wmaraci reklam

KYK Önergesi Reddedildi

24 Mesajlar 2.875 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

WMSupport WMSupport Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 03.02.2019
  • Yaş/Cinsiyet 23 / E
  • Meslek Wordpress & SEO
  • Konum Adana
  • Ad Soyad H** B**
  • Mesajlar 333
  • Beğeniler 25 / 157
  • Ticaret 26, (%92)

TheAnalyzer adlı üyeden alıntı

Para alırken alıyorsun, çatır çatır yiyorsun. Zamanında ödemiyorsun. Daha sonra devlet kolaylaştırsin diye bekliyorsun. Paşa paşa ödeyeceksin kardeşim. Devlet keriz değil. Sonuçta bizim vergilerimiz ile veriliyor o paralar.

Vallaha kardeşim amacım siyaset değil ama Suriyelilere harcanan paraya bakınca içimden bir ses keriz bunlar herhalde diyor.
LastWebmaster darknov4

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

Gukuk Gukuk Hukukçu Kullanıcı
  • Üyelik 22.08.2016
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Lisans / Hukuk
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad T** A**
  • Mesajlar 336
  • Beğeniler 67 / 124
  • Ticaret 3, (%100)
Ziraat Bankası futbol kulüplerinin milyar dolarlık borcunu yapılandırması? OKEY
Holdinglerin milyar dolarlık borçlarının yapılandırılması CHECK
öğrencilerin 15-30 bin arasında değişen borcunun yapılandırılması AUVVV

Harika mentalite, oyuna devam.
LastWebmaster Voltaren Heisenberg0133

kişi bu mesajı beğendi.

kotobenx kotobenx Respect ! Kullanıcı
  • Üyelik 12.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 43 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum Aydın
  • Ad Soyad K** G**
  • Mesajlar 121
  • Beğeniler 8 / 35
  • Ticaret 4, (%100)

TheAnalyzer adlı üyeden alıntı

Para alırken alıyorsun, çatır çatır yiyorsun. Zamanında ödemiyorsun. Daha sonra devlet kolaylaştırsin diye bekliyorsun. Paşa paşa ödeyeceksin kardeşim. Devlet keriz değil. Sonuçta bizim vergilerimiz ile veriliyor o paralar.

Devlet Madem kredi Veriyorsa Kendi vatandaşına İş bulmakta Devletin Görevleri arasında, eğer Üniversite bitiren bir vatandaşına iş bulamıyorsa o zaman verdigi krediyi de almaması veya Ertelemesi gerekiyor çünkü Kendi yapması gereken sorumluluğun eksikliğinden kaynaklanan bir durumu vatandaştan sorgulayamaz.
LastWebmaster darknov4

kişi bu mesajı beğendi.

comonda2 comonda2 Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 11.04.2018
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek web tasarım
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad A** T**
  • Mesajlar 131
  • Beğeniler 46 / 18
  • Ticaret 0, (%0)

darknov4 adlı üyeden alıntı

Devlet insanların Eğitim, Barınma, Sağlık gibi ihtiyaçlarını karşılamak için vardır. Avrupa ülkelerinde bu böyle tabi ülkemizde böyle bir dünya yok:d Önergede silinsin gibisinden birşey yok borçların ertelenmesi ve faizler üzerindeydi.

devlet ne zamandan beri böyle görevlere sahip? lütfen bilinçlenin yoksa devlet onu yapsın devlet bunu yapsın diye yaşar gidersiniz.ben size bir devlet örneği verim o zaman hemen hayran kalırsınız:

saç tıraşınız bile devletin belirlediği tarzın dışına çıkamıyor. : kuzey kore demokratik halk cumhuriyeti
bir kadınla bir erkek göz göze gelemiyor : iran islam cumhuriyeti
böyle hayranlık duyacağınız ülkeler tarih boyunca sürüsüyle oldu.tabi ki ironi yaptığım için işin aslını anlatayım:
devletin ilk olarak ne zaman ve nasıl ortaya çıktığı kesin olarak bilinmemekle beraber çeşitli fikirler var.elbette bu fikirlerin arasında sizin dediğiniz görevler şart koşulmuyor:

ilk çağlarda eğitim hayat okulundan ibaretti
iş bulnma gereksinimi yok çünkü ilk devletlerde çağ gereği böyle bir şeyin anlamı yok.
barınma da keza ilk gereksinim değil çünkü barınağı olmayan topluluklar devlet organizasyonunu kuracak yeterliliğe sahip değildir zaten.
sağlık da yine aynı şekilde ilk devlet şartı değil çünkü o çağlarda sağlık ilkel yöntemlerle herbalistler tarafından ya da koca karı yöntemleriyle hatta çoğunlukla şaman ayinleriyle kazanılmaya çalışılıyor;bugünkü gibi sistemli yapı yok.
gibi sözcüğünüzde zaten devlet her işe el atsına imkan veren fikir dünyanızı yansıtıyor.

işin aslı:

devlet ilk olarak aynı hayvanlar aleminde göründüğü gibi güçlünün haksız yere güçsüze üstünlük kurmasını engellemek ve dış tehditlere ortak cevap verebilmek için kurulmuştur.

yani devletin asli görevleri:polis,asker,hukuk.

bunun dışındaki devlet etkinlikeri devletin güçlenip halkı sömürmeye başladığı zamanlar ortaya çıkar.

bunu aynı fakirlerin çok çocuk yapma eğilimine benzetiyorum.zaten fakirsin çok çocuk yapıp fakirliği çocuklarına miras bırakıyorsun.aynı şekilde devletçi kafayla kurulmuş ülkelerde refaha erişemediği için halk gittikçe "devlet baba" gibi kavramlara inanmaya eğilimli oluyor.

örneğin tüm dünyadaki liberal ülkelere bakalım:

abd çay vergisine karşı olarak kuruldu.kurulduğu günden beri liberal.
kanada: liberal kuruldu
avusturalya:ilk kurucu parti liberal parti
japonya:ikinci dünya savaşından sonra abd tarafından liberal kurucu parti başa geçirildi ve o günden beri ender olarak iktidarı değiştirdi
ingiltere:tüm bu saydığım ülkelere liberalizm fikrini götüren ve iberalizmin modern hatlarının şekillendiği ülke.resmi tanımında liberal demokrasi diye geçer.

zamanında ingiltere sömürgesi veya sömürgesinin mağlubi olmayıp da liberal iktidar gören çok az ülke var ve onlarında ülkeleri tamamen liberal demokrasiye geçirme ihtimali yok gibi bir şey.

saydığım tüm bu liberal ülkeler dünyanın en müreffeh,en demokratik,ekonomisi en büyük ülkeleri.ve bu ülkelerde devlet asli göreviyle ilgilenir "gibi" işlerle değil

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

Heisenberg0133 Heisenberg0133 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 30.12.2016
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Jr. Dijital Pazarlama Uzmanı
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad C** K**
  • Mesajlar 641
  • Beğeniler 768 / 377
  • Ticaret 14, (%100)
Milletin bilmem neresine koyacağız diyenlerin borçları silinir ( Ses yok )

Başka ülkelerin vatandaşlarına milyar dolarlar harcanır ( Ses yok )

Spor kulüplerinin borçları silinir ( Ses yok )

Fatura borcunu ödemeyince kapına hemen icra memurlarını yollayan turkcell gibi firmaların vergi borçları silinir ( Ses yok )

Halk kuru soğana muhtaçken meclis lokantasında pirzolalar götürülür ( Ses yok )

Maaş az gelince hep birlikte toplanıp mv. maaşlarına 1 gecede zam yaparlar ( Ses yok )

Vatandaş zam istediğinde ahlaksızca günde 3 öğün simit-çay hesabı yaparak : “ 2000 lira asgari ücret çok bile “ denir ( Ses yok )

Geleceğimiz dediğimiz üniversite öğrencilerinin kyk borçları silinmese bile en azından yapılandırılsın, ertelensin, faizleri silinsin denir. Kıyameti koparırlar.

Allah belanızı versin diyoruz ama Allah da belanızı vermiyor. Mecburen biz bir şeyler yapacağız artık...
LastWebmaster darknov4

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 30.12.2016
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad C** K**
  • Mesajlar 641
  • Beğeniler 768 / 377
  • Ticaret 14, (%100)

comonda2 adlı üyeden alıntı

devlet ne zamandan beri böyle görevlere sahip? lütfen bilinçlenin yoksa devlet onu yapsın devlet bunu yapsın diye yaşar gidersiniz.ben size bir devlet örneği verim o zaman hemen hayran kalırsınız:

saç tıraşınız bile devletin belirlediği tarzın dışına çıkamıyor. : kuzey kore demokratik halk cumhuriyeti
bir kadınla bir erkek göz göze gelemiyor : iran islam cumhuriyeti
böyle hayranlık duyacağınız ülkeler tarih boyunca sürüsüyle oldu.tabi ki ironi yaptığım için işin aslını anlatayım:
devletin ilk olarak ne zaman ve nasıl ortaya çıktığı kesin olarak bilinmemekle beraber çeşitli fikirler var.elbette bu fikirlerin arasında sizin dediğiniz görevler şart koşulmuyor:

ilk çağlarda eğitim hayat okulundan ibaretti
iş bulnma gereksinimi yok çünkü ilk devletlerde çağ gereği böyle bir şeyin anlamı yok.
barınma da keza ilk gereksinim değil çünkü barınağı olmayan topluluklar devlet organizasyonunu kuracak yeterliliğe sahip değildir zaten.
sağlık da yine aynı şekilde ilk devlet şartı değil çünkü o çağlarda sağlık ilkel yöntemlerle herbalistler tarafından ya da koca karı yöntemleriyle hatta çoğunlukla şaman ayinleriyle kazanılmaya çalışılıyor;bugünkü gibi sistemli yapı yok.
gibi sözcüğünüzde zaten devlet her işe el atsına imkan veren fikir dünyanızı yansıtıyor.

işin aslı:

devlet ilk olarak aynı hayvanlar aleminde göründüğü gibi güçlünün haksız yere güçsüze üstünlük kurmasını engellemek ve dış tehditlere ortak cevap verebilmek için kurulmuştur.

yani devletin asli görevleri:polis,asker,hukuk.

bunun dışındaki devlet etkinlikeri devletin güçlenip halkı sömürmeye başladığı zamanlar ortaya çıkar.

bunu aynı fakirlerin çok çocuk yapma eğilimine benzetiyorum.zaten fakirsin çok çocuk yapıp fakirliği çocuklarına miras bırakıyorsun.aynı şekilde devletçi kafayla kurulmuş ülkelerde refaha erişemediği için halk gittikçe "devlet baba" gibi kavramlara inanmaya eğilimli oluyor.

örneğin tüm dünyadaki liberal ülkelere bakalım:

abd çay vergisine karşı olarak kuruldu.kurulduğu günden beri liberal.
kanada: liberal kuruldu
avusturalya:ilk kurucu parti liberal parti
japonya:ikinci dünya savaşından sonra abd tarafından liberal kurucu parti başa geçirildi ve o günden beri ender olarak iktidarı değiştirdi
ingiltere:tüm bu saydığım ülkelere liberalizm fikrini götüren ve iberalizmin modern hatlarının şekillendiği ülke.resmi tanımında liberal demokrasi diye geçer.

zamanında ingiltere sömürgesi veya sömürgesinin mağlubi olmayıp da liberal iktidar gören çok az ülke var ve onlarında ülkeleri tamamen liberal demokrasiye geçirme ihtimali yok gibi bir şey.

saydığım tüm bu liberal ülkeler dünyanın en müreffeh,en demokratik,ekonomisi en büyük ülkeleri.ve bu ülkelerde devlet asli göreviyle ilgilenir "gibi" işlerle değil

Vergiler, kısıtlamalar konusunda da aynı “ Liberal “ hassasiyeti gösteriyorsunuzdur umarım.

Sizin hesabınıza göre ; Almanya, fransa, hollanda, danimarka, finlandiya, norveç, isveç, isviçre, avusturya gibi ülkeler demokratik, gelişmiş değil ve refah seviyesi düşük ülkeler öyle mi ? Liberalizm’i savunan bir vatandaş olarak : Hadi ordan ! diyorum.

Bizim ülkemiz ne liberal, ne sosyal demokrat ne de komünist. Hepsini yerine göre kullanıyor, kafasına göre takılıyor.

• Üyelik 11.04.2018
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek web tasarım
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad A** T**
  • Mesajlar 131
  • Beğeniler 46 / 18
  • Ticaret 0, (%0)
vergilerin elbette düşük olmasını arzu ediyorum.dediğinize de katılıyorum sistemsiz bir sistemde yaşıyoruz başka bir değişle.diğer ülkeler hakkında pek bilgim yok ama sarı yelekliler olayından araştırdığım kadarıyla fransanın demokrasiyle bir ilgisi yok.

devletin büyük olduğu her yerde mutlaka sorun vardır, umarım küçük devletli günler görürüz

• Üyelik 11.04.2018
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek web tasarım
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad A** T**
  • Mesajlar 131
  • Beğeniler 46 / 18
  • Ticaret 0, (%0)

Heisenberg0133 adlı üyeden alıntı

Milletin bilmem neresine koyacağız diyenlerin borçları silinir ( Ses yok )

Başka ülkelerin vatandaşlarına milyar dolarlar harcanır ( Ses yok )

Spor kulüplerinin borçları silinir ( Ses yok )

Fatura borcunu ödemeyince kapına hemen icra memurlarını yollayan turkcell gibi firmaların vergi borçları silinir ( Ses yok )

Halk kuru soğana muhtaçken meclis lokantasında pirzolalar götürülür ( Ses yok )

Maaş az gelince hep birlikte toplanıp mv. maaşlarına 1 gecede zam yaparlar ( Ses yok )

Vatandaş zam istediğinde ahlaksızca günde 3 öğün simit-çay hesabı yaparak : “ 2000 lira asgari ücret çok bile “ denir ( Ses yok )

Geleceğimiz dediğimiz üniversite öğrencilerinin kyk borçları silinmese bile en azından yapılandırılsın, ertelensin, faizleri silinsin denir. Kıyameti koparırlar.

Allah belanızı versin diyoruz ama Allah da belanızı vermiyor. Mecburen biz bir şeyler yapacağız artık...

ama bu dediklerinizin siyasi partilerle ilgisi yok ki siz halkın kayıtsızlığından dem vurmuşsunuz resmen.kenan evrenin anayasasına evet demiş bir halk sonuçta çok da şey etmemek lazım
Heisenberg0133

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 30.12.2016
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad C** K**
  • Mesajlar 641
  • Beğeniler 768 / 377
  • Ticaret 14, (%100)
comonda2 Halkın tepkisine dem vurdum zaten hocam.

Bir fıkra var ya ;

Cehennemde yanan her milletin kazanının başına birer zebani koymuşlar, ancak bir kazana zebani dikmemişler. Bunu gören adam sormuş : “her kazanın başında bir zebani var bunda neden yok?” Zebani : “Orda Türk’ler yanıyor, biri kazandan dışarı çıkmaya çalıştığında diğerleri onu çekiyor zaten. Bize gerek kalmıyor” demiş.

Yani işin özeti bu hocam. Baksana adamların tepkisine. Dertleri borçların silinmesi veya faizlerin silinmesi, yapılandırılması vs değil. Ben ödediysem onlarda ödesin, madem öyle biz neden ödedik, diyorlar.

rasimdkc rasimdkc WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 06.01.2016
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Kimya Muhendisi
  • Konum Tokat
  • Ad Soyad R** D**
  • Mesajlar 170
  • Beğeniler 24 / 29
  • Ticaret 2, (%100)
Hala yaptıklarını göremeyip yöneticileri savunan kişiler var açlıktan ölseler haklarını savunamayan ve hala ne yapıyorsa dogru yapıyor yöneticiler diyenler var. Arkadasim ben kimya mühendisiyim ve işsizim. Ben kredi kullandım şimdi ben bu parayi nereden ödeyeceğim. İş yok. Yöneticiler parayı savururken ben niye bu haldeyim. Benim borçların ertelenmesini istemem suç mu?
darknov4

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al