wmaraci reklam

Noluyor yahu?? Halkbank dolar alım kurunu 3.88 yapmış. Alanlar da olmuş.

26 Mesajlar 3.648 Okunma
smmexpress

Backlinkcigeldi Backlinkcigeldi Homo sapiens sapiens... Kullanıcı
  • Üyelik 19.06.2017
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad C** G**
  • Mesajlar 3334
  • Beğeniler 179 / 2222
  • Ticaret 139, (%100)
Saat 22.45 gibi Halkbank doları 3.72 ve 3.88 gibi kurlardan satışa sundu. Twitterda dolanan haberlere göre bu kurdan yüklü miktar alım yapanlar olmuş. Siber saldırı mı var altta başka bir neden mi var anlamadım gitti.

Şöyle iddialar da var.

Az önce ss aldım bunu da

Şahsi fikrim Halkbankasına Zarrab olayından yaptırim gelecek. Ondan önce bankadaki döviz miktarını boşalttılar bence. Kokusu çikar yakında. Neden halkbank?
Koskoca banka siber saldırıya mı kurban gitti? 20 dakika ne demek yani. 20 dakika beklenmiş sonra işlemler kesilmiş. Koskoca banka nasıl böyle bir hata yapar? Onlarca kişi de daha 2. 3.dakikadan bankayı uyarmış, müsteri hizmetlerini arayanlar dahi olmuş.

wmaraci
reklam

birsevda birsevda Maraba Kullanıcı
  • Üyelik 17.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Amele
  • Konum Tekirdağ
  • Ad Soyad T** K**
  • Mesajlar 2211
  • Beğeniler 753 / 753
  • Ticaret 18, (%100)
suan sıteye ulasılamıyor

Siteni Ekle WeBDiZiN.Com

onurkaplan onurkaplan Bilgi Paylaştıkça Çoğalır Kullanıcı
  • Üyelik 18.06.2015
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Senior Email Marketing Special
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad O** K**
  • Mesajlar 2209
  • Beğeniler 100 / 548
  • Ticaret 4, (%100)
Siber saldırımı var bilmiyorum ama 200 dolar almıştım verdiğim para 2 katı oldu şuanda

Arestr Arestr WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 10.08.2014
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Web Devoloper
  • Konum Kayseri
  • Ad Soyad N** C**
  • Mesajlar 408
  • Beğeniler 403 / 143
  • Ticaret 0, (%0)
Halkbank'tan ilk açıklama

Şaşırtan kur rakamlarına ilişkin Halkbank yetkilisi Cumhuriyet gazetesine yaptığı açıklamada, "Anlık bir hatadan dolayı böyle görünüyor. Kur fiyatları güncelleniyor" dedi.

FULL STACK WEB DEVELOPER
wmaraci
wmaraci

• Üyelik 19.06.2017
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad C** G**
  • Mesajlar 3334
  • Beğeniler 179 / 2222
  • Ticaret 139, (%100)

onurkaplan adlı üyeden alıntı

Siber saldırımı var bilmiyorum ama 200 dolar almıştım verdiğim para 2 katı oldu şuanda

Hocam alıp direkt çekenler ya da bir başka yere gönderenlere ne yapılacak? Koskoca bankanın hatalı gösterim yapması bile anormalken birde insanların işlem yapabilmesinin altında başka bir neden olmalı.

Arestr adlı üyeden alıntı

Halkbank'tan ilk açıklama

Şaşırtan kur rakamlarına ilişkin Halkbank yetkilisi Cumhuriyet gazetesine yaptığı açıklamada, "Anlık bir hatadan dolayı böyle görünüyor. Kur fiyatları güncelleniyor" dedi.

Hocam o kurdan alan olmuş. Atmden direkt paraları çekenlere ne yapılacak ya da alıp hemen başka bir yere gönderenlere? Hatalı gösterim değil baya işlem yapılabiliyormuş. Basit bir hata değil yani.

onurkaplan onurkaplan Bilgi Paylaştıkça Çoğalır Kullanıcı
  • Üyelik 18.06.2015
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Senior Email Marketing Special
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad O** K**
  • Mesajlar 2209
  • Beğeniler 100 / 548
  • Ticaret 4, (%100)

Backlinkcigeldi adlı üyeden alıntı

Hocam alıp direkt çekenler ya da bir başka yere gönderenlere ne yapılacak? Koskoca bankanın hatalı gösterim yapması bile anormalken birde insanların işlem yapabilmesinin altında başka bir neden olmalı.

Hocam o kurdan alan olmuş. Atmden direkt paraları çekenlere ne yapılacak ya da alıp hemen başka bir yere gönderenlere? Hatalı gösterim değil baya işlem yapılabiliyormuş. Basit bir hata değil yani.

Orasını bilyorum şans eseri gördüm 750 küsürden aldım 200 doları 1300 tl olarak aldım temiz para

Arestr Arestr WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 10.08.2014
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Web Devoloper
  • Konum Kayseri
  • Ad Soyad N** C**
  • Mesajlar 408
  • Beğeniler 403 / 143
  • Ticaret 0, (%0)
Backlinkcigeldi Hocam elbette basit bir hata değil ama artık böyle şeylere şaşıramıyorum bile. Bu ülkenin başına ne gelse müstehak. Adını tam hatırlamıyorum ama Rus bir komutanın bir sözü var aynen şöyle diyor "Sanırım Mustafa Kemal yanlış milleti kurtardı". İnsanın ne kadar içi parçalansa da şu söze ne denir ki ?. Zaten bunlar daha iyi günlerimiz
johntitor37

kişi bu mesajı beğendi.

FULL STACK WEB DEVELOPER

• Üyelik 19.06.2017
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad C** G**
  • Mesajlar 3334
  • Beğeniler 179 / 2222
  • Ticaret 139, (%100)

onurkaplan adlı üyeden alıntı

Orasını bilyorum şans eseri gördüm 750 küsürden aldım 200 doları 1300 tl olarak aldım temiz para

200 300k giren olmuş. 200k ile giren biri 139k kâr yaptı 20dk da. Ben tekrar söylüyorum, bankanın içini boşalttılar. Kılıf bence bu. Akıl almayacak bir hata bu. Kesinlikle olacak şey değil.

Sosyal medyada dolaşan genel kanı da bu. Kimbilir kime gitti para deniyor.

birsevda birsevda Maraba Kullanıcı
  • Üyelik 17.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Amele
  • Konum Tekirdağ
  • Ad Soyad T** K**
  • Mesajlar 2211
  • Beğeniler 753 / 753
  • Ticaret 18, (%100)
Backlinkcigeldi atm den dolar euro çekilemez. Geç saat oldugu için başka bankaya yapılacak eftler pazartesine sarkacaktır.
Bunları bilmenizi istedim öncelikle. Buna benzer bir sorunda ingbankta oluyor dolar 4,11 lerde ama ingbank durumu erken farkedip toparlıyor.
Bana göre çevirenlerin eft geçmeye kalkanların vs. Çoğunluğun hesabına kısaca bankada müşterilerin büyük bölümünün hesabına bloke koyulacaktır.
Ama şu konuyuda es geçemiyecem o konuda da siz haklısınız insanın aklına şu geliyor gene hortumlanıyoruz mu ?

Siteni Ekle WeBDiZiN.Com

Mrtcn Mrtcn PrismaCSI Kullanıcı
  • Üyelik 06.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Cyber Sec & Project Manager
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** G**
  • Mesajlar 3356
  • Beğeniler 481 / 1987
  • Ticaret 10, (%100)
Swift sistemi kapatıldığı için para avrupaya gidemez, hatadaki emirler iptal edilip alanlara güncel kur ile çarpıp dolarları verilir.

Olay bitti
birsevda

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 2 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 2 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al