wmaraci reklam

Depremler Sıklaşmadı mı Sizce ?

10 Mesajlar 897 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

Marstyson Marstyson WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 30.06.2018
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 1186
  • Beğeniler 491 / 321
  • Ticaret 1, (%100)
Merhabalar . Bu ara haberlerde en çok dikkatimi çeken bu oldu . Galiba 2 günde bir deprem oluyor . Maraş , Muğla , izmir , van vs . birçok yerde sık sık küçük boyutlarda deprem olmaya başladı . Sizce büyük bir depremin habercisi mi bu ?

Not : Geçenlerde Kandilli rasathane profesörlerinden biri 2018-2020 yılları arasında büyük çapta deprem beklediklerini söyledi .

wmaraci
reklam

ulas ulas C# & ASP.NET Kullanıcı
  • Üyelik 25.07.2016
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Full Stack Developer
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad U** K**
  • Mesajlar 1403
  • Beğeniler 404 / 404
  • Ticaret 18, (%100)
İstanbul'da oturan biri olarak deprem çantası hazırlamak veya şehirden göç etmekten başka çare yok. Binaların yenisi de eskisi de sıkıntılı. Eski oturduğumuz müstakil ev daha güven veriyordu hatta, matkap delmiyor denilen cinstendi duvarları. Şimdiki binanın duvarları karton mu tuğla mı belli değil.

technovenue.com

• Üyelik 30.06.2018
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 1186
  • Beğeniler 491 / 321
  • Ticaret 1, (%100)

ulas2016 adlı üyeden alıntı

İstanbul'da oturan biri olarak deprem çantası hazırlamak veya şehirden göç etmekten başka çare yok. Binaların yenisi de eskisi de sıkıntılı. Eski oturduğumuz müstakil ev daha güven veriyordu hatta, matkap delmiyor denilen cinstendi duvarları. Şimdiki binanın duvarları karton mu tuğla mı belli değil.

Ben de İstanbul'da oturuyorum . Sizin gibi aynı durumdan korkuyorum . Oturduğumuz ev 3 4 senelik ve sıfır olarak oturduk ama hiç güvenmiyorum . Odadan odaya sesler her türlü duyuluyor , azıcık duvara vurduğunda ne kadar uyduruktan olduğunu anlıyorsun . Ayrıca etrafta hiç boş alan yok . Bir deprem olsun kaçacak yer yok . Bilmiyorum nasıl kurtulacağız deprem olmuş olsa . Tek umudum deprem anında gündüz olması ve yolda olmam. Yoksa eminim ki ölüp gideceğiz.

ulas ulas C# & ASP.NET Kullanıcı
  • Üyelik 25.07.2016
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Full Stack Developer
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad U** K**
  • Mesajlar 1403
  • Beğeniler 404 / 404
  • Ticaret 18, (%100)
Katılıyorum kesinlikle. Eski evlerde odadan odaya ses duyulması bile çok zordu. Şimdi üst komşu bizimle aynı dairede yaşıyor sanki. Ölümün ecel olduğuna inanırım fakat insanın tedbir alması şarttır, bile bile kendini tehlikeye atamaz/atmamalıdır. Para hırsı için bu tarz binalar diken müteahhitlere buradan selam...
Marstyson

kişi bu mesajı beğendi.

technovenue.com
wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

asinan asinan ... Kullanıcı
  • Üyelik 15.10.2014
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Web
  • Konum Kayseri
  • Ad Soyad S** A**
  • Mesajlar 153
  • Beğeniler 14 / 51
  • Ticaret 0, (%0)
Depremlerin sık ve küçük ölçekte olması korkutucu değil aksine daha iyi bir durumdur. Fay hatlarındaki gerilimi azar azar boşaltarak ileride oluşacak olan bir depremin boyutunu küçültür.

Ayrıca depremlerin sıklaştığı filan yok her zamanki şekilde ilerliyor. Örnek bugün 10 Kasım şu ana kadar 26 deprem olmuş küçük küçük. Dün ise 100 adet. http://www.koeri.boun.edu.tr/scripts/lst8.asp

Heisenberg0133 Heisenberg0133 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 30.12.2016
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Jr. Dijital Pazarlama Uzmanı
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad C** K**
  • Mesajlar 641
  • Beğeniler 768 / 377
  • Ticaret 14, (%100)
asinan hocamın dediği gibi küçük çaplı depremler fay hatlarındaki yüksek enerjinin boşalmasını, gerilimin azalmasını sağlar ve büyük çaplı deprem riskini azaltır. Eğer ecel geldiyse dünyanın neresine gidersen git boş. Ama ecel geldiyse yapacak bir şey yok diyerek de tedbiri elden bırakalım demiyorum.

Kendi başınıza alabileceğiniz ufak çaplı tedbirler şöyle olabilir ;

Deprem anında sığınabileceğiniz evin en güvenli yerini belirlemek
Acil durum çantası hazırlamak vs.. vs..

ermaneray ermaneray proje danışmanlığı Kullanıcı
  • Üyelik 18.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 42 / E
  • Meslek satınalma/proje danışmanlık
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad E** Ç**
  • Mesajlar 2627
  • Beğeniler 77 / 644
  • Ticaret 12, (%100)
bursa manisa arası riskli şuan için orta ölçekli deprem her zaman iyidir.
stresi azaltır.
Marstyson

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 30.06.2018
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 1186
  • Beğeniler 491 / 321
  • Ticaret 1, (%100)

Heisenberg0133 adlı üyeden alıntı

asinan hocamın dediği gibi küçük çaplı depremler fay hatlarındaki yüksek enerjinin boşalmasını, gerilimin azalmasını sağlar ve büyük çaplı deprem riskini azaltır. Eğer ecel geldiyse dünyanın neresine gidersen git boş. Ama ecel geldiyse yapacak bir şey yok diyerek de tedbiri elden bırakalım demiyorum.

Kendi başınıza alabileceğiniz ufak çaplı tedbirler şöyle olabilir ;

Deprem anında sığınabileceğiniz evin en güvenli yerini belirlemek
Acil durum çantası hazırlamak vs.. vs..

4. Katta oturuyorum . Aşağısı çöktükten sonra benim aldığımın önlemin önemi kalıyor mu ?

Heisenberg0133 Heisenberg0133 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 30.12.2016
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Jr. Dijital Pazarlama Uzmanı
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad C** K**
  • Mesajlar 641
  • Beğeniler 768 / 377
  • Ticaret 14, (%100)
@marstyson bu kadar korkuyor ve oturduğun yere güvenmiyorsan daha güvenli sağlam bir yere taşınabilirsin, bu da bir önlemdir.

Ben aklıma gelen basit önlemleri saydım, öyle bir cevap veriyorsunuz ki sanki evinizin müteahhiti benim

• Üyelik 30.06.2018
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 1186
  • Beğeniler 491 / 321
  • Ticaret 1, (%100)

Heisenberg0133 adlı üyeden alıntı

@marstyson bu kadar korkuyor ve oturduğun yere güvenmiyorsan daha güvenli sağlam bir yere taşınabilirsin, bu da bir önlemdir.

Ben aklıma gelen basit önlemleri saydım, öyle bir cevap veriyorsunuz ki sanki evinizin müteahhiti benim

Artık milyonlarca insan apartmanlarda yaşıyor . Evin güvenli bir yeri olmadığını söylemek istedim . Daha güvenli diye gideceğimiz yer lüks yaşamıyorsak çok pahalı olacak .
Her neyse sonuç belli işte . Yarın bir gün deprem olsa bilanço şimdiden belli

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al