wmaraci reklam

Proje Fikri (Legal mi İllegal mi?)

4 Mesajlar 764 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

ikodev ikodev Developer Kullanıcı
  • Üyelik 08.05.2015
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Developer
  • Konum Samsun
  • Ad Soyad İ** Ş**
  • Mesajlar 1019
  • Beğeniler 321 / 320
  • Ticaret 19, (%100)
Merhabalar,

Her boşluk bulduğum zaman internet üzerinde yapılan her işlem için bir bot yazıyorum. (Satış yapmadığım için ne legal ne illegale giriyor sonuç olarak arşivde) Şuan elimde yazmış olduğum otomatik outlook hesabı açıcı botu var.

Öncelikle şu proje için fikrinizi almak istiyorum legale mi girer yoksa illegale mi diye ;
Facebook sitesinde girilen bir hesabın arkadaşlarının listesini veya post link girince yorum atan,beğenen kişilerin otomatik email ve telefon bilgilerini data olarak toplayan bir bot düşünüyorum. (Bunun elimde websitesi olarak iş yapanı var localhostta çalıştırıyorum)

Sizce bunun pazarlığını yapmak legal mi? Veya başta dediğim gibi otomatik outlook hesabı açıcı? Bunun pazarlığı legale mi girer? Çünkü kullanıcıya verecek bir zararı yok. Sizin düşünceleriniz nedir bu projeler için?

wmaraci
reklam

basich basich WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 24.08.2018
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Maliyeci
  • Konum Uşak
  • Ad Soyad L** H**
  • Mesajlar 890
  • Beğeniler 109 / 319
  • Ticaret 8, (%100)
Hocam söyledikleriniz illegal sayılmaz. Çünkü suç teşkil ettiklerini düşünmüyorum. Ama etik olmadıkları kesin. Alıcı bulursanız satmanızda her hangi bir sakınca görmüyorum :)

carasar carasar All ızz well... Kullanıcı
  • Üyelik 29.10.2016
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Öğretmen
  • Konum Konya
  • Ad Soyad O** K**
  • Mesajlar 1116
  • Beğeniler 499 / 498
  • Ticaret 16, (%100)
Outlook konusunda sistemi spam ile yorduğunuz için sıkıntı oluşturabilir.

Data toplama botu için ise herkese açık bilgileri alacağınız için bir sıkıntı olacağını düşünmüyorum.

ikodev ikodev Developer Kullanıcı
  • Üyelik 08.05.2015
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Developer
  • Konum Samsun
  • Ad Soyad İ** Ş**
  • Mesajlar 1019
  • Beğeniler 321 / 320
  • Ticaret 19, (%100)
basich carasar Yorumlarınız için çok teşekkür ederim bende aynı şekilde düşündüğüm için sizlerede sormak istedim :)

Alıcı olur-olmaz diye hiç bakmadım açıkcası olurda ilerde belki diye hem hazırlık hemde kendi işlerimi yapmak için bot yazıyorum. Outlook kısmındada (carasar arkadaş için) herhangi bir spam vb yorma yok tamamen farklı lokasyon ve bu lokasyonlara ait bir şekilde işlem yapıyor otomatik telefon satın alımı ve güvenlik doğrulaması otomatik olduğu için bu zamana kadar "tek seferde 100 hesap" denedim hepside sorunsuz açıldı buna görede hazırlık yaptım açıkcası :)

"Data toplama botu için ise herkese açık bilgileri alacağınız için bir sıkıntı olacağını düşünmüyorum." Bu çok doğru işte. Hani ben zorla hiç bir şekilde veri talebinde bulunmuyorum "herkese açık" olan bilgileri çekiyorum o yüzden illegal değildir diye düşündüm :)
carasar

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat
wmaraci
Konuyu toplam 2 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 2 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al