Giriş Yap / Kayıt Ol

WM Aracı'na üyelikler tekrar açıldı! Kayıt olmak için TIKLAYIN!

Cevap Yaz Favorilerime Ekle
Seçenekler Stil
Geri Git   Forum > > Güncel

Enpara Altın Alım / Satım

Okunmamış 09 Mart 2019, 16:58
WMSupport Adlı Üyenin Avatarı
Profesyonel DESTEK

Ad, Soyad: Ha... Bi...
Ticaret: 16, 100%
Alıntı:
RADEMON Adlı Üyeden Alıntı
Siz ne içiyorsunuz da bu kafayı yaşıyorsunuz anlamıyorum. Ticaret demişsin de 200 liraya aldığın altını 250'ye satmak mı ticaret? Sen şimdi ticaret serbest herkes istediği fiyattan satar da dersin. Hep böyle kal birader. Ciddiyim düşüncelerini değiştirme sakın. Yarın bir gün bankaya işin düşer, faizli kredi çekersin o zaman beni hatırla. O banka benim bankaya yatırdığım parayı kullanarak sana kredi verdi. Senin gibiler sayesinde kazanıyoruz. Asla düşüncelerini değiştirme, bu kafayı yaşamak için ne kullanıyosan onu kullanmaya devam et
Bankaya üç kuruş yatırıp onun faizini bekleyen insan bana akıl veriyor güldüm sadece ister bin ister bir milyondan satar seni alakadar etmez. Serbest piyasada kazananları kıskanmaya devam et
Ey dost! Kul hakkı nedir bilir misin? Allah yarına bırakır ama yanına bırakmaz!
Okunmamış 09 Mart 2019, 17:01
WM Aracı

Yaş / Cinsiyet: 22 / Erkek
Meslek: Öğrenci
Ad, Soyad: Öm... Ak...
Ticaret: 6, 100%
Alıntı:
Browland Adlı Üyeden Alıntı
İyi ki üniversitede ekonomi dersimiz varmış. Yoksa sizin şu sözlerinize kanabilirdim.

Harama helal diyip işlem yapacaklar olacak elbette, cehennem boşa mı yaratılmış İslam dininde.

Sen altın alma, bir kilo domates al, 4 yıl beklet fiyatı artar. Altından daha çok kazandırır.

Tamam yapacaksan yap ta, müslüman görüntüsü çizip, dinini karalama.

Altın üzerinden, dolar üzerinden, yapılan (işçilik kısmı hariç) al/sat ticaret değildir.

Üstüne basa basa söylüyorum paranız ile hiç bir emek harcamadan yaptığınız al satların tamamı haramdır. Para ile aldığınız üründen helal yoldan para kazanmanın yolu, aldığınız ürüne kar payı koymak, üzerinde emek harcamak (işçilik, nakliye, modifiye, hizmet v.b.) gereklidir.

Üstelik siz alacağınız altına sahip olmuyor, banka üzerinde altın almış gibi sayısal veriye sahip oluyorsunuz. Yani elinizde altın yok. Bu sadece bankadaki rakamlardan ibaret. Böyle olunca doğrudan paranızdan para kazanmış oluyorsunuz. Aynı mantıkla faize yatırmak ta, sayısal loto milli piyango veya iddaa oynamak arasında fark yok.

Sizin gibi mantıkta insanlar kutsal kitabınızı ayetlerini döneme göre eğip büküyorsunuz. Bunları yüzünüze vurunca da suçlu biz oluyoruz.
Faize haram değil diyorsun, " paranız ile hiç bir emek harcamadan yaptığınız al satların tamamı haramdır" diyorsun. Adam gibi araştırmadan gelip burada fetva vermeyin lütfen.
Okunmamış 09 Mart 2019, 17:46
Browland Adlı Üyenin Avatarı

Yaş / Cinsiyet: 35 / Erkek
Ad, Soyad: Öc... Şa...
Ticaret: 3, 100%
Okuduğunuzu anlamadan yorum yapmışsınız bence.. tekrar okumanızı öneririm. Faiz ve altın al sat haramdır.
Okunmamış 09 Mart 2019, 17:51
Vtcam Adlı Üyenin Avatarı
Developer

Yaş / Cinsiyet: 24 / Erkek
Meslek: Web Developer
Ad, Soyad: Cü... So...
Ticaret: 74, 100%
Faiz haram diyip katılıma para yatıran dincilere de selam olsun
Okunmamış 09 Mart 2019, 17:58
RADEMON Adlı Üyenin Avatarı
WM Aracı

Ad, Soyad: Ha... Be...
Alıntı:
WMSupport Adlı Üyeden Alıntı
Bankaya üç kuruş yatırıp onun faizini bekleyen insan bana akıl veriyor güldüm sadece ister bin ister bir milyondan satar seni alakadar etmez. Serbest piyasada kazananları kıskanmaya devam et
Kıskanmak? Üç gramlık altın alıp 1 lira yükselsede satsam kafasında olan birine göre sende komiksin
Okunmamış 09 Mart 2019, 18:01
WM Aracı

Alıntı:
Korkmaz Adlı Üyeden Alıntı
RADEMON "Arkadaşa gereksiz yükselmişsiniz."

Haketti biraz sanki
Okunmamış 09 Mart 2019, 19:16
Profesyonel DESTEK

Alıntı:
RADEMON Adlı Üyeden Alıntı
Kıskanmak? Üç gramlık altın alıp 1 lira yükselsede satsam kafasında olan birine göre sende komiksin
Hayatında belirli bir miktar parayı yönetmemiş, hedefi memurluk olan insanlar gibi konuşuyorsun fazla uzatmayacağım hasetle bakanlar ordusunun mensubu hayatta başarılar 3 kuruşun 5 kuruş olsun diye banka kuyruklarında beklemeye devam et
Okunmamış 09 Mart 2019, 19:24
WM Aracı

Alıntı:
Hayatında belirli bir miktar parayı yönetmemiş, hedefi memurluk olan insanlar gibi konuşuyorsun fazla uzatmayacağım hasetle bakanlar ordusunun mensubu hayatta başarılar 3 kuruşun 5 kuruş olsun diye banka kuyruklarında beklemeye devam et
Bro bankamda 70 bin küsür lira para var. Şuan ING'de ve 1 ay sonra bana tanıdıkları %22'lik hoşgeldin faizi bitiyor ve ben 1 ay daha bekletip tam olarak 1,289.45 TL'mi yani 3 kuruşumu alıp Akbank'a yatırmayı düşünüyorum yada hayır ya Enpara daha kârlı %20 veriyor sonuçta. Bir 3 ay da orada bekleteyim her ay yaklaşık 1.100 lira alayim. Bu parayla kiramı elektriğimi suyumu ödeyeyim. Çalışarak kazandığım para da bana kalsın yeme içme gezme parası 2.020 tl. Miss gibi hayat ya "Faiz haram"cılar gelmeden iki tek atmaya gideyim Mutluyum, huzurluyum flan
Browland bunu beğendi.
Okunmamış 09 Mart 2019, 19:27
Profesyonel DESTEK

RADEMON Alkol vergileriyle imamlara makam arabası atanan bir ülkede faizciler mi cehennemlik sadece 70 lirayı 1 lira için bankada bekletme hata yapıyorsun vizyon sahibi ol
Okunmamış 09 Mart 2019, 19:39
WM Aracı

Alıntı:
RADEMON Alkol vergileriyle imamlara makam arabası atanan bir ülkede faizciler mi cehennemlik sadece 70 lirayı 1 lira için bankada bekletme hata yapıyorsun vizyon sahibi ol
Kardeşim bak vizyon sahibi ol diyosun eyvallah ama bilip bilmeden önyargılı davranmayı bir bırakın. O 1 lira dediğin benim geçim masrafımı büyük ölçüde karşılıyor. Öyle ki sadece yiyeceğe, giyeceğe ve gezmeye kendi cebimden para veriyorum. O 1 lira dediğin miktarı taş atıp kolumu yorarak kazanmıyorum. Paramı bankama kullandırttığım için kazanıyorum ve hiç yorulmuyorum.

Aynı zamanda çalışıyorum, bir yandan da yorularak para kazanıyorum. Vizyon sahibi olmasaydım bu parayı belli bir süreye kadar saklarken aynı zamanda bu paranın "varlığından" kazanç beklemezdim. Bekletiyorum bu parayı yurtdışı eğitimim için. Bankada boş boş duracağına bana para kazandırsın diye vadeli hesaptan vadeli hesaba atıyorum. Asıl vizyon sahibi olmak budur. Kazandığımdan neden daha fazla kazanmayayim? Kimsenin hakkına girmiyorum, kimsenin malını çalmıyorum, kimseye zarar vermiyorum. Kimseye tecavüz etmiyorum, kimsenin namusuna bakmıyorum, kimseye yalancı şahitlik yapmıyorum kimseye zalimlik yapmıyorum, yalan söylemiyorum ne bileyim sözde müslümanlıkta yapılmaması gereken ne varsa yapmıyorum buna rağmen bu yaptığım haramsa ne diyeyim şimdi biraz içten küfür edeceğim o da günah
Cevap Yaz Favorilerime Ekle

Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 üye ve 1 Ziyaretçi)

Seçenekler
Stil
Normal Normal

Geri Git   Forum > Güncel