KPSS'de 38 puan alan aday memur oldu!

13 Mesajlar 2.816 Okunma
smmexpress

sametweb sametweb WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 29.08.2011
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek software developer
  • Konum ABD
  • Ad Soyad S** M**
  • Mesajlar 615
  • Beğeniler 52 / 196
  • Ticaret 1, (%100)
Bürodaki avukat 1500-2000 ile başlıyor. Stajyerken 600 TL veriyorlar. Devlete giren bir mühendis de 3000'e yakın bir parayla başlıyor. Özelde ise çalıştığı yere bağlı.

Ne demek istediğini anlamadım. Maaşı iyi diye mi insanlar avukat, mühendis olmak istiyor yani?

React Dersleri YouTube Kanalı
https://www.youtube.com/c/reactdersleri
wmaraci
reklam

digidukkan digidukkan WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 26.01.2012
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Meslek
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad A** K**
  • Mesajlar 1194
  • Beğeniler 1 / 269
  • Ticaret 5, (%100)

sametweb adlı üyeden alıntı

Bürodaki avukat 1500-2000 ile başlıyor. Stajyerken 600 TL veriyorlar. Devlete giren bir mühendis de 3000'e yakın bir parayla başlıyor. Özelde ise çalıştığı yere bağlı.

Ne demek istediğini anlamadım. Maaşı iyi diye mi insanlar avukat, mühendis olmak istiyor yani?

belki 10 yıl önce bunu sorsaydın verecek cevap bulamazdım ama günümüzde evet. maddiyat.
gncmagazin

kişi bu mesajı beğendi.

sametweb sametweb WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 29.08.2011
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek software developer
  • Konum ABD
  • Ad Soyad S** M**
  • Mesajlar 615
  • Beğeniler 52 / 196
  • Ticaret 1, (%100)
Maddiyat elbette önemli. Ama 38 ile giren adamın da maaşı 1000 TL değil heralde. En az 1600-1700 maaş alacak o adam.

Ben de üniversitede araştırma görevlisiyim. Aldığımız maaş kamudaki denklerimizden 1000 TL daha az. Mühendis 4 yıl okuyup da 3000 TL alırken biz yüksek lisans doktora sürecinde 2000-2100 gibi bir rakam alıyoruz. Ben doğuda olduğum için biraz daha şanslıyım, terör gelişmişlik durumu vs. gibi durumlardan dolayı daha fazla alıyorum. Ama bu işi batıda 2000 TL ye zar zor geçinme pahasına yapan binlerce insan var. Mühendis ve avukatlar da böyle. Bugün kalifiye bir avukat ve mühendis olmak için insanlar belki on seneye yakın emek harcıyorlar. Bunlar para için yapılacak şeyler değil. Parayı çok düşünen adam iddia-loto-toto oynar, durumu iyiyse babasından yer; gidip de Hukuk Fakültesinde, Mühendislikte saçlarını dökmez.
gncmagazin

kişi bu mesajı beğendi.

React Dersleri YouTube Kanalı
https://www.youtube.com/c/reactdersleri
wmaraci
Konuyu toplam 6 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 6 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al