wmaraci reklam
lidertakipci

Bu konu herkesleri ilgilendiriyor !

5 Mesajlar 883 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

BerkayDincer BerkayDincer Mobile Programmer Kullanıcı
  • Üyelik 20.10.2015
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Mobile & Network Arts
  • Konum Adana
  • Ad Soyad B** D**
  • Mesajlar 304
  • Beğeniler 111 / 106
  • Ticaret 0, (%0)
Herkes'e merhaba arkadaslar aranizda beni taniyan gorenler vardir veya tanimayanlarinizda vardir. Ben Turk forumlarinda pek vakit gecirmem en cok vakit gecirdigim turk forumu wmaraci'dir.

Yabancilar ve bizim milletlerimiz arasinda ufak tefek ama bir okadarda kizdirici ayrintilar fark ettim ve beni de uzdu bu durum.

Nedir bu durumlar ?

1- Turkiyede birisi bise basardiginda direk olarak onu kotuluyoruz ve hatalarini arayip kendi kendimizi rezil ediyoruz . Biz onun basarisina destek cikmak yerine kosteklik yapiyoruz.

Peki yabancilar neler yapiyor (kendi gordugum kadariyla Isvec - almanya - danimarka - norvec ve diger AB ulkeleri): Gecenlerde bir yabanci arkadasimizi gordum forumda (yabanci forum) kendisi Photoshop ve elementlerini Visual Studio ya ekleyerek harikalar yaratmis . Bu durumu gorenler destek cikti hatta bir okadar sasirdim ki rakibi olan kisi bile su cumleyi kurdu "Rakip olabiliriz dostum ama senin basarini gormemezlikten gelemem tebrik ederim" Turk forumlarinda bir ornek gordum Bir arkadasimiz guzel bir SQL calismasi yapmis fakat onu sevmeyenler bir geliyor konuyu baltaliyor kostek oluyor.

2- Kiskanclik ve Kibir yuzunden herkes birbirini Kucumser ve aşağilayici duruma geldi.
Birisi kotu daha dogurusu Basarisiz birsey yaptigi zaman direk onu kucumsuyor ve aşağiliyoruz. Bunu boyle yapmak yerine diger arkadaslarimiz

"Kendini daha iyi gelistirebilirsin , su kaynaklari izle daha iyi olacagina inaniyorum" gibi cumleler kurarken bizdeki vatandaslarimiz "Ya birak bu isleri git sutunu ic yat" diyorlar.

Pek cok sey var fakat saymakla bitmez. Diyecegim sudur ki : Kimsenin hayatina ve hayallerine karismayin o hayalleri guzel yasamak icin ona destek olun ve emin olunki siz destek oldukca onlarda baskalarina destek olup bu kotumserligi uzerimizden atmis olacagiz.

Umarim anlatmak istedigimi anlatmisimdir.
Shrikeen mhalat apollo1453

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

mhalat mhalat Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 21.03.2013
  • Yaş/Cinsiyet 44 / E
  • Meslek Bilgi İşlem
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** H**
  • Mesajlar 521
  • Beğeniler 248 / 195
  • Ticaret 1, (%100)
Sözlerine aynen katılıyorum hocam. Değil forumdaki yabancı kişiler, ben kendi ailemde bile yeni işe girişirken hep kötümserlikle karşılaşıyorum. Demoralize olup kalıyorum öyle.

Shrikeen Shrikeen Frontend Developer Kullanıcı
  • Üyelik 24.06.2011
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Front End Developer
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad F** Ş**
  • Mesajlar 2933
  • Beğeniler 745 / 744
  • Ticaret 60, (%100)
Bu durumla çoğu zaman karşı karşıya kalıyoruz. Bu yüzden bu forumlarda artık takılmıyorum. İşte ara sıra girer böyle konulara bakarım ilgimi çekenler varsa cevap yazar çıkarım. 10 dakikadan da fazla kalmamaya çalışıyorum. Güzel yazmışsın hocam tebrik ederim.

poyraz4111 poyraz4111 Yardımsever Kimlik Onayı
  • Üyelik 09.09.2014
  • Yaş/Cinsiyet 43 / E
  • Meslek Yardım
  • Konum Rusya
  • Ad Soyad O** Y**
  • Mesajlar 449
  • Beğeniler 6 / 105
  • Ticaret 7, (%100)
Herkesi ilgilendiren popüler wmaracı konuları;

1. Toplum olarak şöyleyiz,

2. Ne sitesi açsam para kazanırım.

(bnkz..)
BerkayDincer

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
wmaraci

Heuristic Heuristic Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 04.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Web Hacking, Exploits/Vuln.
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad A** K**
  • Mesajlar 4777
  • Beğeniler 1139 / 2068
  • Ticaret 297, (%99)
Her zaman dikkatimi çeken ve sıklıkla gördüğüm konu/lar diyebilirim. Kendinizce haklı olabilirsiniz.
Bizlere de size saygı duymak ve hem fikir olmak düşer lakin hem fikir olmayanları da düşünmek gerekir.

Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al