wmaraci reklam

Davutoğlu: Türkiye'de son derece yüksek bir karamsarlık yaygınlaşmakta, bu beni üzüyor

7 Mesajlar 605 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

darknov4 darknov4 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 06.03.2017
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum KKTC
  • Ad Soyad V** S**
  • Mesajlar 3084
  • Beğeniler 1387 / 910
  • Ticaret 29, (%100)
Eski Başbakan Ahmet Davutoğlu, Ankara'da düzenlenen bir konferansta gündeme dair değerlendirmelerde bulundu. Davutoğlu, "Türkiye'de de gerek akademik camiaya, gerek devlet hayatındaki bürokrat arkadaşlara, gerek halk içine girdiğimde son derece yüksek bir karamsarlığın yaygınlaşmakta olduğunu görmek beni üzüyor" dedi.

Yeniçağ yazarı Orhan Uğuroğlu, eski Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun Ankara'da düzenlenen bir konferansta yaptığı konuşmadan pasajlar aktardı.

Buna göre, Astana'da ütopik (hayali) iyimserler ve nihilist (hiççilik, yokçuluk) kötümserler olarak iki grubun ortaya çıktığını belirten Davutoğlu, moderatörün sorusuna, "Benim yöntem olarak teklifim realist iyimserlik" yanıtını verdi.

Uğuroğlu, Davutoğlu'nun 'realist iyimserlik' kavramını şöyle açtığını aktardı:
— Türkiye'de de gerek akademik camiaya, gerek devlet hayatındaki bürokrat arkadaşlara, gerek halk içine girdiğimde son derece yüksek bir karamsarlığın yaygınlaşmakta olduğunu görmek beni üzüyor. Realist (gerçekçilik) iyimserlikten ne kastettim?Kastettiğim şu, dünya sisteminin ve dünyadaki problemleri tanımlarken realist olmak, realist bir çerçeve çizmek. Çözüm üretirken iyimser olmak. Bir kriz varsa o krizin ilk çözüm şartı o krizi kabul etmektir, bundan korkmamaktır. Realist olmak gerekiyor ama o realizmin kötü tablosu içine hapsolduğunuz zaman da vizyon üretemezsiniz.

wmaraci
reklam

Kreatorn Kreatorn WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 13.07.2017
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek İş Güvenliği Uzmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad S** K**
  • Mesajlar 1067
  • Beğeniler 617 / 620
  • Ticaret 7, (%100)
Bana niye anlatıyorsun bunu hacı dayı :) Realist olmayan sizdiniz.. Siyaha siyah demeye bile aciz bir toplum yarattınız baştan başa!

Eee öyle bir toplum yaratırsanız sonra 2 TL'ye soğan satınca "VOAÖÖVV MÜTÜŞMÜŞ ASĞINDA KĞİZ YOK" kafasını çok güzel yaşarsınız.

Öküzün ölünce yanlışa yanlış diyorsunuz sahtekar siyasetçiler sizi.

"Başbakanlığı bırakmak zorunda kaldım" demesini biliyorsun. Ama dipdibe gezdiğiniz zamanlarda yanlış olan her halt için çanak tutmayı daha iyi biliyorsunuz. L E Ş
Karikaturname Browland

kişi bu mesajı beğendi.

Mrtcn Mrtcn PrismaCSI Kullanıcı
  • Üyelik 06.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Cyber Sec & Project Manager
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** G**
  • Mesajlar 3356
  • Beğeniler 481 / 1986
  • Ticaret 10, (%100)

Tengre Mad

kişi bu mesajı beğendi.

Voltaren Voltaren www.ZomPir.com Kullanıcı
  • Üyelik 12.05.2016
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad F** U**
  • Mesajlar 2093
  • Beğeniler 527 / 643
  • Ticaret 0, (%0)
Ulan uzun soluklu planlar yapamaz olduk en fazla 3-5 gün sonrasını kestirebiliyoruz oda tam olarak doğru çıkmıyor sınava hazırlanıyorum 5 ay kaldı umarım sosn anda sistem değişmez xd
darknov4

kişi bu mesajı beğendi.

Finans Haber Portalı : https://www.zompir.com/
wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

aries aries WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 20.09.2017
  • Yaş/Cinsiyet 50 / E
  • Meslek işçi
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 827
  • Beğeniler 150 / 383
  • Ticaret 1, (%100)
Bizler de vatandaş olarak bu konudaki yadsınamaz katkısı, Suriye politikasında izlediği "derin strateji" ve sonuçları için kendisine teşekkür ediyoruz... seni hiç unutmayacağız sayın eski bakan....
Karikaturname

kişi bu mesajı beğendi.

darknov4 darknov4 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 06.03.2017
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum KKTC
  • Ad Soyad V** S**
  • Mesajlar 3084
  • Beğeniler 1387 / 910
  • Ticaret 29, (%100)
eski başbakan*

atlas14 atlas14 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 17.11.2017
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Cep Telefon Teknik Servis
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad S** B**
  • Mesajlar 462
  • Beğeniler 64 / 136
  • Ticaret 11, (%100)
sonunda birisi kendi partisi için çıkıp eğriyi doğruyu konuşma tesebbüsünde konustu bu sekil tüm politikacılara saygım sonsuz ya arkadaş hepsi sen onu yaptın 10 sene önce sende 5 sene önce bunu yaptın demekten öte bir şey yapmıyor bırakın siyasetçi olarak bu boş konuları vatandaşa ne yapacaksınız onu anlatın onu dinleyelim
darknov4

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al