79 indeksi var. (https://wmaraci.com/site-analizi/howthis.work). Eğer olmuş ise de bu insan benim dinimden değil. Benim dinimden olsa tecavvüze kalkışamaz. Allah ıslah etsin.

Geleceğim nokta şu. Söz meclisten dışarı, "İSLAM'I KARALAMAYA ÇALIŞMAKTAN VAZGEÇİNİZ". Biz insanlara değil Kur'an ve Peygamber'ine inanan kimseleriz.

Allah'a emanet olun. İyi forumlar.

NY Times'dan kasıt New york times sitesi kardeşim.

http://www.nytimes.com/2014/10/26/world/asia/afghan-mullah-who-raped-girl-in-his-mosque-receives-20-year-prison-sentence.html?_r=0

Kuva-i Kafsinkaf

• Üyelik 12.01.2012
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Freelancer
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** Y**
  • Mesajlar 1233
  • Beğeniler 506 / 407
  • Ticaret 39, (%100)

İsterse Sabah, Zaman, Sözcü versin. NY Times'dan İslam'a çiçekler saçan haberler bekleyemeyiz. Sizin demek istediğinizi anladım ben. Teşekkürler link için.
Kanuni

kişi bu mesajı beğendi.

GokhanGok GokhanGok Karşıyakalı Kullanıcı
  • Üyelik 02.08.2014
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Bilgisayar donanım uzmanı
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad G** G**
  • Mesajlar 1232
  • Beğeniler 304 / 306
  • Ticaret 7, (%100)

Sungmert adlı üyeden alıntı

İsterse Sabah, Zaman, Sözcü versin. NY Times'dan İslam'a çiçekler saçan haberler bekleyemeyiz. Sizin demek istediğinizi anladım ben. Teşekkürler link için.

Yanlış anlama da islam da çiçek açılacak şeyler yapmayalı baya oldu. Türkiyede de imamın tecavuz haberleri vardı. Din adı altında bir çok insanı sömürdüler. Bunlar bizim ülke de haber olunca şaşırmıyorsunuz da new york time's yazınca mı " İslam'a çieçek saçan haberler bekleyemeyiz " diyorsunuz. Çok tuhaf gerçekten.

Kuva-i Kafsinkaf

• Üyelik 12.01.2012
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Freelancer
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** Y**
  • Mesajlar 1233
  • Beğeniler 506 / 407
  • Ticaret 39, (%100)

GokhanGok adlı üyeden alıntı

Yanlış anlama da islam da çiçek açılacak şeyler yapmayalı baya oldu. Türkiyede de imamın tecavuz haberleri vardı. Din adı altında bir çok insanı sömürdüler. Bunlar bizim ülke de haber olunca şaşırmıyorsunuz da new york time's yazınca mı " İslam'a çieçek saçan haberler bekleyemeyiz " diyorsunuz. Çok tuhaf gerçekten.

Bakış açısı. Forumda bu tarz konuları uzatıp kuralları çiğnemek, birinin kalbini kırmak istemem. İyi akşamlar.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al