wmaraci reklam

Backlink Ve Page Rank Hakkında

2 Mesajlar 605 Okunma
wmaraci reklam

cagatayguney cagatayguney WM Aracı E-Mail Onaysız
  • Üyelik 16.10.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek İnternet Reklam Danışmanlığı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad Ç** G**
  • Mesajlar 523
  • Beğeniler 121 / 120
  • Ticaret 21, (%100)
Selamlar ahali ,
İş dışında kendime ait bir site açtım. İçerikleri hazırladım... Sıra backlink almaya geldi. İşte bana ilginç gelen olay burada başladı.
Bir çok arkadaş link paketleri içerisinde Page Rank'den bahsediyor. Ancak GOOGLE tarafından Page Rank sisteminin durdurulduğu açıklanmadı mı ? Bu durumda Page Rank dediğimiz şey geçersiz olmaz mı ? Daha doğrusu : Zaten bir kaç senedir güncellenmeyen , az kala Google'ın unuttuğu sistem üzerinden Backlink satmaya kalkmak ne kadar doğrudur. Bilemedim... Hatam varsa düzeltin ki hatamı bileyim.
Birde Alexa'ya bakarak Backlink almak var... Ona girmek bile istemiyorum. Sizce Page Rank sistemi üzerinden backlink satmak etik mi ?

Düzenleme : Elbette Page Rank listelemeyen arkadaşlarımız var. Sözüm paket satan herkese değil.

wmaraci
reklam

SerkanERGUN SerkanERGUN WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 14.11.2012
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Ticaret
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad S** E**
  • Mesajlar 2894
  • Beğeniler 1339 / 1338
  • Ticaret 249, (%100)
Page rank sistemi evet tamamen kaldırıldı, o paket satan arkadaşlarımızın bundan haberi olmayabilir yada halen benimsediği bir konu vardır. Artık bir gerçek var ki, backlink alırken yada şöyle söyleyeyim SEO çalışmasını yaptığınızda alt çalışma ayağı olan backlink yada tanıtım yazısı her sektöre göre değişebilen çalışma biçimine göre değerlendirmek gerekirse şayet, sitenin alexa yada dediğin gibi eskiden var olan popüler olan PR değerine bakılmamalı diye düşünüyorum.

Bir çalışma yapıldığında yarar görmesi için o sitenin kullanıcı kitlesine hitap etmeli, oturum süresi hemen çıkma oranı ve diğer faktörler bu hususta önem arz eder. Ama biz klasik gidiyoruz :) Neyse olayı fazla bulandırıp kimsenin stratejisini tartışmaya alamam :)

Çağatay sen kendi bildiğini yap :)
cagatayguney

kişi bu mesajı beğendi.

Serkan ERGÜN - Her şeyi denerim; ama yapabildiklerimi yaparım.
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al