wmaraci reklam

22 trilyon dolarlık göktaşı

5 Mesajlar 1.387 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

Pasa Pasa Gelecek Bizim Yönetici
  • Üyelik 30.03.2011
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Bilgisayar Mühendisi
  • Konum 🖤 Hatay
  • Ad Soyad S** P**
  • Mesajlar 14340
  • Beğeniler 3040 / 3043
  • Ticaret 356, (%100)
Aralarında Google yöneticilerinin de bulunduğu birçok ünlü ismin kurduğu şirket Amun 3554 adlı göktaşında bulunan 22 trilyon dolar değerindeki metalleri işletmeyi başarabilirse dünyanın zengin şirketi olacak.

ABD'de uzaydaki göktaşlarında bulunan trilyonlarca dolar değerinde değerli metalleri işletmeyi amaçlayan ve aralarında Google yöneticileri ve ünlü yönetmen James Cameron'ın da bulunduğu birçok ünlü isim şirket kurdu.

Teknoloji sitelerinde yer alan habere göre, gözünü öncelikle gezegen bilimci John S. Lewis'in keşfettiği Amun 3554 göktaşına diken şirket, bu göktaşında bulunan 8 trilyon dolar değerindeki platinyum, 8 trilyon dolar değerindeki demir ve nikel ile 6 trilyon dolar değerindeki kobalt madenini işletmeyi başarabilirse dünyanın en büyük ve zengin şirketi olabilecek. Planetary Resources adlı şirketin kurulduğu önceki gün açıklanırken, uzmanlar, şirketin yatırımcıları ve destekçilerinin isimlerine bakarak, şirketin robotlarla bu madeni elde etmeye çalışacağını belirtiyorlar.

Şirketin yatırımcıları ve danışmanları şu isimlerden oluşuyor:

-Larry Page - Google

-Eric Schmidt - Google

-K.Ram Shriram - Google

-Peter Diamandis - X-Prize Foundation

- Space Adventures - Singularity University

-Eric Anderson - Space Adventures

-James Cameron - Film yönetmeni ve kaşif

-Charles Simonyi - Yazılımcı ve iki kez uzay turisti

-Ross Perot, Jr. - Perot Systems

-Tom Jones - Eski NASA astronotu ve gezegen bilimcisi

Kaynak: dunya.milliyet.com.tr/22-trilyon-dolarlik-goktasi/dunya/dunyadetay/29.04.2012/1534205/default.htm

Deneyim demeyin, deneyin!

wmaraci
reklam

Anarschi Anarschi Sms Onayı Gerekli Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 16.12.2010
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek High Professional Student in G
  • Mesajlar 372
  • Beğeniler 82 / 243
  • Ticaret 0, (%0)
Asparagas olabilir desem milliyette ne geziyor..Göktaşları dünyadan binlerce km uzakta..Dünyaya düşmeleri imkansız gibi.(Atmosfere girdiklerinde yanıyorlar) Bu madenleri robotlarla getirmek istiyorlarsa da büyük başarı olur gerçekten..

Ayrıca uzaydan demir,nikel,kobalt getirmek ne kadar mantıklı? Platinyum hadi neyse de yada altındır,pırlantadır getirilebilir ama 8 trilyon dolarlık demiri dünyada nereye satıcaklar? Satarlarsa ki dünyanın buna vericeği tepki ne olur? Sonuçta dünya kütlesinden dolayı yörüngesini koruyan bir gezegen ve getirilen madenlerle dünyaya zarar vermeyeceği ne malum?

Garip bi durum.
Batuhan Bipixel

kişi bu mesajı beğendi.

SafakCALiSKAN SafakCALiSKAN lafliyorum.com Kullanıcı
  • Üyelik 11.12.2011
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Amele V.2
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad Ş** Ç**
  • Mesajlar 4640
  • Beğeniler 1124 / 1124
  • Ticaret 7, (%100)
bizim kaynaklarımız bitti tabi gözlerini uzaya diktiler

cybersoldier cybersoldier cybersoldier Kullanıcı
  • Üyelik 16.03.2012
  • Yaş/Cinsiyet 42 / E
  • Meslek elektronik
  • Konum Adana
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 225
  • Beğeniler 126 / 41
  • Ticaret 1, (%0)
evet daha öncede okumuştum bu konuya benzer bir makale benim anlamadığım bir kaç şey var aslında birincisi o kadar uzakta olan bir gök taşına hasbel kader gittiler madenleri buldular topladılar nasıl geri getirecekler sonuçta bizim bildiğimiz uzay taşıtları en fazla 15 20 ton aşırlık taşıyorlar tabi 15 20 ton altın bulurlarsa o ayrı mesele yada eş değerde maden bulabilirlermi bilemiyorum tabi benim bahsettiğim uzaya çıkana ve geri dönene kadar göktaşına kadar gider gelirmi okadar ağırlıkla bilemiyorum

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

hopisu hopisu WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 29.03.2012
  • Yaş/Cinsiyet 43 / E
  • Meslek öğretmen
  • Konum Kars
  • Ad Soyad M** O**
  • Mesajlar 519
  • Beğeniler 15 / 78
  • Ticaret 4, (%100)
Avatar filmi gibi,önceden dünya daha rahat sömürülüyordu,şimdi zorlaştı işleri.Amaçları dünyada bulunmayan madenlere ulaşmak bence.Örneğin çelikten 1000 kat daha güçlü bir maden bulurlarsa,tüm olanaklar önlerinde açılır.

cografyahane.com
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al