wmaraci reklam

İso ile sıkıştırma? YARDIM

3 Mesajlar 1.117 Okunma
smmexpress

cihaneken cihaneken Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 25.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Elektrik Teknisyeni
  • Konum Fransa
  • Ad Soyad C** E**
  • Mesajlar 3510
  • Beğeniler 488 / 1190
  • Ticaret 1, (%100)
Merhaba arkadaşlar
Dün elime bir format iso dosyası geçti ve cd ye çektim 600 küsür Mb'lık bir dosya gayette hoşuma gitti tek bir cd ile ceşitli xp sürümleri,progralar ve sürücüleri yüklenebiliyor. Bu CD deki yada iso dosyasındaki içeriği bilgisayarıma kopyalamak istediğimde CD içerisinde 700 Mb olarak görünen dosyalar çıkartıldığında 8GB oluyor. İlk defa böyle bir şeyle karşılaştım. Henüz bilmediğimiz bir iso sıkıştırma yöntemi varda ben mi bilmiyorum acaba?
Eğer böyle bir yöntem varsa bilgilendirebilirmisiniz aynı yöntemi oyunlarda denemek istiyorum.

wmaraci
reklam

NETEOR NETEOR neteor.com.tr Kullanıcı
  • Üyelik 30.01.2013
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Yazılımcı
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad A** D**
  • Mesajlar 1103
  • Beğeniler 630 / 380
  • Ticaret 14, (%100)
Böyle bişey var hocam. Ultra compress diye geçer adı, 7zip ve tarzı programlar kullanılarak yapılıyor. Ama bu işlem için güçlü bir işlemci ve ram gerekiyor. Zaten compress işlemi başladığında fare bile oynamıyacak şekle geliyo bilgisayar, tabii ratio oranına bağlı, düşük ratioda sıkıştırma oranı artıyor, ratio arttıkça sıkıştırma o kadar azalıyor.

Bildiğim kadarıyla aydınlatmaya çalıştım sizi, umarım başarmışımdır. :)

cihaneken cihaneken Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 25.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Elektrik Teknisyeni
  • Konum Fransa
  • Ad Soyad C** E**
  • Mesajlar 3510
  • Beğeniler 488 / 1190
  • Ticaret 1, (%100)

D3M1R adlı üyeden alıntı

Böyle bişey var hocam. Ultra compress diye geçer adı, 7zip ve tarzı programlar kullanılarak yapılıyor. Ama bu işlem için güçlü bir işlemci ve ram gerekiyor. Zaten compress işlemi başladığında fare bile oynamıyacak şekle geliyo bilgisayar, tabii ratio oranına bağlı, düşük ratioda sıkıştırma oranı artıyor, ratio arttıkça sıkıştırma o kadar azalıyor.

Bildiğim kadarıyla aydınlatmaya çalıştım sizi, umarım başarmışımdır. :)

Cevabın için teşekürler, bu sıkıştırma yönteminden haberdarım zaten fakat bu sıkıştırma yöntemi zip yada rar formatında skıştırıyor fakat benim araştırdığım direk iso formatında sıkıştırması.

Şöyleki; nasıl bir kaç dosyayı rar ile sıkıştırdığımızda rar dosyasını açtığımızda orjinal dosyalarımı içerisinde ise benim araştırdığım yöntemde de iso dosyasını açtığımızda da orjinal dosyalarımız içerisinde yani sıkıştırma işlemi zip, rar, uharc gibi programlar ile değil direk iso ile yapılıyor.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al