wmaraci reklam

Bir grup aydın ve sanatçıdan PKK’ya ‘ateşkes’, hükümete ‘operasyonları durdurma’ çağrısı

112 Mesajlar 9.611 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

SefaUygun SefaUygun WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 08.03.2012
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Anestezist
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad S** U**
  • Mesajlar 717
  • Beğeniler 87 / 266
  • Ticaret 6, (%100)

kendoka adlı üyeden alıntı

O değilde bu ülkede 2. sınıf insan muammelesi gören varsa kesinlikle kürtler değil bunu çok iyi biliyorum. Kürtlerin zuluım gördü dediğiniz tarihte sadece kürtler değil solcular ülkücüler sağcılar kısacası tüm insanlar zulum gördü. Kim karşı düşünceden birini göre öldürdü sonuçta. Konuyla alakam yok ama şu saçma sözden artık bıktık ya.

"kürtlere 2.sınıf insan muammelesi yapılıyor"

Bırakın bu işleri ya. Mersinden Çanakkaleye kadar tüm sahil şeridini dolaş bak. Barlarda plajlarda büfelerde kafelerde kimlerin sözü geçiyor. Ben Antalyalıyım. Konyaaltı plajında bile neredeyse Türkten çok Kürt esnaf vardı.

Ben olmasına veya olmamasına karışmıyorum ama sene 2015 ve hala bu ülkede bir grup insanın ırkı yüzünden dışlanma görüyor diyorsanız ciddi bir sıkıntı var.

Ha dışlanma var mı ? Var. Kime var inanca var. Benim Peygamberim emrettiği için sakal bırakıyorum ve bu yüzden insanların dışlayıcı veya alaycı bakışlarını farkediyorum.

Siz hiç Antalyada bir karış sakalla dolaştınız mı ?

:) Hamdolsun ben utanmadan dolaştım her ne kadar insanlar garip garip baksalarda. Bırakın şu 2.sınıf muhabbetlerini.

Şuan Kürtlere verilmeyen tek şey hükümet. Yani devlet

Bu arada şu seçimden sonra bi Türk açılımı yapsalar iyi olur :)

Bu nasıl bir zihniyet? Sabahtan beri anlatıyorum kafanız almıyor anlıyorumda bari 4-5 kere okuyunda saçma sapan cevaplar vermeyin.Ülkücüsüyle solcusuyla bu olayın ne alakası var? Faşist ve ideolojik baskılardan bahsederken bunları bağdaştırmak cahilliğin ürününden başka bir şey değil.

Siyasi sebeplerden asılan,zulüm görenler varsa bu ülkede sağcılardan çok devrimcilerdi ayrıca.Irk olarak bakarsakta Kürtler.Her zaman faşizm ve din ülkeyi yönetenlerin bir numaralı silahı olmuştur.Çıkıpta bu ülkede Kürtler,Devrimciler,Sosyalistlere hoşgörü var,ayrımcılık yok vs derseniz gülerim.Hayal dünyasında mı yaşıyorsunuz?

13 milyon Kürt yaşıyor bu ülkede,tabii aralarından bazıları çıkıp işini kuracak,zengin olacak.Bunla Kürtlere yapılan haksızlıkları aklamak tamamen saçmalık ve mantık dışı.Ama çıkıpta laf anlatamayız ki,okumadıkça,düşünmedikçe cahilliğin esirliğinde yaşayacağız.

Ek Olarak:

LazPotter adlı üyeden alıntı

Ülkenin adı Türkiye olduğu sürece Türk Milliyetçiliği olması gayet mantıklı.

SefaUygun sana gelince, Trabzon'da kimse sürüklenerek götürmedi, çünkü %99'u insan gibi yaşayıp ekmeğinin derdinde. Olası bir terörist duyumunda jandarmadan önce halk silahlanıyor bilmem anlatabildim mi? Herif sana kardeşim diyor saygıdan sen "ne kardeşi" ayağına yatıyorsun. Ne ayaksın arkadaşım sen?

Sonra ırkçı dersiniz, ne deseydi? Sayın kürt kardeşim dese ırkçılık, kardeşim nese ne bu samimiyet hayırdır yani amacını söyle de ona göre tartışalım değil mi?

nettebilgi sana gelince çok sayın wm aracı üyesi arkadaş, doktor ile bir maden işçisi aynı maaşı alamaz aynı seviyede tutulamaz. bunu diyorum bende. Doktorun yaşadığı zorluklar kalıcı, işçinin yaşadıkları fiziki, 2 güne geçer. (iş ölümlerine bağlama sakın! onlar yöneticilerinin ahmaklığı) sonra, 20 yıl okuyanlar hiç okumayanın aynı veya yaklaşık maaşlarını istemem. örnek, işçi alır 5 bin aylık doktor alır 15bin 20 bin. hakkıdır çünkü. hem okudu hem hayat kurtarıyor, elini bile öperim. bırak şu eşitlik olayını. eşitlik dediğin hukukta olmalı. çocuklara destek kısmında haklısın evet, eli ekmek tutana kadar elinden tutulmalı yetim öksüzlerin falan, her insana iş olanağı da sağlanmalı vs. vs. gider bu. bunu da söylemiştim. konuşmak için konuşmazsan sevinirim. çünkü genelde içi boş oluyor.

Yazdıklarımı anlamanı beklemiyordum ayrıca tanımadığınız insanlara nasıl hitap edilmesi gerektiğini öğretmesi gerekenlerin hatası bu.

Önce araştıracaksın tanık olmadıysan,düşünecek ve ona yorum yapacaksın.Trabzon halkının yaşadıklarıyla Hakkari halkının yaşadıklarının aynı olma olasılığı var mı? Bu ülkede laz diye öldürülen ya da işkence edilen birini ben duymadım.

Ama kürt diye benim kaç arkadaşım hayatı boyunca zorluk çekti? Kaç kız yaşadıklarını yıllarca kimseye söylemeyip intihar etti? Cezaevlerinde yaşanan işkencelerden haberiniz var mı?

Hiçbir şey bilmeden yorum yaptığın o kadar açık ki,ordan burdan duyduklarınla yarım yamalak tezleri savunuyorsun.Ülkenin adı ne olursa olsun,halklar tek ırktan olmadıkça milliyetçilik cahil bir temeli olan ideolojidir.

O zaman Türk milliyetçiliği savunuyorsan Kürtlerin yaşadığı bölgeye özerklik verir ve geri kalan ırklar memnunsa mutlu mutlu yaşarsın.Bu kadar basit değil mi?

Zor olan barış,tüm ırklarla kardeşcesine yaşamaktır.Ben can dostumun kürt olması yüzünden endişe duyup,tepki görüyorsam vatanın ne anlamı var?

wmaraci
reklam

kendoka kendoka Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 02.06.2014
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Geleneksel Tedavi Usulleri Uzmanı
  • Konum Konya
  • Ad Soyad B** Ö**
  • Mesajlar 1393
  • Beğeniler 257 / 275
  • Ticaret 25, (%100)

SefaUygun adlı üyeden alıntı

Bu nasıl bir zihniyet? Sabahtan beri anlatıyorum kafanız almıyor anlıyorumda bari 4-5 kere okuyunda saçma sapan cevaplar vermeyin.Ülkücüsüyle solcusuyla bu olayın ne alakası var? Faşist ve ideolojik baskılardan bahsederken bunları bağdaştırmak cahilliğin ürününden başka bir şey değil.

Siyasi sebeplerden asılan,zulüm görenler varsa bu ülkede sağcılardan çok devrimcilerdi ayrıca.Irk olarak bakarsakta Kürtler.Her zaman faşizm ve din ülkeyi yönetenlerin bir numaralı silahı olmuştur.Çıkıpta bu ülkede Kürtler,Devrimciler,Sosyalistlere hoşgörü var,ayrımcılık yok vs derseniz gülerim.Hayal dünyasında mı yaşıyorsunuz?

13 milyon Kürt yaşıyor bu ülkede,tabii aralarından bazıları çıkıp işini kuracak,zengin olacak.Bunla Kürtlere yapılan haksızlıkları aklamak tamamen saçmalık ve mantık dışı.Ama çıkıpta laf anlatamayız ki,okumadıkça,düşünmedikçe cahilliğin esirliğinde yaşayacağız.

O kadar akıllıysan mesajımı anlasaydın ya. Şiddetin olduğu adaletin olmadığı her yerde zulüm vardır. Bu zulüm bazen insanların inançlarına bazen renklerine bazen dillerine bazen fikirlerene yapılır.

Boş teneke gibi tıngırdayıp ona buna cahil demekten başka yaptığın bir şey yok. Eğer iddia ettiğin gibi cahil olan bensem ve alim olsan sensen neden bu kadar patavatsızsın ? Neden hakaret etmeden bişeyler yazamıyorsun ? İnsanlar akılları ve sözleri kendilerini savunmaya yetmeyince bağırıp hakaret ederler.

İşin gerçeği bu ülkenin insanlarının karnı doydukça her şeye hoş bakarlar. Daha bugün işlerinin kesat gitmesinden şikayetçi olup mecburen akp ye oy vereceğiz diyen biriyle konuştum. Hamdolsun hiç bir şer partisine oy verip siyaset pisliğine katılmıyorum.

Bu ülkede çarşaflı bir kadına veya sakallı sarıklı bir adama yapılan dışlama kimseye yapılmıyor.

Bu arada 13 milyon değil 20 milyon civarında kürt var galiba.

Eğer gerçekten iddia ettiğin gibi bu insanlara bir ayrım yapılsaydı, yarısına değil, çeyreğine değil, onda birine ayrım yapılsaydı çok devletlerini kurarlardı.

Gerçekten ayrım yapılsaydı hdp ve pkk bu kadar güçlenmişken hiç bir kürt oturup devletin yanında olmazdı.

Hadi boş boş tıngırda şimdi.

wmaraci
Konuyu toplam 2 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 2 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al