wmaraci reklam

Adana Valisi 'Dünya Rakı Günü' Buluşmasını Yasakladı

26 Mesajlar 4.337 Okunma
smmexpress

kendoka kendoka Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 02.06.2014
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Geleneksel Tedavi Usulleri Uzmanı
  • Konum Konya
  • Ad Soyad B** Ö**
  • Mesajlar 1393
  • Beğeniler 257 / 275
  • Ticaret 25, (%100)

payners adlı üyeden alıntı

Bir şey tüm elde edilmez ise tamamen de terkedilemez. Ne yani ülkenin resmiyette dini yazmıyor diye içindeki insanlar dini inkar mı etmiş oluyorlar. Sen ben biz dini yaşadığımız sürece devletin resmi bir dininin olmasına gerek yoktur. Suan ülkede bunu idda eden de yok zaten. Yukardaki alinan karar tamamen anayasaya uygundur. Yukarda maddesini de yazdım.

Şu devlet meselesine gelirsek Sen Müslümansın ama devlet değil. İslama göre domuz haramdır devlet bunun satışını serbest bıraktı diye domuz eti mi yiyeceksin yoksa dininin emrettiği gibi uzak mı duracaksin. Dini yaşadığımız ve kendimize tatbik ettiğimiz sürece etrafinizdakilere aldırış etmeyin.

Tekrar yazayım ben yine sizin ne demek istediginizi anlamiyorum. Çok karmaşık ve çelişkili mesajlar yaziyorsunuz ya da anlasmamimiz imkansız

Ben çok net yazıyorum. Siz de kusura bakmayın ama çok komik yazıyorsunuz.

Bir şey tüm elde edilmez ise tamamen de terkedilemez.
Mekkede doğan büyüyen Mekkeli olan Peygamber as sence Mekke site devletini terk mi etti yoksa onların yönetimlerine mi katıldı. Bak yine açık yazayım. Peygamber Mekke devletinin yönetimine katılmayı bırak onlara Başkan olmayı bile kabul etmedi. Yani nasıl anlaşılmıyor ben de onu anlamıyorum.

Ne yani ülkenin resmiyette dini yazmıyor diye içindeki insanlar dini inkar mı etmiş oluyorlar.
Bak ne güzel ağzınla söylemişsin. Ülke İslam devleti değil. İslam devleti olmayan bir devleti korumak kollamak yüceltmek bu uğurda can vermek de doğal olarak islam değil. Sen Peygamberin Mekke devleti için canını verebileceğini, Mekke devletinin yücelmesi için gayret gösterebileceğini mi düşünüyorsun. Mekke devleti de Tc de Allahın değil insanların Kanunlarına göre hükümet kuran devletlerdi. Aralarında ne fark var. Ha şimdi birisi işkence ediyordu diyeceksin. Mekke devleti işkence ediyor Tc etmiyor diyeceksin. Senin evini kaç kez bastılar gece yarısında. Kaç kez mahremine girdiler. Yapmadılar çünkü senin İslam dediğin şeyin devlete bir zararı yok. Ama benim Kurandan öğrendiğim İslam hüküm koyma yetkisini sadece Allahta görür. Ben de müslüman olarak böyle görüyorum. Ama devlet der ki "hayır kanun koyma yetkisi bana ait. Buna karşı çıkanı hapse atar işkence ederim" E namaza izin veriyorlar. Namaz yasaklanınca devlet suçlu oluyorda İslamın had cezaları yasaklanınca neden devlet doğru oluyor.

Sen ben biz dini yaşadığımız sürece devletin resmi bir dininin olmasına gerek yoktur. Suan ülkede bunu idda eden de yok zaten.
Aynı ülkedeyiz değil mi ? Türkiye. Ve bu halk bu ülke İslam devleti değil diyor öyle mi ? Hocalar vaazlarında bu ülke islam devleti değil diyor öyle mi ?

Be kardeşim madem adı İslam Devleti değil. Madem siz de bu devlete İslam devleti demiyorsunuz (ve müslümanız diyorsunuz) ne diye devletim diye sahipleniyorsunuz ?

Şu devlet meselesine gelirsek Sen Müslümansın ama devlet değil.
Ya bu devlet neymiş ya. Eli ayağı dili mi var bunun. Sanki bir insan gibi bahsediyorsun devletten. Devlet iradesi olan bir canlı mı ki kendi başına din secsin. Devlet yöneten ve yönetilenlerin oluşturuduğu yapının adıdır. Sen diyorsun ki. Yöneten müslüman. %50 oyla Akp. Ve sen diyorsun ki halk müslüman. Ve yine sen diyorsun ki devlet müslüman değil. Çelişkinin en büyüğü burada.

İslama göre domuz haramdır devlet bunun satışını serbest bıraktı diye domuz eti mi yiyeceksin yoksa dininin emrettiği gibi uzak mı duracaksin. Dini yaşadığımız ve kendimize tatbik ettiğimiz sürece etrafinizdakilere aldırış etmeyin.

İşte mesele de orada kardeş. Senin din dediğin şey ne yenir ne içilir ne giyilir bu kadar. Benim din dediğim yani Kuranın din dediği şey ise Türkçeye tam anlamıyla çevirdiğimizde Kanun. Sen dini tatbik ediyorsun ? Namaz oruç vs. İslam etraafa aldırış etmeyi dinin en büyük emirlerinden sayar. O nasıl islam ki etrafa aldırış etmiyor.

Hala sözlerin anlaşılamıyorsa açıkça yine Kurandan bir ayet yazıyorum.

Her kim Allahın indirdiği hüküm ile hükmetmezse işte onlar kafirlerin ta kendileridir. Maide 44
Şimdi bir bak kim Allahın indirdiği ile hükmediyor kim halkın dediğiyle hükmediyor gör.

wmaraci
reklam

Shakedown Shakedown Forza BEŞİKTAŞ Kullanıcı
  • Üyelik 18.10.2011
  • Yaş/Cinsiyet 43 / E
  • Meslek Çevre Mühendisi
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad G** G**
  • Mesajlar 1708
  • Beğeniler 225 / 548
  • Ticaret 60, (%100)
Konu amacını iyice sapmış. İçen içer içmeyen içmez, giden gider gitmeyen gitmez basit ve net.
denizbabasi

kişi bu mesajı beğendi.

"Tabiatın isteklerini anlamazlıktan gelen, cezasını görür." [Balzac]

payners payners Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 11.08.2015
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek İnşaat Mühendisi
  • Konum Konya
  • Ad Soyad H** T**
  • Mesajlar 34
  • Beğeniler 6 / 14
  • Ticaret 0, (%0)

kendoka adlı üyeden alıntı

Ben çok net yazıyorum. Siz de kusura bakmayın ama çok komik yazıyorsunuz.

Bir şey tüm elde edilmez ise tamamen de terkedilemez.
Mekkede doğan büyüyen Mekkeli olan Peygamber as sence Mekke site devletini terk mi etti yoksa onların yönetimlerine mi katıldı. Bak yine açık yazayım. Peygamber Mekke devletinin yönetimine katılmayı bırak onlara Başkan olmayı bile kabul etmedi. Yani nasıl anlaşılmıyor ben de onu anlamıyorum.

Ne yani ülkenin resmiyette dini yazmıyor diye içindeki insanlar dini inkar mı etmiş oluyorlar.
Bak ne güzel ağzınla söylemişsin. Ülke İslam devleti değil. İslam devleti olmayan bir devleti korumak kollamak yüceltmek bu uğurda can vermek de doğal olarak islam değil. Sen Peygamberin Mekke devleti için canını verebileceğini, Mekke devletinin yücelmesi için gayret gösterebileceğini mi düşünüyorsun. Mekke devleti de Tc de Allahın değil insanların Kanunlarına göre hükümet kuran devletlerdi. Aralarında ne fark var. Ha şimdi birisi işkence ediyordu diyeceksin. Mekke devleti işkence ediyor Tc etmiyor diyeceksin. Senin evini kaç kez bastılar gece yarısında. Kaç kez mahremine girdiler. Yapmadılar çünkü senin İslam dediğin şeyin devlete bir zararı yok. Ama benim Kurandan öğrendiğim İslam hüküm koyma yetkisini sadece Allahta görür. Ben de müslüman olarak böyle görüyorum. Ama devlet der ki "hayır kanun koyma yetkisi bana ait. Buna karşı çıkanı hapse atar işkence ederim" E namaza izin veriyorlar. Namaz yasaklanınca devlet suçlu oluyorda İslamın had cezaları yasaklanınca neden devlet doğru oluyor.

Sen ben biz dini yaşadığımız sürece devletin resmi bir dininin olmasına gerek yoktur. Suan ülkede bunu idda eden de yok zaten.
Aynı ülkedeyiz değil mi ? Türkiye. Ve bu halk bu ülke İslam devleti değil diyor öyle mi ? Hocalar vaazlarında bu ülke islam devleti değil diyor öyle mi ?

Be kardeşim madem adı İslam Devleti değil. Madem siz de bu devlete İslam devleti demiyorsunuz (ve müslümanız diyorsunuz) ne diye devletim diye sahipleniyorsunuz ?

Şu devlet meselesine gelirsek Sen Müslümansın ama devlet değil.
Ya bu devlet neymiş ya. Eli ayağı dili mi var bunun. Sanki bir insan gibi bahsediyorsun devletten. Devlet iradesi olan bir canlı mı ki kendi başına din secsin. Devlet yöneten ve yönetilenlerin oluşturuduğu yapının adıdır. Sen diyorsun ki. Yöneten müslüman. %50 oyla Akp. Ve sen diyorsun ki halk müslüman. Ve yine sen diyorsun ki devlet müslüman değil. Çelişkinin en büyüğü burada.

İslama göre domuz haramdır devlet bunun satışını serbest bıraktı diye domuz eti mi yiyeceksin yoksa dininin emrettiği gibi uzak mı duracaksin. Dini yaşadığımız ve kendimize tatbik ettiğimiz sürece etrafinizdakilere aldırış etmeyin.

İşte mesele de orada kardeş. Senin din dediğin şey ne yenir ne içilir ne giyilir bu kadar. Benim din dediğim yani Kuranın din dediği şey ise Türkçeye tam anlamıyla çevirdiğimizde Kanun. Sen dini tatbik ediyorsun ? Namaz oruç vs. İslam etraafa aldırış etmeyi dinin en büyük emirlerinden sayar. O nasıl islam ki etrafa aldırış etmiyor.

Hala sözlerin anlaşılamıyorsa açıkça yine Kurandan bir ayet yazıyorum.

Her kim Allahın indirdiği hüküm ile hükmetmezse işte onlar kafirlerin ta kendileridir. Maide 44
Şimdi bir bak kim Allahın indirdiği ile hükmediyor kim halkın dediğiyle hükmediyor gör.

Fitneye mahal vermemek için size cevap vermeyeceğim hocam. Sadece sizin gibi düşünen birine verilen güzel va açıklayıcı bir cevap yeterli sanırım.

soru :
Bazı arkadaşlarım devlet şeriatla yönetilmiyorsa devlet tağut olduğu malumatı verdiler.
Sormak istediğim eğer devlet şeriatla yönetilmiyorsa devletin kanunlarına uyabilir miyiz? Uyabilirsek bunun delillerini verebilir misiniz?

cevap:

Peygamber Efendimiz Mekke’de on üç yıl kaldı. Cafer Tayyar’ı hristiyan olan Habeşistan yönetiminin idaresine gönderdi. Medine’de anayasayı Yahudilerle beraber hazırladı.
Bunlar göstermektedir ki, İslam’ı yaşamamızı yasaklamadıktan sonra bir devletin kanunlarına tabi olmakta bir mahzur yoktur. Hatta İslam’ı yaşamamıza bazı engeller koysa ve dinimizin kurallarına ters kanunları olsa bile bunların diplomasiyle aşılmaya çalışılması gerekir. Yoksa devlete baş kaldırıp isyan etmek, kaba kuvvet kullanmak, kan dökmek bir müslümanın yapacağı şey değildir.
Tağut kelimesini siyasi ve ideolojik manada kullananlar vardır. Bunlara bir şey anlatmak kolay değildir. Dolayısıyla bu tür insanlarla vakit kaybetmeye gerek yoktur.

Selametle hocam...

kendoka kendoka Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 02.06.2014
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Geleneksel Tedavi Usulleri Uzmanı
  • Konum Konya
  • Ad Soyad B** Ö**
  • Mesajlar 1393
  • Beğeniler 257 / 275
  • Ticaret 25, (%100)

payners adlı üyeden alıntı

Fitneye mahal vermemek için size cevap vermeyeceğim hocam. Sadece sizin gibi düşünen birine verilen güzel va açıklayıcı bir cevap yeterli sanırım.

soru :
Bazı arkadaşlarım devlet şeriatla yönetilmiyorsa devlet tağut olduğu malumatı verdiler.
Sormak istediğim eğer devlet şeriatla yönetilmiyorsa devletin kanunlarına uyabilir miyiz? Uyabilirsek bunun delillerini verebilir misiniz?

cevap:

Peygamber Efendimiz Mekke’de on üç yıl kaldı. Cafer Tayyar’ı hristiyan olan Habeşistan yönetiminin idaresine gönderdi. Medine’de anayasayı Yahudilerle beraber hazırladı.
Bunlar göstermektedir ki, İslam’ı yaşamamızı yasaklamadıktan sonra bir devletin kanunlarına tabi olmakta bir mahzur yoktur. Hatta İslam’ı yaşamamıza bazı engeller koysa ve dinimizin kurallarına ters kanunları olsa bile bunların diplomasiyle aşılmaya çalışılması gerekir. Yoksa devlete baş kaldırıp isyan etmek, kaba kuvvet kullanmak, kan dökmek bir müslümanın yapacağı şey değildir.
Tağut kelimesini siyasi ve ideolojik manada kullananlar vardır. Bunlara bir şey anlatmak kolay değildir. Dolayısıyla bu tür insanlarla vakit kaybetmeye gerek yoktur.

Selametle hocam...

Komediye devam diyorsun yani.

Madem bu kadar eminsin ayetler karşısında sergilediğin bu tavır nedir. Ben sana ayet söylüyorum sen nefsinden konuşuyorsun.

İşte böyle olur. Ayetler nefse hoş gelmeyince böle konuşmaya başlar insan. Ben kimsenin kanını dök demedim. Ben kimseye böyle inan diye baskı da yapmadım. Bu tarz sözlerle forumu kirletme.

Peygamber efendimiz 13 yıl kaldı da o müşriklerin hangi kanuna evet dedi. Hangi yaptıklarını onayladı. Her fırsatta onlara batıl üzerinde olduklarını söylemedi mi ? Her fırsatta atalarının yanlış yol üzerinde olduklarını söylemedi mi ? Peygamberimin hayatı ile bugünki insanları aynı görebilmek olağan üstü bir ruhsal bozukluğa delalettir. Bu bu inanılmaz bir şey. Sana göre 13 yıl Mekkede kalıp müşriklere "siz batıl üzerinesiniz" demekle hatta kendine gelen başkanlık teklifini reddetmekle bizzat Allahın Kuranda açıkça küfür dediği işi (hakimiyet/yasama) işlemek aynı.

Habeşistan giden Cafer efendimiz hakkında konuştukların da hayranlık verici. Yani Habeşistana gitti demek, habeşistan yasalarını kabul etti, hatta bizzat kendisi bir kanun koymaya Allahın dinde izin vermediğini meşru hale getirmeye başladı manasına geliyor ? Tek kelime. Hayranım.

Keşke azıcık ama azıcık okusaydınız ya. O zaman her şey daha kolay olurdu. Medinede anayasa hazırlandığını senden duyuyorum. Senden başka söyleyen var mı bilemiyorum. Benim bildiğim Medine ve çevresinde yaşayan yahudi, hristiyan, putperest ve müslümanların arasında yapılan bir anlaşma var. Bu anlaşmayı da bizzat Peygamber efendimiz yapmıştır. Ortada ne kanun koyma vardır ne de başka bir şey. Hatta o anlaşmada şöyle söyler. "Anlaşmazlıkların çözümünde Allah ve Rasulu'nün hükmü geçerlidir"

Buradan nasıl oluyor da yahudilerin kanuna uymayı çıkarabiliyorsun. Ben senle bir iş için sözleşsem. İşi yap paranı al desem. Bu seninle kanun çıkardığımız ya da benim senin kanununa uyduğumu mu gösterir.

Seninle benim aramdaki yegane fark bu işte. Senin sözlerin nefsinden kaynaklı. Ben ise sadece sana ayet söylüyorum. Yani neden iman ettiğini iddia ettiğin kitabın ayetini duyduğun halde inatla inkar ediyorsun anlam verilecek iş değil.

Hadi diyelim kendini temize çıkarmayı başarıyorsun. Şu sözlerin elle tutulacak yanı var mı. Devlet dini yaşamana engel kanun çıkarsa bile bla bla bla. Benim söylemediğim şeyleri söylemişim gibi yapmanı es geçiyorum. Nasıl dini yaşamaya engel kanun çıkaran insanlar müslüman oluyor.

Arapların biz sözü vardır. "uçsa da keçidir" Seninki kör bir inat ve taklit. Ben sana bir baskı veya zorlama yapmazken siz neden benim dinimin kavramlarını tahrif etmeye çalışıyorsunuz. İstediğin gibi yaşa. Hesabını Allaha vereceksin. Neden illa kendi hevanızdan çıkan bu inancın adına islam koyuyorsunuz. Tamam sen öyle düşün. Ama bu düşündüğünün adı islam değil ki. İslam ise nerede senin delilin.

Evet bir sözünde doğru söyledin. Vakit kaybı. 13 yıl boyunca müşriklere sizin inancınız yanlış diyen kendisine gelen baskanlık teklifini bile reddeden Peygamber'in bu davranışlarından Allahın dinde izin vermediği şeyleri meşru kılmanın caiz olduğu fikrine varan birisiyle konuşmak vakit kaybı. Fakat belki kaybettiğimiz vaktin karşılığında bir kişi gerçeği görür diye yazıyorum.

Ek Olarak:

Shakedown adlı üyeden alıntı

Konu amacını iyice sapmış. İçen içer içmeyen içmez, giden gider gitmeyen gitmez basit ve net.

Ustam konu aslında tam da yerine geldi. Evet içen içer. İçmeyen içmez. Kimse kimseye bu noktada bu ülkede karışamaz. İnsanların dilediği gibi inanabilir. Benim açtığım tüm konulara bakın bir tane hakaret veya nefret söylemi göremezsiniz. Şahsıma yapıldığı halde cahilliğe verdim. Mevzu içip içmemek konusunda uzamıyor. İnsanların inançlarındaki yozlaşmadan uzuyor. Ağzından çıkan söze sadık olmak ve konuştuğun gibi yaşamak gerek öyle değil mi ? Halka sizin istediğiniz gibi hükmedeceğim deyip de halkın isteğine diktatörlük etmek bu...

Ana yasadan delil vermişler. Bu yapılan yasalmış. Madem bu kadar duyarlısınız gidin Adanaya gidin bir lisenin önüne bakın kaç öğrencinin ağzında sigara var. Hani ne yapılıyor. İlla Adana değil. Okul diplerine açılan alkol ve tütün satılan dükkanlara ruhsat veriliyor ama değil mi ?

Biri demiş içip içip şöyle böyle yapıyorlar. Evet doğrudur. İster festivalle ister şahıs olarak içip içip sapıtsınlar fark mı var ? Alkol yüzünden kaç insan ölüyor yılda bilginiz var mı ? O zaman tümden alkol kullanmayı yasaklayın ülkede. Bu kararları veren insanların kendi kanunlarına sözlerine sistemlerine bile sadakatinin olmadığı gün gibi aşikar.

wmaraci
wmaraci

aeSahin aeSahin www.ahmetenessahin.com.tr Kullanıcı
  • Üyelik 14.12.2011
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek PR, Muhasebe
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad A** Ş**
  • Mesajlar 806
  • Beğeniler 361 / 151
  • Ticaret 1, (%100)
Sayın vali en doğrusunu yapmış.

PR | Social Media - Advertising - Post-Production

denizbabasi denizbabasi WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 28.01.2015
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad M** M**
  • Mesajlar 1598
  • Beğeniler 659 / 572
  • Ticaret 56, (%100)

Shakedown adlı üyeden alıntı

Gel de bunu anlat insanlara...

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al