freelance iş ilanları

Harçlar Kalktı

40 Mesajlar 5.998 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

Konyali Konyali furkan.konyali@gmail.com Kullanıcı
  • Üyelik 09.04.2011
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Front-end Developer
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad F** K**
  • Mesajlar 1043
  • Beğeniler 130 / 62
  • Ticaret 5, (%100)
2. öğretim kalksa idi şayet hemen 2. öğretime geçerdim :D

wmaraci
reklam

yemre yemre UI Designer and Front-End Developer. Kullanıcı
  • Üyelik 10.02.2012
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek UI Designer and Front-End Deve
  • Konum Konya
  • Ad Soyad Y** C**
  • Mesajlar 162
  • Beğeniler 34 / 80
  • Ticaret 6, (%100)

supheli adlı üyeden alıntı

İkinci öğretimlerinde kalksaydı resmen benim hakkım gasp edilmiş olacaktı. Benden 25 30 puan yapmış adamla aynı üniversitede okuyoruz, hem de o adamın sabahın köründe kalkma zorunluluğu yok . Yarı yarıya düşùrülebilir. Hem bizim hakkımız yenmemiş olur hem de onlar rahat ederler.

Burada büyük bir yanılgı içerisindesiniz :) Şu anda bölümde ikinci öğretim okuyorum ve sınıfımızda ben birçok kişi birinci öğretim puanlarından yüksek puanla ikinci öğretimi tercih ettik. Tercih sebebim(im) düşük puan değil, iş durumundan dolayı. Bizim gibi birçok kişi zaten vardır. Adamın sabahın köründe kalkma zorunluluğu yok ama gece okula gitme zorunluluğu var ;)
JpnTr26

kişi bu mesajı beğendi.

FriedeKind FriedeKind Sms Onayı Gerekli Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 21.06.2011
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek
  • Mesajlar 1431
  • Beğeniler 101 / 123
  • Ticaret 0, (%0)
bence bu başlangıç ikinci öğretim içinde bir çalışma belki dönem ortası gibi gelir yada bir dahaki seneye

supheli supheli Sms Onayı Gerekli Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 05.09.2011
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Türkçe Öğretmeni
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 1441
  • Beğeniler 245 / 238
  • Ticaret 40, (%100)
@yemre istisnai durumlar olabilir saygı duyarım; ama genel olarak ikinci öğretimlerin mantığı budur.

wmaraci
wmaraci

Yrlmz Yrlmz WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 24.12.2011
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Kamu
  • Konum Konya
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 794
  • Beğeniler 24 / 137
  • Ticaret 5, (%100)
arkadaş anlamıyorum.nerde kötü şey bir değişiklik olsa bize vurur.nerde iyi bir değişiklik olur.biz yapar bitiririz ondan sonra gelir.neyse hayırlı olsun.yeni başlayacaklar arkadaşlar için iyi olacak.acep eski borçluları ne yapacaklar.2bin lira harç borcum var :) bi araştırayım bakalım :)

+ olarak arkadaşın birisi 2.öğretim akşam falan demiş.ben bizim fakültede hiç göremedim 2.öğretimin akşam olduğunu.hatta ben 1.öğretim olmama rağmen gece derslerimiz vardı.2.öğretimin tek amacı var ; üniversiteye büyük paralar kazandırıyor..yoksa herşey aynı neredeyse.bir de giriş puanları biraz daha düşük.
supheli

kişi bu mesajı beğendi.

Elbet birgün...

seohizmetleri seohizmetleri Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 22.08.2012
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Seo Uzmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 113
  • Beğeniler 17 / 8
  • Ticaret 17, (%100)
500 TL harc parası sakladım bana kaldı :)

JpnTr26 JpnTr26 EskişehirSpor! Kullanıcı
  • Üyelik 07.03.2012
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Karabük
  • Ad Soyad Y** D**
  • Mesajlar 653
  • Beğeniler 319 / 175
  • Ticaret 3, (%100)
2. öğretimleri küçük görmek biraz saçma geliyor bana. Bir çok platformda 2. öğretimler düşük puanla geliyorlar onlar ödemek zorunda denmiş.

Mühendislik dallarında bazı mühendisliklerin 2. öğretimleri diğer mühendisliklerin 1. öğretimlerinden daha yüksek puanla alıyor. Peki bu puanı alan öğrencilerin suçu günahı ne ? Sakın küçük görmek olarak düşünmeyin ancak Anadolu Üniversitesinde Çevre Mühendisliği 330 puanla 1. öğretimi alıyor Elektrik Elektronik Mühendisliği neredeyse 1.5 katı ile 2. öğretimi alıyor.

Herşeyi geçtim Odtü ve Bilkent üniversiteleri hariç tüm üniversiteler para ödesin o zaman. Onlar 500 puan yaparken enayimiydi 400 puan yapan adamlarla aynı muameleyi görüyorlar ?

supheli supheli Sms Onayı Gerekli Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 05.09.2011
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Türkçe Öğretmeni
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 1441
  • Beğeniler 245 / 238
  • Ticaret 40, (%100)

JpnTr26 adlı üyeden alıntı

2. öğretimleri küçük görmek biraz saçma geliyor bana. Bir çok platformda 2. öğretimler düşük puanla geliyorlar onlar ödemek zorunda denmiş.

Mühendislik dallarında bazı mühendisliklerin 2. öğretimleri diğer mühendisliklerin 1. öğretimlerinden daha yüksek puanla alıyor. Peki bu puanı alan öğrencilerin suçu günahı ne ? Sakın küçük görmek olarak düşünmeyin ancak Anadolu Üniversitesinde Çevre Mühendisliği 330 puanla 1. öğretimi alıyor Elektrik Elektronik Mühendisliği neredeyse 1.5 katı ile 2. öğretimi alıyor.

Herşeyi geçtim Odtü ve Bilkent üniversiteleri hariç tüm üniversiteler para ödesin o zaman. Onlar 500 puan yaparken enayimiydi 400 puan yapan adamlarla aynı muameleyi görüyorlar ?

Bak kardeşim 20-30 puan daha az yapıp, o puanı yamış biriyle; yani kaliteli bir üniversitede okumak istiyorsan elbet farkı olacak. Bu da parayla sağlanmış. Bakın siz ikinci öğretimden mezun oluyorsunuz bende birinci öğretmden; ama diploma da belirtilmiyor.Bu nasıl adalet ?

karbonat karbonat WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 06.05.2012
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Mesajlar 112
  • Beğeniler 7 / 32
  • Ticaret 0, (%0)

sametweb adlı üyeden alıntı

Hiç kaldırılmadan ikisinin de ücretleri cüzi seviyelere çekilmeliydi. Parasız eğitim isteyecek kadar yüzsüz değiliz. Makul rakamlar olsun yeter.

Nasıl yani? Parasız eğitim istemek yüzsüzlük müdür? Zaten her aldığımız soluktan devlete vergi ödüyoruz. Daha fazla kazanıp daha fazla vergi ödemek için üstüne bir de para mı vermeliyiz?
cagri melankolia

kişi bu mesajı beğendi.

sametweb sametweb WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 29.08.2011
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek software developer
  • Konum ABD
  • Ad Soyad S** M**
  • Mesajlar 615
  • Beğeniler 52 / 196
  • Ticaret 1, (%100)

karbonat adlı üyeden alıntı

Nasıl yani? Parasız eğitim istemek yüzsüzlük müdür? Zaten her aldığımız soluktan devlete vergi ödüyoruz. Daha fazla kazanıp daha fazla vergi ödemek için üstüne bir de para mı vermeliyiz?

Devlet bu eğitim için yüzlerce milyar lira harcama yapıyor. Parasız eğitim istemek o kadar harcamayı göre göre istemek yüzsüzlükten başka birşey değildir. İndirim istemek en makulü. 1. öğretimler 200 öderken 50 ödese, ikinci öğretimler 600 öderken 250 ödese fena mı olur? Biliyorum, bu paraları bile ödeyemeyecek insanlar var, devlet bu arkadaşlarımız için yardım yapmasın demiyorum. Ama insaf, devlet bu parayı eğitimden almazsa dediğin gibi aldığın soluktan vergi alarak yine toplar merak etme ;)

React Dersleri YouTube Kanalı
https://www.youtube.com/c/reactdersleri
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al