wmaraci reklam

Japonya, 4 senedir aralıksız cari fazla veriyor

8 Mesajlar 1.508 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

Backlinkcigeldi Backlinkcigeldi Homo sapiens sapiens... Kullanıcı
  • Üyelik 19.06.2017
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad C** G**
  • Mesajlar 3334
  • Beğeniler 179 / 2222
  • Ticaret 139, (%100)
Üretimin önemi!
Japonya ekonomisinin cari fazlası Haziran’da 10.56 milyar dolar artışla yılın ilk altı ayında geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 2.1 artışla 97.35 milyar dolara yükseldi. Beklenti Japonya’nın Haziran’da 10.98 milyar dolar cari fazla vermesiydi.

Japonya Maliye Bakanlığı verilerine göre;

“Haziran, Japonya’nın ardarda cari fazla verdiği 48'inci ay oldu.

“Japonya Haziran ayında 10.56 milyar dolar cari fazla verdi. Beklenti cari fazlanın 10.98 milyar dolar olmasıydı.

“Mevsimsellikten arındırılmış cari fazla ise 1.866 trilyon yen (16.77 milyar dolar) olması beklenirken 1.762 trilyon yen (15.83 milyar dolar) oldu.

“Japonya yılın ilk yarısında 97.35 milyar dolar cari fazla vermis oldu.

“Japonya Haziran’da 820.5 milyar yen dış ticaret fazlası verdi. Beklenti Mayıs’ta 303.8 milyar yen olan dış ticaret açığının Haziran’da 822 milyar yene yükselmesiydi.

“Ürün ticaretinde Japonya ilk altı ayda 7.3 milyar dolar dış ticaret fazlası verdi.

“Hizmet ticaretinde ise aynı dönemde 1.5 milyar dolar dış ticaret açığı verdi.” (DHA)

KAYNAK: https://www.birgun.net/amp/haber-detay/japonya-4-senedir-araliksiz-cari-fazla-veriyor-226339.html?__twitter_impression=true
birsevda umayya

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

luxfm luxfm WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 26.03.2011
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Ziraat Katılım I.T
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad B** Ç**
  • Mesajlar 1460
  • Beğeniler 372 / 371
  • Ticaret 9, (%100)
Üreten kazanır.
WmOptimize

kişi bu mesajı beğendi.

WmOptimize WmOptimize Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 01.11.2015
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek WebProgramlama
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad H** F**
  • Mesajlar 410
  • Beğeniler 151 / 174
  • Ticaret 3, (%100)
ABD'de cari işlemler açığı geçen yılın son çeyreğinde bir önceki çeyreğe kıyasla yüzde 26'lık artış kaydetti.

ABD Ticaret Bakanlığı’nın verilerine göre, ülkenin cari işlemler açığı, 2017 yılının ekim-aralık döneminde bir önceki çeyreğe kıyasla yüzde 26 büyüyerek 128,2 milyar dolara çıktı.

KAYNAK: https://www.aa.com.tr/tr/dunya/abdnin-cari-acigi-yuzde-26-artti/1095374

Korkmaz Korkmaz cagdaskorkmaz Kullanıcı
  • Üyelik 03.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek SARUHAN HOLDING - Fakir Elektr
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad Ç** K**
  • Mesajlar 3537
  • Beğeniler 253 / 1236
  • Ticaret 8, (%100)
Amerikayı cari açık ile batırıyorlar ya :D

İşin en komik tarafıda Amerika batarken Türkiyede Dolar zirveyapıyor :D Eyyy Amergaaa

Bir tuhaf gerçek ise. Koca Amerika bile cari açık veriyor biz verince olay oluyor gibi savunma yaratılıyor.

Ne güzel oluyor ya. Dediklerimizin hepsi bir bir oluyor. Bazıları çok güzel hak ediyorlar olanları da, kurunun yanında yaşta yanıyor.
LazCoder53

kişi bu mesajı beğendi.

cagdaskorkmaz.com.tr
wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

BakalimBilelim BakalimBilelim Beni bilen bilir... Kullanıcı
  • Üyelik 24.02.2015
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek serbest meslek
  • Konum Tunceli
  • Ad Soyad E** Ö**
  • Mesajlar 2181
  • Beğeniler 521 / 572
  • Ticaret 50, (%100)
Kusura bakmayın ama bir ülkede liyakat yoksa o ülke hiçbir zaman ilerleyemez. Liyakat da bizim ülkeye hiçbir zaman gelmez(güya liyakat dönemindeyiz).
luxfm Mfa95

kişi bu mesajı beğendi.

luxfm luxfm WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 26.03.2011
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Ziraat Katılım I.T
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad B** Ç**
  • Mesajlar 1460
  • Beğeniler 372 / 371
  • Ticaret 9, (%100)
Korkmaz İMF bizden 5 milyar avro da borç istedi ha. arkadaşlara verin dedim. baktılar vereceğiz, vazgeçtiler. sen kimsin eyyy korkmaz :D :D :D
melankolia Korkmaz

kişi bu mesajı beğendi.

BakalimBilelim BakalimBilelim Beni bilen bilir... Kullanıcı
  • Üyelik 24.02.2015
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek serbest meslek
  • Konum Tunceli
  • Ad Soyad E** Ö**
  • Mesajlar 2181
  • Beğeniler 521 / 572
  • Ticaret 50, (%100)
Dün a haber adı altında habercilik yaptığını sanan kanalı izledim. 10 dakika zor dayandım. İzleyene öyle bir hava veriyor ki sanırsınız ABD bize heyet göndermiş, sanırsınız dolar/tl 5 lira üstü değil de tl/dolar 5 lira üstü, sanırsınız sanırsınız sanırsınız... Devam edin bakalım...

darknov4 darknov4 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 06.03.2017
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum KKTC
  • Ad Soyad V** S**
  • Mesajlar 3084
  • Beğeniler 1387 / 910
  • Ticaret 29, (%100)

Korkmaz adlı üyeden alıntı

WmOptimize Allah'da kimseyi gerçekleri göremeyecek kadar kör yapmasın. Benim yediremediğim bir şey yok ki. Ben Amerika'da yaşamıyorum. Türkiye'de yaşıyorum.

Darbeye ön ayak olanlar belli yapanlar belli. O yüzden benim zoruma gitmiyor senin sizin zorunuza gidiyor. O savunduğunuz insanların yediği haltlar üstü kapanmayacak kadar doldu taştı. Siz çok iyi bilirsiniz aslında ama tükürdüğünüzü yalayacak konuma gelmediniz henüz. ;) O da gelecek, sonra çıkıp biz demiştik diyeceksiniz :D

Ben devletin kötülüğünü istemiyorum ki. Sen okuduğunu anlayamıyorsun daha. Amerika batıyor diyorsun. Ama çıkıp 10 senelik geçmiş cari kayıtlara bakmayı akıl edemiyorsun.

Amerikanın ne kadar para ile oynadığına milyonların kuruş olduğunu görmüyorsun. Apple şirketi 1 Trilyon Dolar! sermaye yapıyor. Bunu görmüyorsun. Kaç tane amerikan yapımı cihaz kulladığını sorgulamadan hemen giydiriyorsunuz.

Önce kendine bakacaksın devletine yani. Hani benim kötülediğime sora başkasına bakacaksın. Bırak batsın Amerika. Bizene biz kendimizi bilelim. Başkasının derdi bizimi gerdi. Bizi geren ülkenin durumu karşısında kör davranıp başka ülkeleri kötülemek.

Herkes biliyor. Avrupa ülkeleri bizden daha ileride. Amerika bizden daha ileride. Bunu kabul etmeden nasıl gelişeceksin.

Klavye milliyetçiliği yaparak ülke kurtarılmaz.

yav gardaşım sen yapılanları görmüyormusun. yol yapıyoruz, çay kek dağıtıyoruz. imfye borç veriyoruz..

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al