wmaraci reklam
lidertakipci

Dolar Kuruyla İlgili Manipülatif Paylaşım Yapanlara İnceleme Başlatılıyor!

24 Mesajlar 4.942 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

Gglog Gglog bloglara frm kurmayın! Kullanıcı
  • Üyelik 06.07.2017
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Blogger
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad K** Ö**
  • Mesajlar 861
  • Beğeniler 167 / 264
  • Ticaret 1, (%100)

biletshop adlı üyeden alıntı

Kesinlikle katılıyorum yazdıklarınıza. Üstüne alınan şahısların forum ziyaretleri sürekli dolar, cari açık, maliye, cumhurbaşkanı ve Türkiye'yi hedef alan paylaşımlar üzerine kurgulu? Nasıl bir haz alıyorlarsa paylaşımlarından artık.!!

cihaneken adlı üyeden alıntı

Güzel oldu bu haberi duymak. Böylece her klavyesi olan ekonomistliğe soyunmaz, sıkıntılı olan durumu tekrar tekrar insanların gözüne sokarak psikolojik baskı yapamazlar.

Tamam anladık durum sıkıntılı fakat bunu her saat başı insanların gözüne sokarak ülkeye bir faydaları olmadığı gibi tersine ülke halkına zararları oluyor.

Bir de şöyle bir konu var, uzmanlık alanı ekonomi olan, mesleği ekonomi olan insanlar yani bu işi bilen insanların geneli çok büyük bir sıkıntı olmadığı ve Türkiye'nin bu saldırıyı atlatabilecek durumda olduğunu tekrar tekrar söylemelerine rağmen.

Ekonomiyle tek alakası oturduğu yerden medyayı takip ederek doların dalgalanmasını seyreden insanların oluşturduğu manipülasyon nedeniyle vatandaş da rahatsız oluyor, yönetim de. Olan az bir moral de kaçıyor. Cır cır saat başı tüm sosyal medya ve sitelerde döviz paylaşımları yapılıyor, ülke batırılıp çıkartılıyor, yandık, bittik, öldük naraları alıyor.

"Arkadaş ortada olan sorunun çözümüne bir faydanız yok bari kapayın çenenizi de faydası olan insanların başı ağrımasın. "

Hiç bir zaman anlayamayacağımı düşündüğüm bir şeydir; Ülkeye zerre kadar faydası olmayıp da, eleştirilecek bir nokta oluştuğu an en çok eleştiren, sesi çok çıkan kişiler neyin nesi?

Kusura bakmayın ama bu ortalık da ötenleri çoğu kendisinden ve cebinden başka hiç bir şeyi/kimseyi düşünmeyen bencil ve yobaz insanlar.

Pawn adlı üyeden alıntı

Var burada da kendini bilmez birkaç kişi, akıllanmadılar :) Neyse zamanı gelir.

Bende katılıyorum. Forumda o kadar çok araştırmayıp orada burada gördüklerini paylaşanlar var. Hiç araştırma yapmayı bilmeyip direk hükümete bindiriyorlar. Oysa ki arkaplanda dönenlerden haberleri yok. İnsanı güncel kategorisinden bıktırıyorlar. Trump Türk lirasını hedef aldık diye tweet atıyor hâlâ hükümeti suçluyorlar. Arka planda dönenler arasında milleti kendi yanına çekme işleride var. Başarmış gibide görünüyorlar. Muhalefet bile hükümetin yanına yer alırken burda bu tarz paylaşım yapanlar var devlete düşman olmuşlar. Sürekli paypal ile ilgili konularda açılıyor. Kapanmasaydı dolar kaç TL fazla olurdu. İsteyen üstüne alınsın destek olmak yerine devleti suçlayanlara (yanlış tarafta yer alanlara) vatan haini denir. Burunson'ı verip kendimizi mi ezdirelim.
biletshop

kişi bu mesajı beğendi.

Little things affect little minds.
wmaraci
reklam

Browland Browland WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 13.02.2017
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek Melaturji ve Malzeme Mühendisi
  • Konum Çanakkale
  • Ad Soyad Ö** Ş**
  • Mesajlar 1154
  • Beğeniler 747 / 748
  • Ticaret 3, (%100)
En büyük manipülasyon u hükümetin kendisi yapıyor, yok ekonomisi iyi, yok her şey yolunda. Yok biz kazanacağız.

Aç tavuk kendini darı ambarında sanır. Aklı sıra ekonomik önlem alıyor hükümet, ne yaptı bazı kalem ürünlere %100 ün üzerinde vergi ZAM mı yaptı. Şimdi o ürünleri %50 daha pahalıya alacağız.
Adamlar f-35 göndermem diyor. Sen de incirliği kapattım diyemiyorsun?

Millet ekonomiyi yandaş ekonomistlerden öğrenir olmuş. Biraz yurtdışı (muhalif demiyorum) kaynak takip edin. Dünya hükümetin sözlerinden ibaret değil.

Kış geliyor (winter is coming) İran ambargosunu delebilecek misiniz? Delemezseniz Rusya'nın gaz miktarını azaltmasıyla doğal gaza gelecek zammı ve daha önemlisi enerji kesintilerinin olma olasılığını düşünün.

TechnicaL TechnicaL Ruhumun Afrikası Kullanıcı
  • Üyelik 08.10.2011
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek -
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad H** Ş**
  • Mesajlar 195
  • Beğeniler 13 / 81
  • Ticaret 2, (%100)

Gglog adlı üyeden alıntı

Bende katılıyorum. Forumda o kadar çok araştırmayıp orada burada gördüklerini paylaşanlar var. Hiç araştırma yapmayı bilmeyip direk hükümete bindiriyorlar. Oysa ki arkaplanda dönenlerden haberleri yok. İnsanı güncel kategorisinden bıktırıyorlar. Trump Türk lirasını hedef aldık diye tweet atıyor hâlâ hükümeti suçluyorlar. Arka planda dönenler arasında milleti kendi yanına çekme işleride var. Başarmış gibide görünüyorlar. Muhalefet bile hükümetin yanına yer alırken burda bu tarz paylaşım yapanlar var devlete düşman olmuşlar. Sürekli paypal ile ilgili konularda açılıyor. Kapanmasaydı dolar kaç TL fazla olurdu. İsteyen üstüne alınsın destek olmak yerine devleti suçlayanlara (yanlış tarafta yer alanlara) vatan haini denir. Burunson'ı verip kendimizi mi ezdirelim.

Ben şimdi devleti destekliyorum, devletin bekası önemlidir ama hükümeti desteklemiyorum. Daha önce de başka birine yazdım. Yine yazayım, sizin derdiniz devlet değil, sizin derdiniz hükümet. Bu ülkeyi İsrail, Amerika, Rusya, Almanya, Arap ülkerine v.s peşkeş çektiniz, sattınız. İsraile meydanlardan ''eyyyy'' diyenler ile mecliste muhalefetin sunduğu ''israil mallarını boykot edilmesi ve ticaret anlaşmalarının feshi'' tasarısını kabul etmeyenler aynı kitle olduğu için mi ben bunların yanında yer alayım? Zamanının abd başkanına, abd askerlerinin ırak'ı işgal etmesi için 300 bin asker sevkiyatı için ülkemizi köprü gibi kullandırıp, ''amerikan askerinin sağ salim evine dönmesi için duacıyız'' deyip, yeri geldiğinde ilişkileri kötüye gittiği için mi yanlarında yer alayım? Ya da günümüzde abd başkanı seçilmeden önce hillary clinton'a cemaatçi deyip trump'a desteklerini açıkça sunanlar, şimdi yine araları kötü olduğu için kendimi mi sorumlu tutayım? Rusya uçağını düşürünce buz gibi kesilen rusya-türkiye ilişkileri şimdi nasıl bir bak bakalım? O zaman ''bir gece ansızın 82 moskova 83 petersburg'' naraları atanlar en koyu rus oldular şimdi. Eh tabi, abd'ye kafa tutmak için en azından rusyanın yanında olması şart, bir de geçenlerde milyar nüfuslu çin ile de iyi ilişkiler kuruldu, kim tutar bizi. Almanya ile ilişkiler kötüye gidince ''suriyeliler benim kardeşim'' dediklerini ''açarım kapıları salarım avrupaya bak haa'' şeklinde (utanarak söylüyorum) tasmalı köpek muamelesi yapan ben değildim, ya da yine aynı dönemde, mercedes marka alman makam arabalarının önünde logoyu siyah kumaş ile kapatarak yüksek iq'lu, dünyayı kıskandıracak eylem yapan ben değildim. Bunların hepsi internette kanıtlanabilir detaylar,

Demek istediğim, önemli olan omurgalı bir davranış sergilemektir. İsrail şöyle böyle deyip, ticaret anlaşmalarını fesh etmiyorsan bu omurgalı bir tavır olmaz. Ha, kimse seni o ticari anlaşmaları fesh etmeye zorlamıyor, zorlayamaz da... Fakat o zaman da meydanlarda tam tersi bir tavır sergileyip işi şova dökersen ben de ''yavaş dön reis, ümmet hızına yetişemiyor'' deyince bana fetöcü, vatan haini damgasını yapıştırmayacaksın. Aynı örnekler diğer ülkeler için de geçerli. Erbakan'ı o yüzden daha çok severim. Aynı düşünce yapısından ama o adamın bir duruşu vardı. Ağzından çıkan laf ile yaptığı icraat tamı tamına uyuyordu. Ben şahsen gazetelerde hiç çelişkili ifadelerini görmedim. Fakat günümüzdeki yönetimin birbiriyle çelişmediği ifade yok neredeyse maşallah.

İddia ediyorum, şu an başka bir görüşten hükümet olsaydı burada birlik beraberlik diyenler neler diyordu neler, kim bilir. Ama şunu rahat diyebilirim, şimdiki tavrın tam tersinde tavır sergilerlerdi. Çünkü sizin derdiniz ne millet, ne vatan, ne de devlet. Tek derdiniz hükümet. Azıcık müslüman gibi davranın da doğruyu söyleme cesareti gösterin. Haklının yanında olun. Size ''sen yanlış yaptın'' diyene ağzına geleni söyleyip fetöcü, vatan haini diye ithamlarda bulunmayın. Çünkü herkes sizin gibi düşünmek zorunda değil. Herkes senin gibi giyinmek, davranmak zorunda değil. Buna çoğulculuk denir ve demokrasinin en temel, en olmazsa olmaz ilkelerinden biridir. Demokrasi dedim, bir şey ifade etti mi acaba? belki bir ihtimal çağrışım yapar diye yazayım dedim ama şimdi emin olamadım.

Gglog Gglog bloglara frm kurmayın! Kullanıcı
  • Üyelik 06.07.2017
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Blogger
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad K** Ö**
  • Mesajlar 861
  • Beğeniler 167 / 264
  • Ticaret 1, (%100)
TechnicaL eski bir İngiliz bakanının çok sevdiğim bir sözü vardır. Bir devletin ebedi dostları yoktur, ebedi çıkarları vardır. Hep aynı kalırsak anca köle oluruz. Siz özgür düşünebilirsiniz, bu sizin hakkınız bu düşünceler sizi vatan haini yapmaz. Ekonomi savaşı olduğunu bildikleri halde doların çıkmasını her gün milletin gözüne sokanlara diyorum. Bu göze sokanlar herhalde istiyor ki Burunson'ı verelim yaptırım bitsin savaş bitsin.

Little things affect little minds.
wmaraci
wmaraci
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al