wmaraci reklam
lidertakipci

2 Bin İşçiyi İşten Attı Ama ‘Vestel Gururla Yerli’

16 Mesajlar 2.437 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

Turkgucu21 Turkgucu21 CheffAvsar Kullanıcı
  • Üyelik 18.10.2013
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Commis de Cuisine
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 918
  • Beğeniler 158 / 207
  • Ticaret 2, (%100)
2 Bin İşçiyi İşten Attı Ama ‘Vestel Gururla Yerli’
"Vestel’de yüzlerce ‪#‎işçi‬ patronun fazla ve hesapsız üretim politikasının faturasını işsizlikle ödedi.
Fabrikada 26 Şubat’tan itibaren işten atmalar başladı. Fabrikada siparişlerin azalması bahane edilerek Dijital, High-End ve Beyaz Eşya ağırlıkta olmak üzere fabrika genelinde 2015 girişli 2 bine yakın işçinin işine son verildi."
direnemek.org

wmaraci
reklam

kranos kranos WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 19.11.2011
  • Yaş/Cinsiyet 42 / E
  • Meslek serbest
  • Mesajlar 28
  • Beğeniler 6 / 5
  • Ticaret 0, (%0)
link bozuk dostum

ermaneray ermaneray proje danışmanlığı Kullanıcı
  • Üyelik 18.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 42 / E
  • Meslek satınalma/proje danışmanlık
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad E** Ç**
  • Mesajlar 2627
  • Beğeniler 77 / 644
  • Ticaret 12, (%100)
Normal telefonlar satmadi satmazda
Beyaz eşyaları heryere satamıyor zincir mağazalar almıyor kendine kanun çıkarttı oda yaramadı ne kanunu dersiniz yeni çıkan yasa ithal elektronik eşyaya ek ötv yerliye ise sadece kdv.
Burası türkiye allah işten çıkarılanlara sabır versin inşallah yeni bir iş bulurlar

iskifogl iskifogl WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 21.06.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum KKTC
  • Ad Soyad A** İ**
  • Mesajlar 1121
  • Beğeniler 139 / 152
  • Ticaret 7, (%100)

ermaneray adlı üyeden alıntı

Normal telefonlar satmadi satmazda
Beyaz eşyaları heryere satamıyor zincir mağazalar almıyor kendine kanun çıkarttı oda yaramadı ne kanunu dersiniz yeni çıkan yasa ithal elektronik eşyaya ek ötv yerliye ise sadece kdv.
Burası türkiye allah işten çıkarılanlara sabır versin inşallah yeni bir iş bulurlar

Sence bi ülkenin gelişmesi için yerli mal mı alınmalı yoksa yabancı ülkelerin malı alınıp onlara mı kazandırmalı? Bu kanun sadece vestel için değil tüm türk üreticiler için çıkarıldı. Kafanıza estiği gibi yorumluyorsunuz.
dragonwx

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 18.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 42 / E
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad E** Ç**
  • Mesajlar 2627
  • Beğeniler 77 / 644
  • Ticaret 12, (%100)

Tetsu adlı üyeden alıntı

Sence bi ülkenin gelişmesi için yerli mal mı alınmalı yoksa yabancı ülkelerin malı alınıp onlara mı kazandırmalı? Bu kanun sadece vestel için değil tüm türk üreticiler için çıkarıldı. Kafanıza estiği gibi yorumluyorsunuz.

Dayanak var mi ? Bu kanunun maddelerini iyice okuyun
Haa birde ismi lazım degil bir kurumun kadin kollarına yapılan bağışları araştırın
ben boş keseden konuşmam bilgine..m

• Üyelik 21.06.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum KKTC
  • Ad Soyad A** İ**
  • Mesajlar 1121
  • Beğeniler 139 / 152
  • Ticaret 7, (%100)

ermaneray adlı üyeden alıntı

Dayanak var mi ? Bu kanunun maddelerini iyice okuyun
Haa birde ismi lazım degil bir kurumun kadin kollarına yapılan bağışları araştırın
ben boş keseden konuşmam bilgine..m

Kanunda bu kanun vestele özel çıkarıldı demiyorsa ki demiyor. Olay bitmiştir. Boş yere çenenezi yormayın.

• Üyelik 18.10.2013
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 918
  • Beğeniler 158 / 207
  • Ticaret 2, (%100)
tamam arkadaşlar konu başka yerlere gitmesin lütfen tetsu karşında 32 yaşında biri var sen 18 yaşındasın böyle konuşmak hoş değil.

• Üyelik 21.06.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum KKTC
  • Ad Soyad A** İ**
  • Mesajlar 1121
  • Beğeniler 139 / 152
  • Ticaret 7, (%100)

Turkgucu21 adlı üyeden alıntı

tamam arkadaşlar konu başka yerlere gitmesin lütfen tetsu karşında 32 yaşında biri var sen 18 yaşındasın böyle konuşmak hoş değil.

Ben yanlış bişey söylediğimi sanmıyorum. Arkadaş sadece vestele çıkarıldı demiş ben de hayır öyle değil dedim. 32 yaşında olması doğruların yüzüne vurulmayacağı anlamına gelmiyor.

• Üyelik 18.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 42 / E
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad E** Ç**
  • Mesajlar 2627
  • Beğeniler 77 / 644
  • Ticaret 12, (%100)

Tetsu adlı üyeden alıntı

Kanunda bu kanun vestele özel çıkarıldı demiyorsa ki demiyor. Olay bitmiştir. Boş yere çenenezi yormayın.

Olay bitmiş zaten o nedenle gelipte bilmeden öğrenmeden yorum yapma kardeşim ;)

Ha birde yerli malı dedigin televizyonun paneli kanadadan ekranı çinden geliyor burada sen onu sadece enjeksiyon kalıp kasasına monte ediyorsan gelipte buna yerli malı diyemezsin hiç vestel tv nin içini açıp baktin mi? Cok merak ediyorum
o nedenle bilip bilmeden konuşma okuyanlarıda yanlış yönlendirme
o kanunu ve kanun öncesi olan olaylarıda internette gezerek bir araştır akabinde evde yediğin domatesin kac yıldır israil tohumu olarak üretildiğini akabinde tarim ulkesi türkiye ne kadar hububat ihraç etmiş bir oku öğren
Trakyadaki mısır yerli malıysa neden ithal mısır yiyorsun?
Gelipte parçaları ithal olup burada montaj yapilan ürünleri bana yerli mali diye yedirmeye çalışamazsın .

• Üyelik 18.10.2013
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 918
  • Beğeniler 158 / 207
  • Ticaret 2, (%100)
Ceza diyorya kelimenin başına Anadolu koy en kral sensin türkiye halkıda buna hasret oldugu için yerli kelimesini duyunca seviniyorlar araştırma yapılmadan tıpkı pc toplamayı hayel edin işlemci intel ekran kartı msi anakartı asus pc markası gelince yerli atıyorum vestel olay bu zaten tr markası yok zaten marka olmak çok zordur bu saydıgım ekrankartı, işlemci, anakart hepsi kendi alanında bir marka zaten ekrankartı bile yapılırken başka markalardan destek alınır başka marka ürünnü takılabiliyor hiçbir marka bütün parçaları kendisi yapmıyor samsung hariç diyebiliyorum apple bile işlemciyi samsungtan alıyor diye biliyorum ama bu saydıgımız olay vestelden farklı vestel yaptıgı pc toplamaya benziyor malum hükümet arkasında telefon piyasasınıda epey bozdu.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al