wmaraci reklam

Beklenen sinema filmi yakında, 2015 HACKER

24 Mesajlar 2.851 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

AlfaOis AlfaOis www.GameOis.com Kullanıcı
  • Üyelik 22.05.2014
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Bilgisayar Prog. / Webmaster
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad Ü** G**
  • Mesajlar 843
  • Beğeniler 75 / 205
  • Ticaret 53, (%100)

Yapımcılığını ve yönetmenliğini ünlü isim Michael Mann‘ın üstlendiği, gerilim ve suç türünde bir yapım olan Hacker(Blackhat) filmi yakında sinema severler ile buluşuyor. Uzun zamandır hasretini çekmiş olduğumuz bir senaryo yakında bizlerle, internet korsanları üzerine yapılan filmler artmasını beklerken azalması benim için can sıkıcı bir durum olmuştu. Zor Ölüm 4, Kod adı kılıçbalığı gibi bilgisayar korsanlarının ana konuda yer aldığı filmler her zaman ilgiyle izlediğim filmler içine girmiştir.

Başrolde, son yıllarda yıldızı gerek Marvel yapımı filmler ile gerekse diğer filmler ile parlayan, Chris Hemsworth yer almakta. Film konusuna değinmek gerekirse, acımasız bir internet korsanı, global olarak tüm internet ağını tehdit etmekte, bu alan üzerinde saldırılar gerçekleştirmektedir, siber saldırıların ciddiyetinin farkında olan hükümet yetkilileri bu korsanı durdurabilmek için ellerindeki tüm imkanları kullansalar da yeterli olamazlar, durum böyle olunca, alanında uzman kişilerin listesi çıkarılır, yardım isteyebilecekleri ve bilgisine güvendikleri tek kişi ise, 15 yıllık hapis cezasına çarptırılmış Nicholas Hathaway’dır. Hükümet yetkililerin gelmesiyle birlikte pazarlık masasına oturan Nicholas Hathaway, işi kabul eder ve azılı internet korsanının planlarını deşifre etmek için çalışmalara başlar.

Kod adı kılıçbalığı ve Zor Ölüm 4 filmlerinde de olduğu gibi sadece internet suçları üzerine değil bol bol aksiyon sahnelerinin yer aldığı bir film bizleri bekliyor.
Hacker Blackhat filmi ne zaman çıkacak ?

Hacker(Blackhat) filmi, 16 Ocak 2015′te vizyona girecek.

Fragmanı : http://www.youtube.com/watch?v=N6PuXJUMW1U

Kaynak : Hacker BlackHAT yorumları

Benzer Konuda film tavsiyeleri :

Kod Adı Kılıçbalığı, Zor Ölüm 4, Hackers(Serisi, farklı isimlerde yer alıyor.), Underground The Julian Assange Story
Batuhan AKDNZ

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

Coolwind Coolwind Halen Yaşıyor Kullanıcı
  • Üyelik 04.08.2013
  • Yaş/Cinsiyet 49 / E
  • Meslek Elektrik Teknikeri
  • Konum Kayseri
  • Ad Soyad M** Ç**
  • Mesajlar 255
  • Beğeniler 24 / 42
  • Ticaret 11, (%100)
Merakla bekliyorum..

• Üyelik 22.05.2014
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad Ü** G**
  • Mesajlar 843
  • Beğeniler 75 / 205
  • Ticaret 53, (%100)

Büyük isimler ile başarılara imza atmiş bir yönetmen Michael Mann, genç oyuncu Chris Hemsworth'ın oyunculuğu da yabana atılamaz heralde, Thor ve diğer yapımlarda fazlasıyla aktif bir oyuncu, önce Taken 3, sonrasında bu filmi izleyelim, 2-3 haftadır sinemadan yoksun kaldık.

AKDNZ AKDNZ #Sunucu Kurulumu Kullanıcı
  • Üyelik 28.06.2014
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Ağ Yöneticisi
  • Konum Azerbeycan
  • Ad Soyad A** A**
  • Mesajlar 1668
  • Beğeniler 645 / 524
  • Ticaret 51, (%100)
Nicholas Hathaway "Kevin Mitnick" mi acaba?

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

• Üyelik 22.05.2014
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad Ü** G**
  • Mesajlar 843
  • Beğeniler 75 / 205
  • Ticaret 53, (%100)

AKDNZ adlı üyeden alıntı

Nicholas Hathaway "Kevin Mitnick" mi acaba?

Siz söyleyince aklıma geldi, unuttuk Kevin Mitnick'i, hakkında yapılmış biyografi filmi vardı fakat senaryoları bağdaştıramadım, büyük ihtimalle farklı bir hacker'a itaf edilmiş, yine de biyografi benzeri bir tanım görmedim tanıtımlarda.

Wiki'den incelediğimizde ceza süreleri vs. şuan ki filmle tutarsız hocam, Kevin Mitnick sosyal mühendislikte sınır tanımayan birisi, sağlam bir biyografi filmi yapılabilir aslında.

AKDNZ AKDNZ #Sunucu Kurulumu Kullanıcı
  • Üyelik 28.06.2014
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Ağ Yöneticisi
  • Konum Azerbeycan
  • Ad Soyad A** A**
  • Mesajlar 1668
  • Beğeniler 645 / 524
  • Ticaret 51, (%100)

AlfaOis adlı üyeden alıntı

Siz söyleyince aklıma geldi, unuttuk Kevin Mitnick'i, hakkında yapılmış biyografi filmi vardı fakat senaryoları bağdaştıramadım, büyük ihtimalle farklı bir hacker'a itaf edilmiş, yine de biyografi benzeri bir tanım görmedim tanıtımlarda.

Wiki'den incelediğimizde ceza süreleri vs. şuan ki filmle tutarsız hocam, Kevin Mitnick sosyal mühendislikte sınır tanımayan birisi, sağlam bir biyografi filmi yapılabilir aslında.

Bir zamanlar internet çok daha güvensiz, kullanıcılar çok daha bilinçsizken sunucularda ISS kullanılıyorken, başlamıştım bu güvenlik ve güvenlik açıkları üzerine yoğunlaşmaya. Kendime Mitnicki idol edinmiştim, hakkında birçok bilgiye sahibim. Hayranı olduğunuz kişiyi iyi tanımaktan doğal bir şey olamazdı herhalde. Ancak o internet dünyasının cehennemi anlamına gelen kodlardan çok uzak kalırsanız yani ipin ucu bir kaçarsa tekrar yakalamak çok zor oluyor. Bende de bu şekilde oldu. Ayrıca "Hack" benim şahsi fikrimce bağımlılık yapıyor. Günlerce uyumadığımı hatırlıyorum.
AlfaOis

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 22.05.2014
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad Ü** G**
  • Mesajlar 843
  • Beğeniler 75 / 205
  • Ticaret 53, (%100)

AKDNZ adlı üyeden alıntı

Bir zamanlar internet çok daha güvensiz, kullanıcılar çok daha bilinçsizken sunucularda ISS kullanılıyorken, başlamıştım bu güvenlik ve güvenlik açıkları üzerine yoğunlaşmaya. Kendime Mitnicki idol edinmiştim, hakkında birçok bilgiye sahibim. Hayranı olduğunuz kişiyi iyi tanımaktan doğal bir şey olamazdı herhalde. Ancak o internet dünyasının cehennemi anlamına gelen kodlardan çok uzak kalırsanız yani ipin ucu bir kaçarsa tekrar yakalamak çok zor oluyor. Bende de bu şekilde oldu. Ayrıca "Hack" benim şahsi fikrimce bağımlılık yapıyor. Günlerce uyumadığımı hatırlıyorum.

Aynı konu benim içinde geçerli hocam, yıkıcı olmakla uğraşırken yapıcı olmayı unutmak kötü olmuştu, kendi içinde birbirini yiyen bir sanal alemimiz var birlik beraberlik olması gereken yerde timlerin nasıl boş sebeplerden birbirlerine girdiğini bilirsiniz. Ne olursa olsun, gelecek bilişim, internet üzerindeki her konuda güvenlik ve saldırı yöntemleri hakkında her webmaster'ın bilgisi olmalı diye düşünüyorum.

Zamanı geldiğinde, saldırımı, savunma mı alanımız olacak göreceğiz :)
AKDNZ

kişi bu mesajı beğendi.

castiel castiel WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 15.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 44 / E
  • Meslek webmaster
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad H** T**
  • Mesajlar 509
  • Beğeniler 94 / 97
  • Ticaret 4, (%100)
Aslında bir çok hack filmi mevcut piyasada sadece biraz aramak lazım mesela ben en son Open Windows filmini izlemiştim

www.parkpera.com

• Üyelik 22.05.2014
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad Ü** G**
  • Mesajlar 843
  • Beğeniler 75 / 205
  • Ticaret 53, (%100)

castiel adlı üyeden alıntı

Aslında bir çok hack filmi mevcut piyasada sadece biraz aramak lazım mesela ben en son Open Windows filmini izlemiştim

Yakın bir tarihte sinemada izlemiştim, açıkcası çok beğendiğim söylenemez. En azından Kod adı kılıçbalığı yada Zor Ölüm 4 ve benzerleri kadar, belki de bu filmlerdeki efsane oyuncular filmi beğendirtmekteki en önemli faktör, yönetmeleride unutmamak lazım.

sorueki sorueki WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 18.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 47 / E
  • Meslek Memur
  • Konum Mardin
  • Ad Soyad S** i**
  • Mesajlar 1977
  • Beğeniler 639 / 720
  • Ticaret 3, (%100)
Ben bu tür filmleri seviyorum ama hack nedir bilmeyenlerde bu filmleri izliyor. Sonuç olarak konu ile ilgili bilgisi bulunmayanlar, ben PuTTY ile sunucuma bağlandığımda; bilgisayar ekranını görüyorlar ve "bak yine hackerlığa başladı, iyi para kazanıyor bu!" diyorlar. Bizler bu işin sadece DOS ile olmadığını biliyoruz ama maalesef insanlar bunu bilmiyorlar. Yani, filmde mecburen görsellik için renkli DOS ekran kullanıyorlar fakat bu insanların aklında böyle kalıyor. Aradaki farkı ayırt edemiyorlar :)

Durgun sular derin akar.
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al