wmaraci reklam

Alibaba Trendyola Yatırım Yaptı

8 Mesajlar 1.418 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

EmineT EmineT WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 18.07.2018
  • Yaş/Cinsiyet 34 / K
  • Meslek Devlet Memuru
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad E** T**
  • Mesajlar 431
  • Beğeniler 196 / 210
  • Ticaret 2, (%100)
Dün dünyanın en önemli online ve mobil ticaret şirketlerinin başında yer alan Alibaba‘nın Trendyol’a yatırım yaptığını sizlere aktarmıştık. Yatırımın miktarı veya değerleme ile ilgili herhangi bir bilgi paylaşılmasa da, yapılan yatırımla birlikte Alibaba’nın Trendyol‘un mevcut finansal yatırımcılarının hisselerini de satın aldığını biliyoruz.

5 yatırımcı çıkış yaptı
Bu haberimizde ise Alibaba’nın Trendyol yatırımı ile hangi yatırımcıların çıkış yaptığına yakından bakacağız. Öncelikle Trendyol’un mevcut finansal yatırımcıları arasında Tiger Global, Kleiner Perkins Caufield & Byers, Maide Kurttepeli, Emre Kurttepeli ve European Bank for Reconstruction and Development (EBRD) bulunuyor.

Trendyol’un en büyük yatırımcısı konumunda olan ABD merkezli Tiger Global, daha önce Trendyol’a 3 kere yatırım yaptı. İlk turda 4,3 milyon TL sonrasında ise 10 milyon dolar yatırım yapan Tiger Global, yatırımdan önce şirketin hisselerinin yaklaşık yüzde 54‘üne sahipti.

Trendyol’un yerli yatırımcılarından Emre Kurttepeli şirket hisselerinin yüzde 0,6‘sıne sahipken, Maide Kurttepeli ise yaklaşık yüzde 1‘lik bir hisseye sahipti. 2014 yılında Trendyol’a yatırım yapan European Bank for Reconstruction and Development (EBRD) ise şirket hisselerinin yüzde 4,8‘ine sahip.

E-ticaret platformu Trendyol’un diğer bir büyük hissedarı konumunda olan Kleiner Perkins Caufield & Byers ise 2012 yılında Tiger Global ile şirkete yatırım yapmıştı. Yatırım sonucunda Kleiner Perkins Caufield & Byers, Trendyol hisselerinin yüzde 14‘ünü elinde bulunduruyordu. Alibaba’nın yaptığı yatırım ile birlikte yukarıda belirttiğimiz 5 yatırımcı da çıkış yapmış oldu.

Alibaba, Trendyol’un yaklaşık yüzde 75’ine sahip oldu
Bu hisse satışları ile birlikte Trendyol’un yaklaşık yüzde 75’ine sahip oldu. Alibaba yatırım sonrası şirketin stratejik partneri olsa da, Trendyol yönetiminde herhangi bir değişiklik yaşanmayacak. Aldığımız bilgilere göre Trendyol’a kurucuları ve mevcut yönetim ekibi liderlik etmeye devam edecek. Yatırım miktarı veya değerleme ile ilgili yeni bilgilere ulaştıkça sizlere aktarmaya devam edeceğiz.

https://webrazzi.com/2018/06/29/alibabanin-trendyol-yatirimi-ile-hangi-yatirimcilar-cikis-yapti/

Bu paylaşım bir haberdir baltalamaya çalışan siyasete çevirmeye çalışana cevap vermeye tenezzül etmem.
hkccrn

kişi bu mesajı beğendi.

Siber suçlarla alakalı yaşadığınız problemleri PM atabilirsiniz.
wmaraci
reklam

Ucube Ucube HAKKSIZSIN! Kullanıcı
  • Üyelik 28.06.2018
  • Yaş/Cinsiyet 23 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad E** K**
  • Mesajlar 1060
  • Beğeniler 366 / 365
  • Ticaret 19, (%100)
Tabii dolar oldu 5Tl adamlar 5milyon Tlye verseler Alibaba icin bu 1milyon Tl :)
Ama bence sacma ekonomisi cokmus bir ulkeye yatirik yapmak cok sacma.
(Siyasi degil ekonomik olarak yorum yaptim)
hkccrn EmineT

kişi bu mesajı beğendi.

EmineT EmineT WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 18.07.2018
  • Yaş/Cinsiyet 34 / K
  • Meslek Devlet Memuru
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad E** T**
  • Mesajlar 431
  • Beğeniler 196 / 210
  • Ticaret 2, (%100)
Ucube her görüşe saygı duyarım yeter ki artık siyasete dönmesin konular
hkccrn

kişi bu mesajı beğendi.

Siber suçlarla alakalı yaşadığınız problemleri PM atabilirsiniz.

hkccrn hkccrn Nope Kullanıcı
  • Üyelik 11.06.2018
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Memur
  • Konum Hakkari
  • Ad Soyad H** K**
  • Mesajlar 1526
  • Beğeniler 1318 / 738
  • Ticaret 35, (%100)
Alibaba (aliexpress)önce şu kargo işine bir yatırım yapsa da biz de sevinsek. Adamlardan bişey alıyoruz aradan iki ay geçiyor nerdeyse öyle geliyor bazen. Aldığımızı unutuyoruz bazen. Gelince aliexpress sürpriz yapmış diye sevindigimiz de oluyor.
EmineT

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

cihaneken cihaneken Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 25.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Elektrik Teknisyeni
  • Konum Fransa
  • Ad Soyad C** E**
  • Mesajlar 3510
  • Beğeniler 488 / 1190
  • Ticaret 1, (%100)
hkccrn bu aslında normal bir durum, hatta bir yönden çok güzel bir sistem. Adamlar dünyanın bir ucundan diğer ucuna bedava ürün gönderiyor. Bu gün herhangi bir ülke bir ürün göndermek isteseniz kargo ücretleri ürünü 2 ye belki 3 e katlar.
hkccrn

kişi bu mesajı beğendi.

restome1 restome1 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 25.05.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Danışman
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** Ö**
  • Mesajlar 280
  • Beğeniler 35 / 35
  • Ticaret 0, (%0)
Yaptırım diye okudum😂😂😂
EmineT

kişi bu mesajı beğendi.

hkccrn hkccrn Nope Kullanıcı
  • Üyelik 11.06.2018
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Memur
  • Konum Hakkari
  • Ad Soyad H** K**
  • Mesajlar 1526
  • Beğeniler 1318 / 738
  • Ticaret 35, (%100)

cihaneken adlı üyeden alıntı

hkccrn bu aslında normal bir durum, hatta bir yönden çok güzel bir sistem. Adamlar dünyanın bir ucundan diğer ucuna bedava ürün gönderiyor. Bu gün herhangi bir ülke bir ürün göndermek isteseniz kargo ücretleri ürünü 2 ye belki 3 e katlar.

Hocam öyle haklisiniz da ben sürekli alışveriş yapıyorum o yüzden benim açımdan sorun oluyor. Benim gibi burada 100-150 kişi var. Sadece kendi taburumdan bahsediyorum. Güzide ulkemin kaç taburu alayı tugayı... var bu şekilde alışveriş yapan siz düşünün. Güzelim eldiven Ülkemde 60 lira aliexpresste 30 lira. 35 yapsın kargoya kessin yeter ki çabuk gelsin manasında söyledim. Yoksa mecbur beklicez dediğiniz gibi
cihaneken

kişi bu mesajı beğendi.

Oguzsurucu Oguzsurucu WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 15.01.2016
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Memur
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad O** S**
  • Mesajlar 159
  • Beğeniler 3 / 20
  • Ticaret 1, (%0)

Şimdi Alibaba üzerinden alışveriş yapmak trendyol partner satıcılarından alışveriş yapmaya göre daha mı avantajlı oluyor?

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al