wmaraci reklam
lidertakipci

LYS Adayları için bazı tavsiyeler

7 Mesajlar 916 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

ReCo ReCo www.recepbaglar.net Kullanıcı
  • Üyelik 12.11.2012
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Tokat
  • Ad Soyad R** B**
  • Mesajlar 791
  • Beğeniler 22 / 98
  • Ticaret 9, (%100)
Gittikçe yaklaşan Lisans Yerleştirme Sınavı (LYS) için öğrencilerimize sınav için bazı tavsiyeler vereceğiz. Bu tavsiyeler sınav öncesinde , sınav içinde konsantre ve heyacanı önleme içindir.

Sınav öncesinde tüm evrakları kesinlikle hazırlayıp şeffaf bir dosyaya koyun. Bu sizi rahatlatacaktır. Sınav sabahı kesinlikle kahvaltı yapılmalı.Sınav giriş belgelerindeki açıklamaları sonuna kadar okuyun.

Sınav esnasında kitapçığınızı kontrol etmeyi unutmayın. Eksik ya da hatalı sayfaları sınav başkanına bildirin. Soruları çözerken kolay ya da zor demeyin.Eğer sorular çok kolaymış ya da çok zormuş gibi düşünürseniz konsantrasyonunuz dağılır ve kötü sonuçlar elde edersiniz.Süreyi çok verimli kullanmanız gerekmektedir.Bunu sınav öncesinde ayarlarsanız sizin yararınıza olur.

Kaynak : http://www.sinavbilgim.com/lys-adaylari-icin-bazi-tavsiyeler

wmaraci
reklam

Harunokumus Harunokumus WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 25.01.2013
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad H** O**
  • Mesajlar 481
  • Beğeniler 145 / 114
  • Ticaret 0, (%0)
Hocam biliyoruz zaten bunları :D

• Üyelik 12.11.2012
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Tokat
  • Ad Soyad R** B**
  • Mesajlar 791
  • Beğeniler 22 / 98
  • Ticaret 9, (%100)
Biliyoruzda sınav esnasında uygulayamıyoruz hocam .

ErhanCelikk ErhanCelikk Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 27.05.2012
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Hosting Görevlisi
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 818
  • Beğeniler 141 / 178
  • Ticaret 3, (%100)
En sinir olduğum iştir bu açıklamalar.
Sanki öğrenci bir salak ve biz ona öğüt vermezsek ne yapacağını bilmiyor. Arkadaşım işin içinde olan o öğrenci, hayatına yön verecek olan da o öğrenci. Buraya böyle şeyler yazmak hiç mantıklı değil bence.
Ben de sınavlara giriyorum ve her sınavdan önce birileri gelip aynı bu şekilde öğütler veriyor. Sanki hiçbir şeyden haberim yok bu yaşa kadar girdiğim 100'den fazla sınava benim yerime onlar girmiş bütün tecrübeleri onlar yaşamış.

Bir etrafınıza bakın; buradaki yazılanları bilmeyen bir öğrenci var mı? Sadece buradaki değil internette o çok bilmiş diğer yazarların yazıları da aynı şekilde öğrenciyi salak yerine koyuyor.
Okeskin

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
wmaraci

tahatr tahatr WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 19.03.2013
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek İş Platformu
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad T** D**
  • Mesajlar 823
  • Beğeniler 132 / 131
  • Ticaret 37, (%97)

MMO Biti adlı üyeden alıntı

En sinir olduğum iştir bu açıklamalar.
Sanki öğrenci bir salak ve biz ona öğüt vermezsek ne yapacağını bilmiyor. Arkadaşım işin içinde olan o öğrenci, hayatına yön verecek olan da o öğrenci. Buraya böyle şeyler yazmak hiç mantıklı değil bence.
Ben de sınavlara giriyorum ve her sınavdan önce birileri gelip aynı bu şekilde öğütler veriyor. Sanki hiçbir şeyden haberim yok bu yaşa kadar girdiğim 100'den fazla sınava benim yerime onlar girmiş bütün tecrübeleri onlar yaşamış.

Bir etrafınıza bakın; buradaki yazılanları bilmeyen bir öğrenci var mı? Sadece buradaki değil internette o çok bilmiş diğer yazarların yazıları da aynı şekilde öğrenciyi salak yerine koyuyor.

Hocam size kısmen katılıyorum bu yazı gerçekten güzel değil ama ben bu sene ilk kez ygs sınavına girdim siz birçok kez girmiş olabilirsiniz, gerçekten sınav hakkında çok kaliteli bilgiler paylaşan insanlar var.

durancan durancan Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 03.04.2013
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 97
  • Beğeniler 57 / 17
  • Ticaret 0, (%0)
saçmalamışsınız hocam süreyi verimli kullanın filan. o dediğiniz ygs için geçerli lys de bir oturum süresi bitmeden diğer oturuma geçemiyorsunuz. yani diyelim önce matematik dağıtılıyor ve süresi X dakika dersek matematiği ne kadar erken bitirirseniz bitirin X dakika dolmadan geometri dağıtılmıyor.Bu yüzden lys bilgi , ygs hız sınavıdır.

Açıklamalarınızı verimli bulmadım açıkcası.

• Üyelik 12.11.2012
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Tokat
  • Ad Soyad R** B**
  • Mesajlar 791
  • Beğeniler 22 / 98
  • Ticaret 9, (%100)
Tamam arkadaşlar bu işlerde amatör olabilirim ama bu kadarda gelmeyin üstüme :D

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al