wmaraci reklam

iPhone 6 Hakkında Tartışma

51 Mesajlar 5.631 Okunma
wmaraci reklam

YenerK YenerK yenerkayahan.com Kullanıcı
  • Üyelik 11.08.2013
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad M** K**
  • Mesajlar 883
  • Beğeniler 220 / 168
  • Ticaret 5, (%100)
@Adobewordpress senin paylaştığın resmi paylaşmaya gelmiştim :D

Dandroid dediğiniz işletim sistemi affınıza sığınarak söylüyorum her haltta çalışıyor. Android'in tümüne laf atmaya kimsenin hakkı yoktur. Samsung'un, LG'nin Android sürümlerine laf atabilirsiniz ama bu harika projeyi kökten eleştiremezsiniz. iOS'a bakalım, koca bir şirket ve sadece tek ürün: işletim sistemleri donanıma tam uyumlu ve sadece o donanım üzerinde çalışacak şekilde mimariye sahip. iOS'u C gibi alırsak Android raslantıya bak Java gibidir diyebiliriz.

Android'deki Dalvik sanal makinesi oldukça iyi mimariye sahip olan JVM'lerden birisidir. Kim bilir başına Oracle da gelse neler neler olacak, fakat bildiğiniz üzere open source projeler pek değer görmüyor. Dalvik'in sorunu garbage collection'dur, Dalvik uygulamaları dex formatında saklıyor. Dalvik cache'de belli bir süre sonra çöplüğe dönerek yavaşlıyor. Ben custom ROM kullanırken Dalvik'i ayda bir temizlerdim, telefonum aynı randımanda çalışırdı. Güncelleme bekleyen kullanıcılardan muhtemelen bundan dolayı güncelleme bekliyor çünkü güncellemede de cache temizleniyor.

Yanlışım varsa düzeltin, ben bu işleri hobi olarak yaptım, üstadlar düzeltirse sevinirim.

wmaraci
reklam

ibo71 ibo71 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 18.09.2012
  • Yaş/Cinsiyet 42 / E
  • Meslek kendi halinde
  • Konum Kırıkkale
  • Ad Soyad M** D**
  • Mesajlar 1051
  • Beğeniler 930 / 196
  • Ticaret 14, (%100)
iphoneyi boş verinde lg 3 mü m8 mi z2 mi arkadaşlar yardım pls :)

BertugErdem BertugErdem Eski Nick: KingStar Kullanıcı
  • Üyelik 30.10.2013
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Creative Director
  • Konum İngiltere
  • Ad Soyad B** E**
  • Mesajlar 2665
  • Beğeniler 418 / 579
  • Ticaret 113, (%100)

ibo71 adlı üyeden alıntı

iphoneyi boş verinde lg 3 mü m8 mi z2 mi arkadaşlar yardım pls :)

Denizde falan çekim yapmayı seviyorsan Z2. :)

ibo71 ibo71 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 18.09.2012
  • Yaş/Cinsiyet 42 / E
  • Meslek kendi halinde
  • Konum Kırıkkale
  • Ad Soyad M** D**
  • Mesajlar 1051
  • Beğeniler 930 / 196
  • Ticaret 14, (%100)

KingStar adlı üyeden alıntı

Denizde falan çekim yapmayı seviyorsan Z2. :)

Hocam Ankarada yaşıyorum bilmem anlatabildim mi :D

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 30.10.2013
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Konum İngiltere
  • Ad Soyad B** E**
  • Mesajlar 2665
  • Beğeniler 418 / 579
  • Ticaret 113, (%100)
Hocam bence G3 o zaman.

Ek Olarak:

ibo71 adlı üyeden alıntı

Hocam Ankarada yaşıyorum bilmem anlatabildim mi :D

27207 27207 WM Aracı Anonim Üyelik
  • Üyelik 02.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet - /
  • Meslek
  • Mesajlar 1852
  • Beğeniler 346 / 707
  • Ticaret 5, (%100)

YenerK adlı üyeden alıntı

@Adobewordpress senin paylaştığın resmi paylaşmaya gelmiştim :D

Dandroid dediğiniz işletim sistemi affınıza sığınarak söylüyorum her haltta çalışıyor. Android'in tümüne laf atmaya kimsenin hakkı yoktur. Samsung'un, LG'nin Android sürümlerine laf atabilirsiniz ama bu harika projeyi kökten eleştiremezsiniz. iOS'a bakalım, koca bir şirket ve sadece tek ürün: işletim sistemleri donanıma tam uyumlu ve sadece o donanım üzerinde çalışacak şekilde mimariye sahip. iOS'u C gibi alırsak Android raslantıya bak Java gibidir diyebiliriz.

Android'deki Dalvik sanal makinesi oldukça iyi mimariye sahip olan JVM'lerden birisidir. Kim bilir başına Oracle da gelse neler neler olacak, fakat bildiğiniz üzere open source projeler pek değer görmüyor. Dalvik'in sorunu garbage collection'dur, Dalvik uygulamaları dex formatında saklıyor. Dalvik cache'de belli bir süre sonra çöplüğe dönerek yavaşlıyor. Ben custom ROM kullanırken Dalvik'i ayda bir temizlerdim, telefonum aynı randımanda çalışırdı. Güncelleme bekleyen kullanıcılardan muhtemelen bundan dolayı güncelleme bekliyor çünkü güncellemede de cache temizleniyor.

Yanlışım varsa düzeltin, ben bu işleri hobi olarak yaptım, üstadlar düzeltirse sevinirim.

Aslında Android, uygulama çıkışında otomatik cache temizliyor ama açık kaynak kodlu olduğu için hiçbir uygulama bunu kullanmıyor. Normalde uygulama standartlarında

onDestroy() {
super.onDestroy();
try {
trimCache(this);

olayıyla exception da tanımlanan cache klasörünü temizliyor. Ama dediğim gibi, uygulama geliştiriciler özellikle bunu kullanmıyorlar ki uygulama veri çekip yavaşlamasın diye. Buna bi standart getirilmeli. Yeni güncellemeyle bu işlem zorunlu halemi getirilir vs daha teknik ayrıntısını bilemem. Ama işte android şöyle böyle dyenlerde abartıyor. Yok çok yavaş Yok öldü 300kb lik bi uygulamaya bakıyor oysa hepsi
YenerK

kişi bu mesajı beğendi.

YenerK YenerK yenerkayahan.com Kullanıcı
  • Üyelik 11.08.2013
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad M** K**
  • Mesajlar 883
  • Beğeniler 220 / 168
  • Ticaret 5, (%100)

PHPacemisi adlı üyeden alıntı

Aslında Android, uygulama çıkışında otomatik cache temizliyor ama açık kaynak kodlu olduğu için hiçbir uygulama bunu kullanmıyor. Normalde uygulama standartlarında

onDestroy() {
super.onDestroy();
try {
trimCache(this);

olayıyla exception da tanımlanan cache klasörünü temizliyor. Ama dediğim gibi, uygulama geliştiriciler özellikle bunu kullanmıyorlar ki uygulama veri çekip yavaşlamasın diye. Buna bi standart getirilmeli. Yeni güncellemeyle bu işlem zorunlu halemi getirilir vs daha teknik ayrıntısını bilemem. Ama işte android şöyle böyle dyenlerde abartıyor. Yok çok yavaş Yok öldü 300kb lik bi uygulamaya bakıyor oysa hepsi

SDK düzenlemesi getirilmeli bu konuya o zaman.

27207 27207 WM Aracı Anonim Üyelik
  • Üyelik 02.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet - /
  • Meslek
  • Mesajlar 1852
  • Beğeniler 346 / 707
  • Ticaret 5, (%100)

YenerK adlı üyeden alıntı

SDK düzenlemesi getirilmeli bu konuya o zaman.

Valla çok ayrıntılı bilmiyorum Ben ancak kendi yaptığım uygulamalar menzilinde biliyorum bu kod işini ama köklü bi değişiklik olacak diye söyleniyor. O da daha önceden özelleştirilmiş android sürümü kullanan telefonları etkilemez heralde. Şuan bildiğim bi google birde general mobile telefonları saf android kullanıyor heralde.

• Üyelik 30.10.2013
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Konum İngiltere
  • Ad Soyad B** E**
  • Mesajlar 2665
  • Beğeniler 418 / 579
  • Ticaret 113, (%100)
Hocam GM'de değişiklik yapıyor diye biliyorum.

Ek Olarak:

PHPacemisi adlı üyeden alıntı

Valla çok ayrıntılı bilmiyorum Ben ancak kendi yaptığım uygulamalar menzilinde biliyorum bu kod işini ama köklü bi değişiklik olacak diye söyleniyor. O da daha önceden özelleştirilmiş android sürümü kullanan telefonları etkilemez heralde. Şuan bildiğim bi google birde general mobile telefonları saf android kullanıyor heralde.

bypangea bypangea Dert Etme Dua Et Kullanıcı
  • Üyelik 23.05.2014
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Şanlıurfa
  • Ad Soyad A** T**
  • Mesajlar 561
  • Beğeniler 204 / 125
  • Ticaret 6, (%100)
Ne hikmettir ki iphone serisine hep çöp derler ama adamlar satış rekorlarını alt üst ederler. O yüzden ben fikrim iphone 6 Apple tarihinde çok iyi bir dönüş yapacak iphone 6 ile

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al