wmaraci reklam

2014ün en değerli 10 markası!

13 Mesajlar 1.494 Okunma
wmaraci reklam

onaykeles onaykeles WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 04.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Mali Müşavir
  • Konum Aydın
  • Ad Soyad O** K**
  • Mesajlar 985
  • Beğeniler 283 / 103
  • Ticaret 33, (%100)
2014ün en değerli 10 markası!

İş dünyasinin en prestijli dergilerinin de biri olan forbesin son araştırmasına göre 2014ün en değerli markaları belirlendi.

Apple (1)

Akıllı telefon piyasasinin en çok tercih edilen markalarından olan Apple, forbes dergisinin araştırmasına göre 2014 yılının en değerli markası seçildi. Markanın dolar bazında değeri 124.2 $ milyar dolardir. Markanın geliri ise 170,9 milyar dolardır.

Microsoft (2)

İşletim sistemleri, üretilen her 10 bilgisayarın 9unda bulunan yazilim devi Microsoft, en değerli markalar listesinde ikinci sıradadır. Microsoftun marka değeri 63 $ milyar dolardır. En değerli marka olan apple aralarında fark neredeyse iki katıdır. Markanın geliri ise, 86.7 $ milyar dolardır.

Google (3)

İnternet dünyasinin tartışılmaz devi; gmail, google maps ve bir çok alan da öncü olan Google, Forbesin en değerli markalar listesinde 3. sıradadır. Googlein marka değeri 56,6 $ milyar dolardir. Markanın gelirsi ise 54 $ milyar dolardir.

Coca Cola (4)

Dünyada 100den fazla ülkede tüketilen, tarifi hakkında en çok dedikodu ve sırları olan Coca Cola, listenin 4. sırasındadır. Markanın değeri, 56,1 $ milyar dolardır. Markanın geliri ise 23,8 milyar dolardir.

IBM (5)

Dünyanın en iyi bilişim şirleki olan, 410.000i aşkın çalışanı ile 70den fazla ülkede bulunan IBM, forbes listesine göre 5 sıradadır. Markanın değeri 47.9 $ milyar dolardir. Markanın geliri ise 99 $ milyar dolardir.

Forbes dergisine göre 2014ün diğer en değerli markalari ise şunlardir;

McDonald 39,9 $ milyar dolar (6)
General Electric 37,1 $ milyar dolar (7)
Samsung 35 $ milyar dolar (8)
Toyota 31,3 $ milyar dolar (9)
Louis Vuitton 29,9 $ milyar dolar (10)

Forbes dergisinin en değerli markalar listesinden 100 adet marka vardır. Listeye tamame ulaşmak isteyenler derginin resmi sitesine bakabilirler.

Kaynak : http://ekarga.com/2014un-en-degerli-10-markasi/

wmaraci
reklam

brown brown WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 28.10.2013
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad H** E**
  • Mesajlar 1748
  • Beğeniler 385 / 385
  • Ticaret 27, (%96)
Buradaki bilgilerinde doğruluğunda şüphem yok ama eksiksiz olduğundan şüpheliyim. Zira ismini bile çok az duyduğumuz bazı banka ve enerji şirketleri bu şirketlerden kat be kat daha büyük.

• Üyelik 04.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Mali Müşavir
  • Konum Aydın
  • Ad Soyad O** K**
  • Mesajlar 985
  • Beğeniler 283 / 103
  • Ticaret 33, (%100)

brown adlı üyeden alıntı

Buradaki bilgilerinde doğruluğunda şüphem yok ama eksiksiz olduğundan şüpheliyim. Zira ismini bile çok az duyduğumuz bazı banka ve enerji şirketleri bu şirketlerden kat be kat daha büyük.

zaten en değerli şirketlerini incelemiyoruz markaları inceliyoruz

• Üyelik 28.10.2013
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad H** E**
  • Mesajlar 1748
  • Beğeniler 385 / 385
  • Ticaret 27, (%96)

onaykeles adlı üyeden alıntı

zaten en değerli şirketlerini incelemiyoruz markaları inceliyoruz

Şirket varsa markada vardır. Merak ediyorsanız söyleyeyim, marka olan Apple değil iPhone'dur. Marka olan Samsung değil Galaxy'dir. Şirketler markaların sahipleri ve üreticilerdir.

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 04.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Mali Müşavir
  • Konum Aydın
  • Ad Soyad O** K**
  • Mesajlar 985
  • Beğeniler 283 / 103
  • Ticaret 33, (%100)

brown adlı üyeden alıntı

Şirket varsa markada vardır. Merak ediyorsanız söyleyeyim, marka olan Apple değil iPhone'dur. Marka olan Samsung değil Galaxy'dir. Şirketler markaların sahipleri ve üreticilerdir.

Kardeşim her şirket aynı zamanda marka olabilir. Fakat olmayabilirde biz burada marka olanları inceledik ve yazdık gidip başka yerden okuyabilirsiniz. ve ya git forbes yanlış yapıyorsun de

• Üyelik 28.10.2013
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad H** E**
  • Mesajlar 1748
  • Beğeniler 385 / 385
  • Ticaret 27, (%96)

Kardeşim her şirket aynı zamanda marka olabilir. Fakat olmayabilirde biz burada marka olanları inceledik ve yazdık gidip başka yerden okuyabilirsiniz. ve ya git forbes yanlış yapıyorsun de

Sinirlenmenize gerek yok. Yanlış yazdınız demedim. Göz önünde olan bir gerçeği belirttim. Olmayan bilginiz ile karşı çıkmaya kalkıştınız.

• Üyelik 04.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Mali Müşavir
  • Konum Aydın
  • Ad Soyad O** K**
  • Mesajlar 985
  • Beğeniler 283 / 103
  • Ticaret 33, (%100)

brown adlı üyeden alıntı

Sinirlenmenize gerek yok. Yanlış yazdınız demedim. Göz önünde olan bir gerçeği belirttim. Olmayan bilginiz ile karşı çıkmaya kalkıştınız.

Yok kardeşim sinirlenmedim. Fakat gidip biraz araştırma yaparsan daha iyi olur.

• Üyelik 28.10.2013
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad H** E**
  • Mesajlar 1748
  • Beğeniler 385 / 385
  • Ticaret 27, (%96)

Yok kardeşim sinirlenmedim. Fakat gidip biraz araştırma yaparsan daha iyi olur.

Peki o zaman bana Google markalı bir ürün gösterin.

• Üyelik 04.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Mali Müşavir
  • Konum Aydın
  • Ad Soyad O** K**
  • Mesajlar 985
  • Beğeniler 283 / 103
  • Ticaret 33, (%100)

brown adlı üyeden alıntı

Peki o zaman bana Google markalı bir ürün gösterin.

google glass bir üründür. Bakın apple bir markadır iphone modeldir. iphone üzerinde apple sembolü vardır. iphone kendi sembolu yoktur.

bazı petrol şirketleri dünyanın en değerli olanları fakat bizim burda incelediğimiz nokta farklı

• Üyelik 28.10.2013
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad H** E**
  • Mesajlar 1748
  • Beğeniler 385 / 385
  • Ticaret 27, (%96)

google glass bir üründür. Bakın apple bir markadır iphone modeldir. iphone üzerinde apple sembolü vardır. iphone kendi sembolu yoktur.

bazı petrol şirketleri dünyanın en değerli olanları fakat bizim burda incelediğimiz nokta farklı

Hayır hocam dediğim şirketler ile ilgili verilere isteseniz de ulaşamazsınız. Burada yazdıklarınızın hiçbiri de bir marka değil. Google markasını taşıyan ürünlerin değeri de burada yazan kadar değil.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al