wmaraci reklam

Google yeni veri görselleştirme aracını duyurdu.

3 Mesajlar 760 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

opencartim opencartim Bir Umuttur Yaşamak! Kullanıcı
  • Üyelik 13.09.2015
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek E-Sporcu!
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** Ç**
  • Mesajlar 1176
  • Beğeniler 359 / 372
  • Ticaret 26, (%100)

İşte işin ilginç olan tarafı, Google içerik oluşturucuların fikirlerini yeni bir yolla sergilemelerine yardımcı olabilmek için, yeni bir veri görselleştirme aracını duyurdu.

Gördüğünüz gibi, yeni araç herhangi bir veri noktasını kullanarak bir GIF oluşturabilmenizi sağlıyor. Bizler Google Trendler verilerini kullanmanızı öneriyoruz, ancak gerçek veriler el ile manuel olarak girilir, böylece istediğiniz verileri kullanabiliceksiniz.

İlgili alanları doldurursunuz, her bir alan için renkler seçer ve bir başlık girersiniz ardından "Karşılatırmaları Başlat" düğmesine basarak, oluşturmuş olduğunuz GIF dosyanızı alırsınız.

Gif seçeneği, size alakalı verileri sunmanın ilginç bir yolunu sunuyor, yani tam olarak nasıl olması gerektiğini istiyorsanız biraz deneme yaparak, yeni aracın nasıl çalıştığını anlayabilirsiniz. (örneğimizdeki Twitter listesinde tam başlığın olduğunu unutmayın), ancak özellik bu tür veri gösterme anlayışını vurgulamak ve farklılık göstermek için, yeni yollar arayanlar için ilginç seçenektir.

Fark etmişsinizdir, içerik yaratan kişiler puanlarını desteklemek için Google Trendler verilerine göz atmayı severler, ancak bazen yanıltıcı istatistikler ortaya çıkabilir. İnsanlık hali diyicek, ama bu bildiğin robot..

Google'ın yaklaşımları, oylar tamamlandığında ve sonradan karışıklığın olabildiği bir örnek olarak ( Danny Page ) tarafından bu konu hakkındaki mükemmel bir yazı olarak vurgulanmıştı. Bu post'u yayımladılar.

Washington Post'taki bu yazıya yol açan şey .

Ancak sayfa işaret ederse, 'çılgınca' tanımı tam olarak doğru olmayabilir. Artan arama hacmini bağlam içine koyduğumuz zaman, diğer yaklaşımlarla eşleştirildiğinde, hacim arttıkça büyük ilgi görmediğini görebilirsiniz.

Verilere göz atmak oldukça önemlidir. Ancak Google Trendler iyi kullanıldığı zaman, bazı harika görselleştirme ve doğru veriler elde edebilirsiniz. Bu da Google'ın yeni veri aracıyla güçlenmesine yardımcı olmak istemesidir.

Gif'ler, içerik katılımını arttırmaya da yardımcı olabilir. Twitter'da, örneğin Gifli tweetler temel yazı içeriklerinden ve etkileşimlerinden 6 kat daha fazla katılım görmekte.

Ayrıca, küçük bir not, içeriğinizi ilginç bir biçimde gösterebiliceğiniz veri şekli ile, kullanabiliceğiniz kullanımı oldukça kolay bir veri görselleştirme aracıdır.

Hadi şimdi o merak ettiğiniz araç'a bir göz atın bakalım şuradan > https://datagifmaker.withgoogle.com/

Kaynak: http://www.storify.org/2017/05/google-yeni-sunum-secenekleri-olan-gorsel-araclari-baslatti.html

wmaraci
reklam

AzX66 AzX66 Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 12.09.2015
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad A** B**
  • Mesajlar 1457
  • Beğeniler 846 / 453
  • Ticaret 14, (%100)
güzel olmuş paylaştığınız için teşekkürler
opencartim

kişi bu mesajı beğendi.

opencartim opencartim Bir Umuttur Yaşamak! Kullanıcı
  • Üyelik 13.09.2015
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek E-Sporcu!
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** Ç**
  • Mesajlar 1176
  • Beğeniler 359 / 372
  • Ticaret 26, (%100)

AzX66 adlı üyeden alıntı

güzel olmuş paylaştığınız için teşekkürler

Rica ederim, beğenmenize sevindim.

wmaraci
Konuyu toplam 2 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 2 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al