wmaraci reklam
lidertakipci

Adam King :)

13 Mesajlar 2.342 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

KhanJitsu KhanJitsu Şef (MEB'de) Kullanıcı
  • Üyelik 17.08.2011
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Şef (MEB'de)
  • Konum Aydın
  • Ad Soyad A** Ö**
  • Mesajlar 1642
  • Beğeniler 62 / 318
  • Ticaret 93, (%100)
Şeyhmus'un yalanı Oxford'u bile şaşırttı
Türkiye iki gündür Mardinli Şeyhmus Kino'nun hikayesini konuşuyor.
Oxford Üniversitesi'nden burslu eğitim kazandığını söyleyen Kino, üniversitenin kendisine gönderdiği davetiyeyi okuma yazma bilmeyen annesinin ekmek pişirdiği tandırda yaktığını belirterek gazetelerin birinci sayfalarında haber oldu.

Ne var ki internet sitelerinde ve gazetelerde en çok okunan haber olmayı başaran 17 yaşındaki gencin yalanı uzun sürmedi. Kino'nun hikayesiyle tüm medyayı aldattığı ortaya çıktı.

Şeyhmus'un mağduriyetini Oxford Üniversitesi'ne soran Zaman muhabirine, söz konusu öğrenciye yönelik bir 'burs teklifi' ve 'okulumuza gel' çağrılarının olmadığı cevabı geldi. Üniversitenin basın sözcüsü Matt Pickles, yaptığı açıklamada Şeyhmus Kino adında bir kayda rastlamadıklarını belirtti. Adı geçen şahsa yönelik ne eğitim ne de burs sunduklarını kaydeden Pickles, üniversitenin dünyanın her yerinden üstün başarılı ve özel yetenekli öğrenci adaylarını kabul ettiğini, fakat kabul sürecinin adayların bizzat posta veya web üzerinden yaptıkları başvurular neticesinde olduğunu söyledi. Açıklamada, üstün başarılı ve yetenekli öğrencilerin böyle bir başvuru yapmaksızın Oxford Üniversitesi tarafından tespit edilmesi ve teklif göndermesi şeklinde bir prosedürün olmadığı ifade edildi.

Tabloları da TAKLİTMİŞ!

Şeyhmus Kino, Almanya'da düzenlenen bir resim yarışmasında da 350 bin liralık ödül aldığını açıklamıştı. Aldığı ödülü Afrika'da açlıkla mücadele eden Somali'ye bağışladığını söyleyen Kino, resim yeteneği nedeniyle Oxford Üniversitesi başta olmak üzere yurt içi ve yurtdışından birçok üniversiteden burslu eğitim teklifi aldığını belirtmişti. Bütün medyayı kandırmayı başaran Kino'nun resimlerinin de kendisine ait olmadığı öne sürüldü. Kino'nun Almanya'da "Hayal Dünyası'nda Serbest Çalışmalar" adlı yarışmaya katıldığı ve ödül aldığını söylediği resim, Kanadalı ressam Rob Gonsalves'in "Community Portrait" adlı eserinin tıpkısıydı. Mardinli genç, Endonezyalı sanatçı Veri Apriyatno'nun resim çalışmalarını da 'Ben yaptım.' diyerek sosyal medyada paylaşmıştı. Kino, tablolarla ilgili de şu yorumu yapmıştı: "Arkadaşlar öncelikle bir şey demek istiyorum; yarışmayı kazanan kişi kazandığı ödülü bağışlamak zorundaydı. Onun için ben bir şey yapamıyorum ama ben yine devam edeceğim. Hayallerimin peşini bırakmayacağım. Ben Leonardo Da Vinci gibi tanınmak, Picasso gibi tablolarında anlam aramak ve Salvador Dali gibi sürrealist olmak istiyorum."

Gelen tepkiler üzerine Facebook profil sayfasındaki yorumları silen Şeyhmus Kino, dün kendisine ulaşmaya çalışan gazetecilere cevap vermedi.

Zaten mantıken böyle birinin de bu başarıları alması imkansız gözüyle bakılmalıydı. Tabi bazı istisnalar da olabilir :)
Ghost

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

Asklepion Asklepion Bir İhtimal Kullanıcı
  • Üyelik 16.02.2012
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 953
  • Beğeniler 257 / 179
  • Ticaret 3, (%100)
Adam harbiden "Kral"mış. :D

Araba Karşılaştırma ve Otomobil İnceleme Rehberi | aracmetre.com

ShaKa ShaKa JavaScript Kullanıcı
  • Üyelik 29.05.2012
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Donanım
  • Konum Mersin
  • Ad Soyad E** D**
  • Mesajlar 173
  • Beğeniler 24 / 54
  • Ticaret 5, (%100)

androidsistem adlı üyeden alıntı

Şeyhmus'un yalanı Oxford'u bile şaşırttı

"Arkadaşlar öncelikle bir şey demek istiyorum; yarışmayı kazanan kişi kazandığı ödülü bağışlamak zorundaydı. Onun için ben bir şey yapamıyorum ama ben yine devam edeceğim. Hayallerimin peşini bırakmayacağım. Ben Leonardo Da Vinci gibi tanınmak, Picasso gibi tablolarında anlam aramak ve Salvador Dali gibi sürrealist olmak istiyorum."

Burası Bitirdi Beni :D

https://www.okeyy.net/

grdiyan grdiyan Ebaydestek Kullanıcı
  • Üyelik 09.11.2011
  • Yaş/Cinsiyet 45 / E
  • Meslek
  • Mesajlar 385
  • Beğeniler 92 / 85
  • Ticaret 1, (%100)
Şerefsiz gibi geldi bana...
mujdatsayar

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
wmaraci

cagdas cagdas Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 24.12.2011
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek
  • Mesajlar 257
  • Beğeniler 25 / 13
  • Ticaret 0, (%0)
Arkadaşlar öncelikle bir şey demek istiyorum; yarışmayı kazanan kişi kazandığı ödülü bağışlamak zorundaydı. Onun için ben bir şey yapamıyorum ama ben yine devam edeceğim. Hayallerimin peşini bırakmayacağım. Ben wmaraci gibi tanınmak, logodesignerblog gibi tablolarında anlam aramak ve Kino[ gibi sürrealist olmak istiyorum."
hasbaly umut61

kişi bu mesajı beğendi.

Ghost Ghost WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 18.04.2012
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad Ö** D**
  • Mesajlar 1683
  • Beğeniler 751 / 310
  • Ticaret 24, (%100)
Fena rezil olmuş. :D

blogesinti blogesinti WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 04.12.2011
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Google Ads.
  • Konum İsveç
  • Ad Soyad Ş** A**
  • Mesajlar 472
  • Beğeniler 82 / 71
  • Ticaret 31, (%97)
Oxford'mu gelecek şimdi buraya

MrGuner MrGuner Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 01.06.2012
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 757
  • Beğeniler 0 / 162
  • Ticaret 4, (%100)
tek cümlede 4-5 yalan söyleyebilir sanırım :D

Aliihsansaran Aliihsansaran Türk büyüktür,üstündür! E-Mail Onaysız
  • Üyelik 07.02.2012
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Konya
  • Ad Soyad A** S**
  • Mesajlar 1568
  • Beğeniler 31 / 308
  • Ticaret 2, (%50)
Birşey diyeceğimde engellenicem wma'dan boşver..

mujdatsayar mujdatsayar M.Kemal Atatürk Kullanıcı
  • Üyelik 04.04.2012
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Grafik tasarım
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 1285
  • Beğeniler 452 / 308
  • Ticaret 0, (%0)
Yorum yazarsam +18 ze girer o yüzden yorumsuz.

www.mujdatsayar.com
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al