wmaraci reklam

Avukatların parasıyla hayır propagandası!

12 Mesajlar 1.840 Okunma
wmaraci reklam

Sky4Life Sky4Life www.satisdukkani.com Kullanıcı
  • Üyelik 04.11.2016
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Bilgi İşlem Sorumlusu
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad R** D**
  • Mesajlar 473
  • Beğeniler 127 / 229
  • Ticaret 7, (%100)
Türkiye Barolar Birliği Başkanı (TBB) Metin Feyzioğlu’nun, avukatların kendisine verdiği yetkiyi ve araçları; gittiği il, ilçe, çarşı ve pazarlarda “hayır” propagandası için kullanması tepki ile karşılanıyor.

Türkiye Barolar Birliği (TBB) Başkanı Metin Feyzioğlu'nun, avukatların kendisine verdiği yetkiyi ve araçları gittiği il, ilçe, çarşı ve pazarlarda "hayır" propagandası için kullandığı öğrenildi. Feyzioğlu'na avukatlardan tepki geldi. Gittiği yerlerde "Anayasa değişikliğini tartışıyoruz" konulu paneller düzenleyen Feyzioğlu'nun bunu tartışmak yerine "Türk milleti anayasa paketini kabul etmeyecektir" diyerek temsil ettiği avukatları zan altında bıraktığı görüldü. Tüm bu propagandayı, baroya kayıtlı avukatların hakkıyla alınan 06 TBB 98 plakalı araçla yaptığı belirlenen Feyzioğlu, telefonlarımıza çıkmak yerine cep telefonu mesajıyla cevap vermeyi tercih etti.

"MESAJLA SORUN"

Cevap hakkı için görüşüne başvurmak istediğimiz Metin Feyzioğlu ise, toplantıda olduğunu belirterek, cep telefonu mesajıyla cevap vermeyi tercih etti. Kendisine yönelttiğimiz; "Barolar Birliği Başkanı olarak Konya'da 06 TBB 98 plakalı araçla konferansa gittiniz. Hayır propagandası yapmanız temsil ettiğiniz diğer avukatların hukukuna ve hakkına riayette hataya sebep olmuyor mu?" sorusuna şu şekilde cevap verdi: "Bir siyasi parti çalışması yapmadığımız için elbette hukuka uygun. Anayasa paketi Türkiye'nin tüm hakim ve savcılarını siyasi iktidara ve bir parti genel başkanına bağlamayı öngörüyor. Bu durumda avukatlığın yerini iş takipçiliği alır. Şu halde bu bizim meselemiz. Tabii aynı soruyu sayın cumhurbaşkanına sormanızı ben özellikle bekliyorum. Anayasaya göre bugün itibariyle tarafsız olması gereken biri nasıl oluyor da bir siyasi partiyle birlikte ve tüm devlet olanaklarıyla siyasi propaganda yapıyor. Bir hukukçu olarak cevabımız yok buna. Açıkçası sizin bu cevabı aynen yayınlayacağınızı da düşünmüyorum."

Bu arada, haklarının gasp edildiğine inanan avukatlar suç duyurusu hazırlığında.

'HAKKANİYETE UYGUN BULMUYORUZ'

Av. Bülent Demir ise bu konuda; "Barolar Birliği Başkanı'nın siyasi rengini belli edecek şekilde vatandaşların arasında ihsas-ı rey kabilinden görüş bildirmesini hakkaniyete uygun bulmuyoruz" dedi.

Kaynak : Sabah
Kanuni

kişi bu mesajı beğendi.

SMM Panel, Sosyalyuvam, Bayilik Paneli, En Uygun Panel, Takipçi Paneli
reklam

ufukozdemir ufukozdemir Biraz Vicdan Kullanıcı
  • Üyelik 04.09.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek .
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad U** Ö**
  • Mesajlar 385
  • Beğeniler 72 / 160
  • Ticaret 17, (%100)
Cumhurbaşkanın Açılış bahanesi ile devletin imkanlarıyla Evet propagandası yapması ile aynı şey bunu neden haber yapmıyorlar acaba ?
cudjex webtegez ismail03

kişi bu mesajı beğendi.

Karikaturname Karikaturname WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 16.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek Muhasebe
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad H** G**
  • Mesajlar 780
  • Beğeniler 465 / 297
  • Ticaret 1, (%100)
Ahahahahahaha.... Yav o adam Baroların ortak kararını açıklıyor. Bunda bi sakınca yok. Ufuk Özdemir in de dediği gibi, devletin tüm olanakları kullanılarak evet çalışması yapılıyor. Hayır çalışması yapan gözaltına alınıp para cezası kesiliyor. Üstelik namusu ve şerefi üzerine tarafsızlık yemini etmiş olan biri çıkıp açıktan yeminine ters şekilde propoganda yapıyor bizim paramızla.
contentwriter ismail03 TB2BEY

kişi bu mesajı beğendi.

Ağacı Sev Yeşili Koru Ayıyı Öp!

Mistakes07 Mistakes07 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 14.04.2016
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad K** S**
  • Mesajlar 189
  • Beğeniler 44 / 45
  • Ticaret 0, (%0)
Yazının kaynağının Sabah olduğunu önceden görseydim, okumakla zaman kaybetmezdim. Lütfen Sabah, Akşam, Güneş, Akit vs. gazeteleri kaynak olarak yazının başında belirtin ki insanlar yazıyı okuyarak zaman kaybetmesin.
Karikaturname

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci

Fitzi Fitzi Sadece zaman... Kullanıcı
  • Üyelik 20.01.2017
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad T** P**
  • Mesajlar 295
  • Beğeniler 95 / 95
  • Ticaret 0, (%0)
sabah.
ismail03

kişi bu mesajı beğendi.

ismail03 ismail03 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 28.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Ameliyathane Hemşiresi
  • Konum Afyon
  • Ad Soyad I** Ç**
  • Mesajlar 2633
  • Beğeniler 344 / 487
  • Ticaret 12, (%100)
Bu cevap("Bir siyasi parti çalışması yapmadığımız için elbette hukuka uygun. Anayasa paketi Türkiye'nin tüm hakim ve savcılarını siyasi iktidara ve bir parti genel başkanına bağlamayı öngörüyor. Bu durumda avukatlığın yerini iş takipçiliği alır. Şu halde bu bizim meselemiz. Tabii aynı soruyu sayın cumhurbaşkanına sormanızı ben özellikle bekliyorum. Anayasaya göre bugün itibariyle tarafsız olması gereken biri nasıl oluyor da bir siyasi partiyle birlikte ve tüm devlet olanaklarıyla siyasi propaganda yapıyor. Bir hukukçu olarak cevabımız yok buna. Açıkçası sizin bu cevabı aynen yayınlayacağınızı da düşünmüyorum.") size yetmesi gerekirdi dimi ? PTT araçları Cami girişleri parti seçimlerinde akp tarafından kullanılırken gık demeyen Sabah ve TMG referandumda çıkmış hakkaniyetten bahsediyor :D
Sizin tek derdiniz parti olmuş kendi yaptığınızı doğru başkasının yaptığını(sizinkinden hafif bile olsa) yanlış görmekten başka yaptığınız bişey yok :)

mustix mustix WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 19.10.2014
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek Freelancer
  • Konum Adana
  • Ad Soyad M** R**
  • Mesajlar 536
  • Beğeniler 17 / 323
  • Ticaret 103, (%99)
Kaynak her şeyi söylüyor zaten. :D Habere bak. Araçları kullanıyormuş. :D Varlık fonu adı altında türkiyenin en büyük firmaları neyi finanse ediyor acaba? Savunma sanayinden alınan 3milyar TL borç ne için kullanılıyor acaba? Bu borç neden 3 aylığına alındı acaba? Yoksa 3 ay içinde özel bir durum mu var? :D Özel tüzel bütün medya yayın organları ne için kullanılıyor acaba?

Sizi bilmiyorum ama ben bu haberi okurken ağzımla gülmedim. :D

haber58 haber58 Doğruluk dost kapısı Kullanıcı
  • Üyelik 10.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 54 / E
  • Meslek Serbest
  • Konum Bitlis
  • Ad Soyad Ö** D**
  • Mesajlar 1772
  • Beğeniler 424 / 491
  • Ticaret 47, (%100)
Devletin parasıyla EVET propagandasına ne demeli ?

NETFLIX GURUBUMUZA HEMEN ORTAK OLMAK İÇİN TIKLAYIN

cudjex cudjex ozergul.net Kullanıcı
  • Üyelik 23.11.2011
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad Ö** G**
  • Mesajlar 1647
  • Beğeniler 347 / 570
  • Ticaret 8, (%100)

ufukozdemir adlı üyeden alıntı

Cumhurbaşkanın Açılış bahanesi ile devletin imkanlarıyla Evet propagandası yapması ile aynı şey bunu neden haber yapmıyorlar acaba ?

Sky4Life cevap vermek için bekliyorsunuz :)
Ayrıca haberin kaynağı sabahmış ne tesadüf...

ozergul.net/com

contentwriter contentwriter Kendi halimdeyim Kullanıcı
  • Üyelik 22.10.2011
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Kendi halimdeyim
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad İ** Y**
  • Mesajlar 4130
  • Beğeniler 1136 / 1842
  • Ticaret 21, (%100)
Erdoğan yaptığı mitinglerin parasını kendisi mi ödüyor?

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al