freelance iş ilanları

Türk Telekom Tekel'likten çıkarılmalı !!! (DESTEK)

19 Mesajlar 2.229 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

Korkmaz Korkmaz cagdaskorkmaz Kullanıcı
  • Üyelik 03.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek SARUHAN HOLDING - Fakir Elektr
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad Ç** K**
  • Mesajlar 3537
  • Beğeniler 253 / 1236
  • Ticaret 8, (%100)

DESTEK VER VE PAYLAŞ

Artık bu soyguna bir dur deyin. Türk ******* bu ülkenin en büyük felaketidir. 200 $ ile yurt dışında alınabilen 1 Gbit/s metro ethernet hizmetini aylık 10 bin $ bedeli ile yetki belgeli İnternet servis sağlayıcılara (Superonline,TurkNet, VodafoneNet) vb. satmaktadır.

Ayrıca Türk ******* haricindeki hiçbir firma kendi altyapısını kullanmak için yurt dışından fiber kablo çekememektedir.

Türk ******* ve Kara yolları Genel Müdürlüğü arasında imzalanan haksız protokol bulunmaktadır. Bu protokole göre Türk *******, Kara Yolları Genel Müdürlüğüne ücretsiz İnternet hizmeti veriyor, onlarda buna karşılık Kara Yollarına ait tüm yollardan diğer tüm firmaların fiber optik kablo çekmelerini engellemektedir.

Eğer sizlerde İnternet'in Türkiye'de yaygınlaşmasını ve Ucuzlamasını istiyor iseniz bu yanlışa dur deyin. Türkiye'de İnternet sektörünün biran önce yaygınlaşması ve gelişmesi için bu kampanyayı imzalayın.

cagdaskorkmaz.com.tr
wmaraci
reklam

ASametYildirim ASametYildirim Saygı, Sevgi, Anlayış. Kullanıcı
  • Üyelik 16.06.2017
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Bilgisayar mühendisi öğrencisi
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad S** Y**
  • Mesajlar 3826
  • Beğeniler 2399 / 1874
  • Ticaret 97, (%100)
Hocam bu iddanızı kanıtlayabilirseniz sevinirim. Bu şekilde çok inandırıcı gelmemektedir.

• Üyelik 03.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad Ç** K**
  • Mesajlar 3537
  • Beğeniler 253 / 1236
  • Ticaret 8, (%100)
ASametYildirim

https://www.donanimhaber.com/operatorler--kurumsal-haberler/haberleri/Turkcell-ile-Turk-*******-arasindaki-savas-buyuyor.htm

Bu tür konuların oldukça fazla. Araştırın.

Alt yapıları çekiyorlar. Sonra diğer İSS ler çekmek isteyince faiş fiyatlar istiyorlar. Belediyeler kazı izinleri vermiyor.

*****'in çektiği fiber hattın yanından aynı hattı bir daha çekmeye zorluyorlar.

Superonline-Turknet gibi firmlar aynı bölgeye hizmet götüre bilmek için kendi kablolarını çekmek zorundalar.

Bu yüzden alt yapı ilerleyemiyor. Herkes aynı yere kablo çekiyor.

cagdaskorkmaz.com.tr

ASametYildirim ASametYildirim Saygı, Sevgi, Anlayış. Kullanıcı
  • Üyelik 16.06.2017
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Bilgisayar mühendisi öğrencisi
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad S** Y**
  • Mesajlar 3826
  • Beğeniler 2399 / 1874
  • Ticaret 97, (%100)

Korkmaz adlı üyeden alıntı

ASametYildirim

https://www.donanimhaber.com/operatorler--kurumsal-haberler/haberleri/Turkcell-ile-Turk-*******-arasindaki-savas-buyuyor.htm

Bu tür konuların oldukça fazla. Araştırın.

Alt yapıları çekiyorlar. Sonra diğer İSS ler çekmek isteyince faiş fiyatlar istiyorlar. Belediyeler kazı izinleri vermiyor.

*****'in çektiği fiber hattın yanından aynı hattı bir daha çekmeye zorluyorlar.

Superonline-Turknet gibi firmlar aynı bölgeye hizmet götüre bilmek için kendi kablolarını çekmek zorundalar.

Bu yüzden alt yapı ilerleyemiyor. Herkes aynı yere kablo çekiyor.

Hocam yorumumu ciddiye aldığınız ve geri dönüş yaptığınız için teşekkür ederim. Dediğiniz gibi devlet bu işe el atsa herkesden ortak para toplayıp altyapıyı kursa daha iyi olur fakat ***** kendi parasıyla alt yapısını kurduysa ona rakip olacak bir firmanın neden aynı altyapıyı kullanmasına izin versin ki?

Ayrıca bu şekilde herkes ortak bir altyapıyı kullanmayacağından altyapının daha güçlü olacağına inanıyorum. Çünkü bütün firmaların interneti tek kablodan geçse sizce de yavaşlama olmaz mıydı?

Fiyat konusunda size katılıyorum daha önce bende araştırdım metro hat için baya yüksek meblağ istiyorlar. Bu konuda bir şey yaparlarsa mutlu olurum.

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 03.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad Ç** K**
  • Mesajlar 3537
  • Beğeniler 253 / 1236
  • Ticaret 8, (%100)
ASametYildirim Hepsi aynı yerde toplanıyor hocam. Şehirler arası 50 tane kablo yok. Adamlar koca kıtaları tek kablo ile bağlıyor.
ASametYildirim

kişi bu mesajı beğendi.

cagdaskorkmaz.com.tr

simao simao WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 20.01.2016
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum Manisa
  • Ad Soyad M** İ**
  • Mesajlar 163
  • Beğeniler 29 / 47
  • Ticaret 2, (%100)
Türk ******* Katrilyonlarca lira para harcayıp çekecek vodafone ve turknet süperonline bunun üzerinden satış yapacak :D bir kere vodafone ile turknet hiç yatırım yapmıyor böyle bir protokol yok

süperonline gibi yatırım yapsın diğerleride hazır kurulu hatları kiralayıp kendi netim diye satmasınlar millete.

• Üyelik 03.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad Ç** K**
  • Mesajlar 3537
  • Beğeniler 253 / 1236
  • Ticaret 8, (%100)
simao Türk ******* artık Türk değil bilginiz var mı bilmiyorum.

Ayrıca satış yapıldıktan sonra eski bakır kabloları satarak dünyanın parasını kaldırdılar. Dünyanın parasına aldığın internet altyapısının ADSL kısımının %100 zaten *************a ait.

Ayrıca illaki alt yapılar tek bir yerde toplanıyor.

A noktasından B noktasına 3 tane kablo çekmek yerine A noktasından C noktasına ortak kablo yatırımı yapsalar beraber kullansalar olmayacak sanki.

Superonline bunu daha öncede dile getirdi. Hiç bir ortaklığa yanaşmıyorlar. Tek el olamakta ısrarlılar diyordu.

Sen de fiber var sanırım halinden memnun gibisin

cagdaskorkmaz.com.tr

simao simao WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 20.01.2016
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum Manisa
  • Ad Soyad M** İ**
  • Mesajlar 163
  • Beğeniler 29 / 47
  • Ticaret 2, (%100)
Türk ******* sadece kiralanmış bir kurum 2026 ya kadar şuanda yabancı bir firma yönetiyor olabilir ama devlet ortaklığı var komple satılan bir kurum yok ortada ortak altyapı demek hatların sıkıntıya girmesi demek. bu teknik olarakta mümkün değil. Türk ******* vdsl 24 mb kullanıyorum hattım 50 mb destekliyor sıkıntı yok ben almıyorum.

sen *******u kötüleceğine vadofone imza topla :D *******dan kiraladıkları hatları satmasınlar utanmadan.

Mrtcn Mrtcn PrismaCSI Kullanıcı
  • Üyelik 06.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Cyber Sec & Project Manager
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** G**
  • Mesajlar 3356
  • Beğeniler 481 / 1987
  • Ticaret 10, (%100)
Bu tarz kampanyalara katılmadım katılmam, Lakin bildiğim birşey var oda aşağıdaki yapılanlar

https://citizenlab.ca/2018/03/kotu-trafik-sandvinein-packetlogic-cihazlari-turkiyede-hukumetin-casus-program-kullanmasina-misirda-ise-kullanicilari-baglantili-reklamlara-yonlendirmeye-mi-yariyor/
yilmaz70

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 03.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad Ç** K**
  • Mesajlar 3537
  • Beğeniler 253 / 1236
  • Ticaret 8, (%100)
simao Ben firmayı kötülemiyorum %50 'sinden fazlası satıldı. Devletin ortaklığı'da ayrıca kafada soru işareti bırakıyor.

Hem özelleştiriliyor hemde tekel olması için uğraşıyorlar.

Rekabet kurumu normalde bu tür olaylara müdahale ederek tekel olmalarına engel oluyor.

Tekrar söylüyorum zaten o çekilen 3 tane hat tek bir yerde toplanıp şehirler arasından tek hatta düşüyor.

İstanbul Avrupa - Asya arasında 2 tane fiber kablo ile tüm kıta haberleşiyor. Sen daha düyorsun ki trafik olur yavaşlar.

Amerika'dan çıkan hat sayısı kaç tane acaba. Koskoca ülkeyi 3 4 tane hat ayakta tutuyor.

Gelmişsin burada boş yapıyorsun.

cagdaskorkmaz.com.tr
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al