freelance iş ilanları

Eşcinsel Evlilik Artık Amerika'da Yasal!

68 Mesajlar 11.043 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

FilmleriTV FilmleriTV WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 23.04.2013
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Eğitmen
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad D** A**
  • Mesajlar 2077
  • Beğeniler 522 / 448
  • Ticaret 21, (%90)

tayfun29 adlı üyeden alıntı

Demiyeyim demiyeyim diyorum ama kendimi de tutamıyorum.
Siz benim tezime karşılık bunun hastalık olmamasına karşı hayır diyebilmek için 6 senelik tıp eğitimi aldınız mı ?

Almadınız demekki tıp eğitimi almadan da gözlemlerinizle edindiğiniz bilgilerinizle yorum yapabiliyormuşsunuz bir araştır google'ye yaz detaylı oku bilgi edin sonra söyle.
Bazıları hastalık demiştiri,bazıları hastalık değil demiştir .Ki hastalık değil diyen kişiler Amerilaklı ve bunu onaylan ülkelerdir.
Ben gördüğümü söylüyorum bu seçim değil hormonal bozuklukların yarattığı bir sapılıktır.
Domuz etinede iyi diyorlar şöyle böyle diyorlar ama ben inanmıyorum keza kendi pisliğini yiyen hayvanıda Amerikalılar iyi dedi diye onaylayamam.

Bir insana hasta teşhisi koymak başka bir şey hasta teşhisi konulması için teşhisi koyan kişinin tıp eğitimi almış olmasını istemek farkı bir şey. Bunun için yeterli eğitim almadığımı söylüyorum. Uzun uzun araştırmalarım da yok. Olaya hastalık değildir nokta şeklinde de yaklaşmıyorum. Yanlış bulduğum bu konuda kişisel yorumunuzu bir olguymuş gibi dillendirmeniz.

Sapıklık gibi kelimelerle olaya yaklaşmanızdan yine sizle de diyalog kuramayacağımı anladım. Size de son mesajımdır.

wmaraci
reklam

contentwriter contentwriter Kendi halimdeyim Kullanıcı
  • Üyelik 22.10.2011
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Kendi halimdeyim
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad İ** Y**
  • Mesajlar 4130
  • Beğeniler 1136 / 1842
  • Ticaret 21, (%100)
Bu arada lut kavmi ile ilgili bir ayet ekleyip sorunun eşcinsel olmaları olmadığını belirteyim.

“Lût’a karşı, “Sen de biliyorsun ki, senin kızlarında gözümüz yok, aslında bizim neyin peşinde olduğumuzu çok iyi biliyorsun” dediler.” Hud 79

YasinErgul YasinErgul www.yasinergul.net Kullanıcı
  • Üyelik 02.11.2014
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Öğrenci/Çalışan
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad Y** E**
  • Mesajlar 1030
  • Beğeniler 157 / 226
  • Ticaret 43, (%100)
Kişisel görüşüm;

Dini açıdan bakmıyorum beyler, ama o açıdan bakmayınca bile iğrenç be bilader haydi eyvallah.

Ek olarak:

:D:D:D
anonymated

kişi bu mesajı beğendi.

Adsense Yerleşim ile Kazancını Arttır PM
https://goo.gl/KJ2g4V

TheLacivert TheLacivert Invictus Maneo Kullanıcı
  • Üyelik 11.05.2012
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Psikolog
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad B** K**
  • Mesajlar 1400
  • Beğeniler 497 / 496
  • Ticaret 0, (%0)

isousluer adlı üyeden alıntı

Yakında özgürlük adı altında ensest ilişkilere de saygı gösterin denirse şaşırmayın. :)

http://www.hurriyet.com.tr/dunya/16531742.asp

wmaraci
wmaraci

HknCOLAK HknCOLAK www.hakancolak.com Kullanıcı
  • Üyelik 05.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Muhasebe, Blogger
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad H** Ç**
  • Mesajlar 874
  • Beğeniler 84 / 394
  • Ticaret 0, (%0)
Arsızlığa cesaret, zinaya aşk dediler. Bir neslin ahlakını, işte böyle yediler..
-Necip Fazıl Kısakürek
nettebugun anonymated

kişi bu mesajı beğendi.

www.hakancolak.com

Kakarotto Kakarotto WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 30.01.2012
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Software Developer
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 2434
  • Beğeniler 686 / 1151
  • Ticaret 1, (%100)

İsa adlı üyeden alıntı

Bu arada lut kavmi ile ilgili bir ayet ekleyip sorunun eşcinsel olmaları olmadığını belirteyim.

“Lût’a karşı, “Sen de biliyorsun ki, senin kızlarında gözümüz yok, aslında bizim neyin peşinde olduğumuzu çok iyi biliyorsun” dediler.” Hud 79

Lut yaptıkları eşcinsellik dolayısıyla kavmini yıllarca uyarıyor. Onlar buna aldırış etmediğinde melekler erkek kılığında Lut'un yanına geliyorlar. Amaçları Lut'a orayı terketmesini söylemek. Lut onları evine alıyor.

Daha sonra onları gören kavim o erkekler için Lut'un kapısını çalıyorlar. Lut onlara elçi melekleri vermek yerine onları kızları ile evlendirmeyi teklif ediyor. Onlar da yukarıdaki ayetteki sözü söylüyorlar ve kızlarda gözleri olmadığını, onun yerine o gelen erkek elçileri (ki elçi olduklarını bilmiyorlar) istiyorlar.

Yani eşcinsellikleri dolayısıyla helak ediliyorlar. Direkt bir ayeti yapıştırmak yerine ondan önceki ayetleri de ekleseydin olayın ne olduğunu görebilirdin. Sonra birkaç kişi çıkıp senin yazdığın şeyden yola çıkarak eşcinsellikten dolayı helak edilmediklerini düşünecek.

Hud Suresi:

77. Elçilerimiz Lût'a gelince, (Lût) onların yüzünden üzüldü ve onlardan dolayı içi daraldı da "Bu, çetin bir gündür" dedi.

78. Lût'un kavmi, koşarak onun yanına geldiler. Daha önce de o kötü işleri yapmaktaydılar. (Lût): "Ey kavmim! İşte şunlar kızlarımdır (onlarla evlenin); sizin için onlar daha temizdir. Allah'tan korkun ve misafirlerimin önünde beni rezil etmeyin! İçinizde aklı başında bir adam yok mu!" dedi.

79. Dediler ki: Senin kızlarında bizim bir hakkımız olmadığını biliyorsun. Ve sen bizim ne istediğimizi elbette bilirsin.

80. Lût: Keşke benim size karşı (koyacak) bir gücüm olsaydı veya güçlü bir kaleye sığınabilseydim! dedi.

81. (Melekler) dediler ki: Ey Lût! Biz Rabbinin elçileriyiz. Onlar sana asla dokunamazlar. Sen gecenin bir kısmında ailenle (yola çıkıp) yürü. Karından başka sizden hiçbiri geride kalmasın. Çünkü onlara gelecek olan (azap) şüphesiz ona da isabet edecektir. Onlara vâdolunan (helâk) zamanı, sabah vaktidir. Sabah yakın değil mi?

82. Emrimiz gelince, oranın altını üstüne getirdik ve üzerlerine (balçıktan) pişirilip istif edilmiş taşlar yağdırdık.

83. (O taşlar) Rabbin katında işaretlenerek (yağdırılmıştır). Onlar zalimlerden uzak değildir.

contentwriter contentwriter Kendi halimdeyim Kullanıcı
  • Üyelik 22.10.2011
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Kendi halimdeyim
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad İ** Y**
  • Mesajlar 4130
  • Beğeniler 1136 / 1842
  • Ticaret 21, (%100)

Kakarotto adlı üyeden alıntı

Lut yaptıkları eşcinsellik dolayısıyla kavmini yıllarca uyarıyor. Onlar buna aldırış etmediğinde melekler erkek kılığında Lut'un yanına geliyorlar. Amaçları Lut'a orayı terketmesini söylemek. Lut onları evine alıyor.

Daha sonra onları gören kavim o erkekler için Lut'un kapısını çalıyorlar. Lut onlara elçi melekleri vermek yerine onları kızları ile evlendirmeyi teklif ediyor. Onlar da yukarıdaki ayetteki sözü söylüyorlar ve kızlarda gözleri olmadığını, onun yerine o gelen erkek elçileri (ki elçi olduklarını bilmiyorlar) istiyorlar.

Yani eşcinsellikleri dolayısıyla helak ediliyorlar. Direkt bir ayeti yapıştırmak yerine ondan önceki ayetleri de ekleseydin olayın ne olduğunu görebilirdin. Sonra birkaç kişi çıkıp senin yazdığın şeyden yola çıkarak eşcinsellikten dolayı helak edilmediklerini düşünecek.

Hud Suresi:

Ben de aynı şeyi diyorum hocam. Sorun ilişki yaşamaları ve sapkınlık yapmaları.
Eşcinsel eğilimli olmak ayrıdır eşcinsel ilişki yaşamak ayrıdır.

Kakarotto Kakarotto WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 30.01.2012
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Software Developer
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 2434
  • Beğeniler 686 / 1151
  • Ticaret 1, (%100)

İsa adlı üyeden alıntı

Ben de aynı şeyi diyorum hocam. Sorun ilişki yaşamaları ve sapkınlık yapmaları.
Eşcinsel eğilimli olmak ayrıdır eşcinsel ilişki yaşamak ayrıdır.

Haa, özür dilerim o zaman ben yanlış anladım.
"Sorun eşcinsel olmaları değil" deyince, bir de bir adet ayet paylaşınca (ki ayet üzeri kapalı şekilde -kızı istemiyoruz, ne istediğimizi biliyorsun- gibi yanlış anlaşılmaya müsait) dedim herhalde "Kavmi Lut peygambere de yürüdüğü için helak edildi" diye.

wmaraci
Konuyu toplam 3 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 3 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al