wmaraci reklam

Lego 80 Yaşında!

4 Mesajlar 931 Okunma
wmaraci reklam

FriedeKind FriedeKind Sms Onayı Gerekli Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 21.06.2011
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek
  • Mesajlar 1431
  • Beğeniler 101 / 123
  • Ticaret 0, (%0)
Çoğumuzun çocukluk dönemine damga vuran oyuncak şirketi Lego 80 yaşına bastı. Alanının en büyük isimlerinden olan firma yeni yaşını bu video ile kutluyor. Peki "Lego" ne anlama geliyor dersiniz?

Geçmişe dönüp çocukluk çağlarımıza baktığımızda maalesef günümüzdeki kadar üstün teknolojik imkanlar yoktu. Bilgisayar kullanımının dünya geneline göre biraz daha geç yaygınlaştığı ülkemizde eğlence aracı olarak daha farklı öğeler kullanılıyordu. İnternet denilen uçsuz bucaksız sanal dünya ise özellikle Adsl hizmeti ile aktif olarak hayatımıza girdi.

Bahsi geçen zamanlarda diğer ülkelerde olduğu gibi bizim de en büyük eğlence kaynaklarımızdan birisi Lego idi. Belirli şekil ve boyutlardaki parçaları kullanarak kişinin hayal gücündeki öğeyi gerçeğe dökmesini sağlayan firma şimdi 80. yaşını kutluyor.

İlk olarak 1932 yılında ortaya çıkan ve yarım asrı akşın süredir oyuncak sektörünün sözü geçer isimlerinden olan şirket, içerisinde bulunduğu döneme göre oldukça büyük bir yenilik teşkil ediyordu.

Danimarkalı Ole Kirk Christiansen ve oğlu Godtfred'in hikayesinin anlatıldığı 17 dakikalık animasyonda fabrikanın temellerinin nasıl atıldığı anlatılıyor. Çalışma hayatına marangoz olarak başlayan Christiansen, iflasın eşiğine gelmesinden dolayı işyerini kapatma kararı alıyor. Fakat elinde kalan fazla odunlarla ne yağacağını bilmeyen çalışan bunlardan ufak boyutlarda oyuncaklar üretmeye başlar ve bir süre sonra ise sevkiyat yapma derecesine gelir.

Daha sonra çeşitli çevrelerden ilgi toplayan ürünler marangozu daha da cesaretlendirir ve pilastik üretimine geçmeye yönlendirir. Birkaç kez yangın gibi tehlikeler atlatan yönetici yoluna devam ederek "İyi Oyna" anlamına gelen Lego'yu oluşturur.

Sözü daha fazla uzatmadan sizleri kısa animasyon film ile baş başa bırakıyoruz, iyi seyirler.

Kaynak:ShiftDelete
Atakan

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

chelios chelios WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 05.08.2012
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Meslek Web tasarım
  • Konum Tekirdağ
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 20
  • Beğeniler 0 / 2
  • Ticaret 0, (%0)
vay be ne oynardım legolarla :d

MrGuner MrGuner Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 01.06.2012
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 757
  • Beğeniler 0 / 162
  • Ticaret 4, (%100)
Sıkılmadan izledim ve gerçekten süper

Ogunsakiz Ogunsakiz Sms Onayı Gerekli Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 18.08.2011
  • Yaş/Cinsiyet 2023 / E
  • Meslek
  • Mesajlar 616
  • Beğeniler 158 / 79
  • Ticaret 0, (%0)
ne kadar oynardım :D eski hatırladım şimdi küçükken odamda D: bir çekyat vardi altı hep lego doluydu :)

wmaraci
wmaraci
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al