wmaraci reklam

Pamukkale Turizm iflas etti! Konkordato istemişti ama…

7 Mesajlar 700 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

darknov4 darknov4 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 06.03.2017
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum KKTC
  • Ad Soyad V** S**
  • Mesajlar 3084
  • Beğeniler 1387 / 910
  • Ticaret 29, (%100)
Pamukkale Turizm'den son dakika haber geldi. İzmir 1. Asliye Mahkemesi, Pamukkale AŞ'nin konkordato talebini reddederek şirketin iflasını kararlaştırdı. Alınan bilgiye göre, mahkeme yolcu ulaşımı yapan Pamukkale AŞ'nin konkordato talebini değerlendirdi. Şirketin mali durumuna ilişkin raporları inceleyen mahkeme heyeti, firmanın ticari faaliyetlerini sürdürmesine imkan olmadığına hükmederek konkordato talebini reddetti ve iflas kararı verdi.

Pamukkale Turizm iflas etti! Denizli’de 56 yıl önce kurulduktan sonra Türkiye’nin otobüs taşımacılığında öncü firmalardan olan Pamukkale Turizm, geçen Eylül ayında konkordato başvurusunda bulundu. Yaklaşık 3 bin 500 kişinin çalıştığı firmanın başvurusunu inceleyen İzmir Ticaret Mahkemesi, üç aylık geçici mühlet kararı verdi.

Kararla birlikte, şirketin faaliyetlerinin denetimi için de geçici konkordato komiser heyeti atandı. Bu süreçte internet sitesinden açıklama yapan firma yönetimi, nakit sıkıntısı çekildiğini ifade etmişti. Konkordato sürecinin tamamlanmasından sonra şirketin mali durumuna ilişkin raporları inceleyen İzmir 1’inci Asliye Ticaret Mahkemesi, şirketin mali durumuna ilişkin raporları inceledikten sonra iflas kararı verdi.

wmaraci
reklam

Phantaso Phantaso İçeriklerin Gücü Adına! Kullanıcı
  • Üyelik 18.02.2016
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Metin Yazarı & Editörü
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad F** S**
  • Mesajlar 1906
  • Beğeniler 843 / 842
  • Ticaret 119, (%100)
Pamukkale sanırım 3, 5 yıl önce Anadolu Turizm'i satın almıştı. Hal böyle olunca 2 firma da gümledi sanırım. Gerçekten üzüldüm. Afyon, İzmir, Ankara üçgeninde Pamukkale ve Anadolu'dan başka firmaya kesinlikle binmezdim. Boş koltuk bulunamayan bu firmalar dahi batıyorsa kusura bakılmasın da ekonomide kimse sorun yok diyemez.
darknov4

kişi bu mesajı beğendi.

Mrtcn Mrtcn PrismaCSI Kullanıcı
  • Üyelik 06.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Cyber Sec & Project Manager
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** G**
  • Mesajlar 3356
  • Beğeniler 481 / 1986
  • Ticaret 10, (%100)
Bilet fiyatları yüksek bir firmada batıyorsa yani diğerleri ne yapıyor diye merak ettim
darknov4

kişi bu mesajı beğendi.

hkrcbey hkrcbey Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 17.01.2019
  • Yaş/Cinsiyet 43 / E
  • Meslek serbest
  • Konum Adana
  • Ad Soyad H** K**
  • Mesajlar 24
  • Beğeniler 5 / 6
  • Ticaret 1, (%100)
Yolcu taşımacılığının yanı sıra yükte taşıyorlar. Bildiğin ev taşıyanı gördüm Van İstanbul arası. Üstelik çok bilinen ve doğunun olmayan firmayla

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

cihaneken cihaneken Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 25.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Elektrik Teknisyeni
  • Konum Fransa
  • Ad Soyad C** E**
  • Mesajlar 3510
  • Beğeniler 488 / 1190
  • Ticaret 1, (%100)
Mrtcn hocam bence zaten fiyatlar yüksek olduğu için batıyorlar, aslında ben pamuk kalenin battığına değil diğerlerinin batmadığına şaşıyorum. Bazı zamanlar otobüs bileti ile aynı paraya uçak bileti buluyorsun. Haliyke insanlar 5-10 pahalı bile olsa uçak tercih ediyor.
Konu şu adam 50-60 liraya uçak kaldırıyor. Öteki aynı paraya bir otobüsü kaldıramıyor.

hkrcbey hkrcbey Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 17.01.2019
  • Yaş/Cinsiyet 43 / E
  • Meslek serbest
  • Konum Adana
  • Ad Soyad H** K**
  • Mesajlar 24
  • Beğeniler 5 / 6
  • Ticaret 1, (%100)
cihaneken hocam uçak için yakıt gayet makul seviyede. Otobüs firmaları aynı şartlarda alamıyor. Ayrıca 12 saatlik 2 molalı yolculukta 100 tl ye otobüs bileti alan insan 130 tl ye ucak bileti alması gayet mantıklı. Mola yerlerinde yediğin paradan ziyade yol yorgunluğu cabası
cihaneken

kişi bu mesajı beğendi.

ForuMaster ForuMaster Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 02.01.2019
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum Afyon
  • Ad Soyad T** S**
  • Mesajlar 138
  • Beğeniler 152 / 55
  • Ticaret 0, (%0)
Pamuk gibi şirketti, yazık oldu :/

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al