wmaraci reklam

Amazon Türkiye resmen açıldı

8 Mesajlar 886 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

Backlinkcigeldi Backlinkcigeldi Homo sapiens sapiens... Kullanıcı
  • Üyelik 19.06.2017
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad C** G**
  • Mesajlar 3334
  • Beğeniler 179 / 2222
  • Ticaret 139, (%100)
E-ticaret devi Amazon bugünden itibaren resmen Türkiye pazarına girdi. Amazon.com.tr adresine girenler uzunca bir mesajla karşılaşıyor ve alışveriş yapabiliyor.

Dünyanın en zengin ismi Jeff Bezos'un e-ticaret devi Amazon'un Türkiye'ye geleceği bir süredir konuşuluyordu. Yaz aylarında başlamayı planladığı Türkiye operasyonlarını bir süre bekleten Amazon, diğer yandan da İstanbul'dan eleman arayışına girmiş ve satış ve pazarlama pozisyonları kapsamında iş ilanlarını yayınlamıştı.
Bu sabah ise amazon.com.tr'ye girenler siteye erişim sağlayabildiği gibi Amazon'un Türkiye'ye özel mesajını görüyor. Mesajda kısaca şu satırlara yer veriliyor:

"Amazon.com'un kurulduğu 1995 yılından bu yana Türkiye'deki yüz binlerce müşterimiz, dünyanın dört bir yanındaki Amazon mağazalarından milyonlarca ürün sipariş etti. Bugün Türkiye'deki müşterilerimizin Amazon alışveriş deneyimlerini zenginleştirecek olan Amazon.com.tr'nin açıldığını duyurmanın gururunu yaşıyoruz."

Piyasa değeri 1 trilyon dolara ulaşan Amazon'un bu yılın ikinci çeyreğindeki net karı, şirket tarihinde bir çeyrekte elde edilen en yüksek rakam olmak üzere 2,5 milyar dolar olmuştu.

Kaynak:
https://tr.sputniknews.com/amp/ekonomi/201809191035264506-amazon-turkiye-resmen-acildi/?__twitter_impression=true
Gukuk

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

flashoyun flashoyun Pagespeed Optimizator Kullanıcı
  • Üyelik 01.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Pagespeed Optimizator
  • Konum Samsun
  • Ad Soyad B** A**
  • Mesajlar 925
  • Beğeniler 127 / 185
  • Ticaret 20, (%100)
2019 DUNYA krısınden once pozısyon aldılar 4-5 yıldır Sayın Rte nın harcamalarınızı kısın sozune uyup bırıkım yapan kışıler 11 YIL kadar oncekı krızde olduğu gıbı bu donemde yapılacak kdv otv ındırımelrını fırsata cevırecekler 10 ay ıcınde bu soyledıkelrımı bırısı demısdı dıyeceksınız ayrıca akdenızde aıle ıle pentegon arasında buyuk bır savaş var bu savasanın kazananı muhtemelen aıle olacakdır kı bu Çın'ı baharat yolu ıle super guç de yapacakdır.
WaLek

kişi bu mesajı beğendi.

pdflawyer.blogspot.com 1 bağlantı reklamına tıkla 28 dolar kaz.....

• Üyelik 19.06.2017
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad C** G**
  • Mesajlar 3334
  • Beğeniler 179 / 2222
  • Ticaret 139, (%100)
Ahahahah siz ne diyorsunuz hocam?? Amazon Tr'ye geldi diyorum, kalite müşteri memnuniyeti geldi diyorum, rekabet iyidir gittigidiyor hepsiburada n11 kendine çeki düzen verir, kalite nedir görür.

Hergün kahvehanedeki amcaların yaptığı oyun böyük yiğen ile devam eden konuşmaları burada gerçekleşecekmiş gibi konuşmanız da enteresan. Hangi üst düzey yetkiliden aldınız bu istihbaratı :) cidden incelenmesi gereken psikolojik vakalarla dolu ülke. Dünya krizi mrizi yok, Japonya, Almanya, Çin, Kore gibi ülkeler her ay cari fazla veriyorlar, alım gücü düşen parası değersizleşen, giderek fakirleşen Tüfesi %40lara dayanan Enflasyonu %20yi geçen işsizliği %11lere gelen Resesyona giren Türkiye. Facebook yorumları okuyup okuyup geliyorsunuz, gerçekler ortada hocam.

Asya ile Avrupa arasındaki rekabeti senelerdir Asya kazanıyor, Seri ve ucuz üretim ile yüksek kâr marjı eden hep asya ülkeleri oldu başta Çin olmak üzere.
Avrupanın son silahı Endüstri 4.0'dır. Asya ülkelerinin özellikle Çin'ın seri ve ucuz üretimine darbe vurabilecek tek şey, kişiselleştirilmiş ürün üretimi yapabilen robotik fabrikalar yapabilmek. Bu fabrikalar alacağınız her şeyi sizin istediğiniz renkte şekilde yapabilecek. Bunu o kadar seri ve iyi yapacak ki asya bu seviyeye yetişene kadar aradaki mesafe kmlerce açılacak. Şayet o zaman Asyanın senelerdir süren liderliği son bulabilir.

Endüstri 4.0 Avrupanın Asya'yı yakalama sürecine verilen addır. Biz bu 4.0dan geride kalıyoruz. Biz asya ülkesi değiliz avrupaya yakın durduk hep. Avrupa ülkesi olarak tanınıyor biliniyoruz. Her ne kadar Ortadoğu batakliğına batsak da. O yüzden yok pentagonmuş yok akdeniz bilmem neymiş geçin bunları.

Geleceğe ve teknolojiye yenilmeyecek kişi aile kurum kuruluş ülke yoktur. Şayet bu şekilde giderse Türkiye de büyük bir hezimete uğrayarak yüz sene ayaklarında zincir ile dünya sahnesinde yer alacaktır.

Türkiye krizi bu kafayla 10 15 sene en az sürecektir. 2019 başta olmak üzere 2020ye kadar ateşli günler bizi bekliyor olacak. 2020den sonra toparlanma sürecine girsek bile 10 15 sene sürecektir bu. 200 şirket iflas etti, patır patır dökülüyor hepsi Amazon aptal değil ya neden şu an bu sektöre girdi sanıyorsunuz. Hem kur avantajı ile yatırım ucuza geldi hem hepsiburada gittgidiyor n11 gibi rezil sitelere kırbaç gorevi görecektir yani rekabet yaratacaktır. Arz Talep evrenseldir. İnsanlar Amazon'un gelmesini senelerce bekledi. Bu konuda Türkiyedeki insanlardan inanılmaz bir talep vardı. Amazon da bunu gördü.

Şahsen şu saaten sonra amazon hariç hiçbir yerden alısveriş yapmam. İnanılmaz bir müşteri memnuniyet anlayışları var. Bazen bu kadar da olmaz diyor insan, o kadar iyiler.

Gukuk Gukuk Hukukçu Kullanıcı
  • Üyelik 22.08.2016
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Lisans / Hukuk
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad T** A**
  • Mesajlar 336
  • Beğeniler 67 / 124
  • Ticaret 3, (%100)
Sadece gelişigüzel bir şekilde ürünlere bakmanız ve fiyatların ne kadar uygun olduğunu görmeniz mümkün. Ya da fiyatlar bizim yerli ve milli sitelerimizde daha yüksek, tercihi siz yapın. Ürün ayıplı geldiği halde değişim yapmayan, fahiş kar marjı belirleyen, müşteri hizmetlerine ulaşmak neredeyse imkansız olan yerli ve milli sitelerimiz biraz ibret alsınlar. Örnek olması için bir model hakkında link bırakıyorum.

Amazon

Vatan
WaLek

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

• Üyelik 19.06.2017
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad C** G**
  • Mesajlar 3334
  • Beğeniler 179 / 2222
  • Ticaret 139, (%100)

Gukuk adlı üyeden alıntı

Sadece gelişigüzel bir şekilde ürünlere bakmanız ve fiyatların ne kadar uygun olduğunu görmeniz mümkün. Ya da fiyatlar bizim yerli ve milli sitelerimizde daha yüksek, tercihi siz yapın. Ürün ayıplı geldiği halde değişim yapmayan, fahiş kar marjı belirleyen, müşteri hizmetlerine ulaşmak neredeyse imkansız olan yerli ve milli sitelerimiz biraz ibret alsınlar. Örnek olması için bir model hakkında link bırakıyorum.

Amazon

Vatan

Hocam bu kurla bazı ürünlerde böyle avrupadaki derecede bir indirim elbet olmayacaktır. Fakat Amazondan bir ürün alırken gözü kapalı alabilirsiniz bu harika bir şey.

Amazon.de den senelerdir alışveriş yapıyorum bir ürün aldım diyelim, 2 3 ay kullandım memnun kalmadım direkt kargoluyorum adamlar sorgusuz sualsiz iade geçiyor. Ürün kusurlu mu çıktı? Yolla gitsin sürünmek yok dert yok tasa yok.

Hepsiburada gittigidiyor n11 biraz ders alır en azından. Rekabet iyidir iyi. Amazon katlanarak ilerlerken bir şeyler yapmak lazım deyip bir şeyler yapmaya çalışırlar(umarım) en azından. Dünyadaki birçok ürün Türkiye'de yok. Belki onları da getirirler bu sayede.

Şu saatten sonra Amazon harici bir firma kullanmam. Zaman ilerledikçe ürün çeşitliliği de inanılmaz artacaktır zaten. Demo diyebiliriz buna
Gukuk

kişi bu mesajı beğendi.

MRCBOX MRCBOX <?echo "Hello wmaraci";?> Kullanıcı
  • Üyelik 24.05.2017
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Meslek Webtasarim
  • Konum Balıkesir
  • Ad Soyad B** K**
  • Mesajlar 863
  • Beğeniler 365 / 296
  • Ticaret 18, (%100)
Siparişlerimiz yurt disindanmi gelecek türkiyedenmi yani depolar türkiyedemi mevzuyu anlamadım 1 gün içinde teslim diyor aydinlatırsanız sevinirim

• Üyelik 19.06.2017
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad C** G**
  • Mesajlar 3334
  • Beğeniler 179 / 2222
  • Ticaret 139, (%100)

MRCBOX adlı üyeden alıntı

Siparişlerimiz yurt disindanmi gelecek türkiyedenmi yani depolar türkiyedemi mevzuyu anlamadım 1 gün içinde teslim diyor aydinlatırsanız sevinirim

Bir örnek vermem yeterli sanıyorum. Bugün bir ürünü alsanız en geç cuma elinizde :)

Amaç bu zaten. Yoksa anlamı olmazdı. Avrupadan Almanyadan Amerikadan falan zaten alabiliyorduk.
MRCBOX

kişi bu mesajı beğendi.

68136 68136 WM Aracı Anonim Üyelik
  • Üyelik 24.09.2016
  • Yaş/Cinsiyet - /
  • Meslek
  • Mesajlar 1016
  • Beğeniler 380 / 381
  • Ticaret 5, (%100)
Açılması güzel oldu

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al