wmaraci reklam

21 Şubatta 8 büyüklüğünde deprem!

13 Mesajlar 1.656 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

VoltajKA VoltajKA WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 02.07.2018
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Grafik Tasarım,Blog Yazarlığı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad K** G**
  • Mesajlar 378
  • Beğeniler 109 / 185
  • Ticaret 0, (%0)
Adamın tahmini 1 gün farkla tuttu...
Ekvador'da 7.5'lik deprem! Amerika sarsıldı...
Güney Amerika ülkesi Ekvador'da dört ülkeyi birden sarsan 7.5 büyüklüğünde deprem oldu.
Ekvador'da 7.5 büyüklüğünde deprem oldu. ABD Jeolojik Araştırma Merkezi (USGS) depremin büyüklüğünü önce 7.7 olarak belirtti. Sonra bu bilgiyi düzelterek, merkez üssü Morona-Santiago bölgesine bağlı Palora kasabasının 115 kilometre güneydoğusu olan 7,5 büyüklüğündeki depremin yerin 132,4 kilometre altında kaydedildiğini açıkladı.

wmaraci
reklam

ahmetozer ahmetozer WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 25.09.2016
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Sunucu Yönetimi & Geliştirici
  • Konum Muğla
  • Ad Soyad A** Ö**
  • Mesajlar 211
  • Beğeniler 12 / 51
  • Ticaret 0, (%0)

serhat550 adlı üyeden alıntı

ahmetozer benim demiş olduğum şey veriler olmadan işlem yapılmayacağı. bana dersen ki van gölünde tsunami olacak hissediyorum diye işte o zaman da aynı tepkiyi gösteririm. ben hiç bir şekilde şu kesin olacak şu kesin olmayacak demiyorum. olabilecek jeopolijik durumu biliyor musun. 20 yaşındasın muhtemelen üniversite öğrencisisin. hatta ilgili bölümlerden birini dahi okuyor olabilirsin ama şuan gerek tecrübem gerek çalışma arkadaşlarımın tecrübeleri uzmanlıkları ünvanları gereği sürekli bilgi paylaşım halindeyiz. sadece bir insanın tek bir lafı ile o şey olmaz. bilim tek yönlü değildir. sen araştırırken sadece jeolojik anlamda inceleyip olmaz demezsin. buna kütle çekimleri fizik vs de girer. BİLİM TÜM DALLARININ ORTAK ÇALIŞMASI İLE BİLİM OLUR. deprem olaylarında astronomiyi katarsın hesaba yer altı kaynakları ve yağışlar gibi bir çok veri analiz edilir.

bir diğer konu ise deprem geçmişlerine bakınca geleceği göremezsin. çünkü geçmiş depremler aslında gelecek depremlerin etkisini azaltır. mesela istanbul depreminin her gün gecikmesi büyüklüğünü arttırıyor. demem o ki sadece olur olmaz diye BİLGİSİZ tahmin yürütmek çok saçma

Yanlış anlaşılmışım siz öyle yazınca bende konu ile ilgili olduğunuzu düşündüm ve tarihte oluşan büyük depremlere bakmanızı istedim. Bahsettiğim çevrede büyük depremler var.

Elin kahinim diyen adamı gram umrumda olmaz. Sayın Celal bey ve Xavier beyin araştırmasına bakarım geçerim.

Yazılım mühedisliği okuyorum ama yaş tuttu

Linux Server,Network(ipv4+ipv6) https://ahmetozer.org https://github.com/ahmetozer

serhat550 serhat550 serveryonetimi.com Kullanıcı
  • Üyelik 10.10.2018
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Yapımcı/Geliştirici
  • Konum ABD
  • Ad Soyad S** G**
  • Mesajlar 267
  • Beğeniler 21 / 74
  • Ticaret 5, (%100)
ahmetozer ben de yanlış anlaşılmış ya da yanlış ifade etmiş olabilirim. Mevcut bir sürü deprem var hemen hemen anlık türkiye içindeki depremleri inceliyorum. sadece anlatmak istediğim türkiye gündeminde çok fazla deprem yok bu kadar büyüklükte. ben adamın dediğine kahin gibi söylemesine karşıyım. elbette bir ilmi vardır ama geçmişte oldu yine olacak diye sadece tahminle yürümez. bilim zaten gözlemdir. geçmişe dair gözlemlerini söyleyebilir şu olunca bu olmuştu diye ama illa olacak demek yanlış :)

konuyu özetleyim. deprem oldu ama türkiye de olmadı. orada anlattığım gibi yurtdışı depremleri gözleyemeyiz. Kazasız belasız afetsiz günler dilerim. doğaya karşı çıkmak yerine barışmalıyız ve depremleri felakete çevirmemek adına neler yapabiliriz onları düşünmeliyiz. iki ünlü söz ile yorumu ve konuyu kapatayım :)

1- deprem öldürmez, bina öldürür.
2- doğa ile savaş halindeyiz, kazanırsak kaybedeceğiz.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al