lostyazilim

Yaşasın Zam gelmiş.

24 Mesajlar 3.698 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

zexon zexon WV Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 28.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Ogrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** M**
  • Mesajlar 396
  • Beğeniler 101 / 128
  • Ticaret 3, (%100)
Oo zammı müptelasıydık zaten harman kalmıştık artık fayda etmiyor zamlar dozun yükselmesi iyi oldu inşallah sürünmeyiz ve bi an önce ülke tedavileri olumlu sonuç verir.

wmaraci
reklam

Rexius Rexius Araştırmacı Kullanıcı
  • Üyelik 03.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad F** B**
  • Mesajlar 114
  • Beğeniler 41 / 38
  • Ticaret 2, (%100)
Hep 50 TL'lik ürün aldığım için beni etkilemiyor(!)

Kozba Kozba SEO ve Editörlük Kullanıcı
  • Üyelik 24.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Blog Yazarı
  • Konum Sakarya
  • Ad Soyad D** K**
  • Mesajlar 594
  • Beğeniler 6 / 174
  • Ticaret 12, (%100)

LikeSend adlı üyeden alıntı

Turkiye'de luks dediginiz araclar burada cerez parasina yav kim nerede binmiyor, gel gezelim bakalim kim neye biniyor :) Turkiye clio linea dacia cenneti onlar mi luks dediginiz araclar ? Hala yollarda tofaslar dolasiyor r12'ler r9'lar mi luks? Ortasinif arabasi VW mi Audi mi luks ? Turkiye'de luks gorulen bir cok model coktan hurdaliklarda yerini almis burada. Turkiye de 3 yil calissan alamayacagin bir cok model 1500 euroya alinabiliyor, devlet insanlarin yenisine binmesini tesvik ediyor, hem ekonomik hareket surekli devam ediyor hem insanlar daha az yakan dogayi daha az kirleten daha guvenli daha saglam araclarla yolculuk yapiyor.

Turkiye'de yonetimlerin halka yakistirdigi araclar tofaslar toroslar iste, ustune luks deyip insanlari da buna inandirarak milleti kandiriyorlar.

Siyasilerin yonetim hatalarini konu disinda tutmanin mantigi da yok, tum ekonomik halin sebebi bizzat yonetenler zaten, bahsettiginiz kiymetli urunlerin uretimini yonetim tesvik edecek organize edecek, bankalarin betona verdigi kredileri bu tur uretimlere aktaracak, issizlik maasi vs. gibi fonlardaki paralari bu tur yuksek getirisi olan uretimlere kaynak olarak sunacak tabi calmadilarsa yemedilerse bos beles saga sola harcamadilarsa.

Ayrica bu konudaki zammin sebebi dolar kurundaki artis, sebebi de hem ekonomik hatalar hem su olusturulan guvensizlik ortami yani yine yonetim hatalari. Siz asil sorunu hali altina itip, suni sorunlar yaratmaya calisiyorsunuz, gemide delik acani deligi kapatmayi degil pompanin ne kadar az su tahliye edebildigini falan yorumluyorsunuz.

Baslik baslik bakalim isterseniz :

Feto : Mevcut yonetimle ortakti birlikte ulkeyi yonettiler, devlet kurumlarinin tamamini bu yapiya bizzat hukumet peskes cekti, 2004 mgk'da hukumete sunulan bu yapinin tehlike arzettigi ve bitirilmesi gerektigi raporu dikkate alinip geregi yapilsa darbe de su surecler de yasanmazdi bunca sikinti ekonomik etkisi olmazdi.

Pkk : Cozum sureci zamaninda bolgede isler siki tutulsa, orgut yerine halkla baris yolu tercih edilse, sehirlerde yapilanmalari bombalar dosemelerine engel olunsa bunca guce erisemezlerdi ve bugun gordugumuz guvenlik ve ekonomik sorunlara etkisi olmazdi.

Isid : Suriye savasi ilk ciktigi andan itibaren bu orgutle ciddi mucadele edilse, ulke topraklarini kullanmalari engellense, kahveleri cay ocaklari kapatilsa uyeleri tutuklansa, sinir guvenligi allaha emanet edilmese, silah gecisleri satislari yardimlari yapilmasa, esad devrilsin diye o bolgeye tirlar dolusu silah gonderilmese bu gunler yasanmazdi, en azindan bize bu kadar etkisi olamazdi.

Ekonomi : Parasal genislemeler, turkiyeye destekler, ucuz para zamaninda bankalara akan dis kaynakli krediler bos beles insaatlara betona yatirilmasa, uretim yuksek teknoloji cagdas ilerici egitim finanse edilse, simdiye meyvelerini toplardik ve bugun yasanan sikintilarin hic biri yasanmazdi, ureten markalari olan, zamana ayak uyduran bir Turkiye gorurduk. Saray maray luks arac konvoylari asiri gereksiz luks harcamalar olmasa o paralar kasada dururdu, ozellestirmeler adil yapilsa yahut yapilmayip devlet eliyle kaliteli yonetilse, devletin harcama yukunun en azindan bir kismi halkin sirtindan alinip bu kurumlara yuklenirdi. Yol kopru vs. isleri yap-islet-devret yerine devlet tarafindan bu gereksiz harcamalari kisarak finanse edilse, 100 liralik kopruyu 5 liraya gecerdik. Daha bu alanda binlerce ornek verilebilir.

Siyaset : tum 15 seneyi unutalim, sadece darbeden sonra bile adil davranilsa ve zaten gergin olan ortami iyice germek yerine daha yumusak siyaset yapilsa, halk arasinda ki tartisma konulari ortadan kaldirilmaya calisilsa, baskanlik inadindan vazgecilse ve halkin gercek somut ihtiyaclari ile ilgili calismalar yapilsa yine su gunumuzden daha iyi durumda olurduk.

1000 liraya satilan bir sey 2000 lira olduysa bunlar yuzunden oldu ve sebebi yonetenlerin ta kendileri, bir almanin 1 saatte kazandigini biz 10 saatte kazaniyorsak sebebi bu yukarida olan bitenler yani yine yonetim hatalari.

Simdi tutup herseyin asil sebebi olanlari kenara koyup neyi konusup neyi tartisacaksiniz ? Bu pahaliligin sebebi 1500 liraya telefonu alanlar degil ki, o telefonu bir alman bir fransiz gibi kolayca almamizi saglayamayanlar, bizi bu ulkelerden geri birakanlar. Ekonomi az daha kotuye giderse alim gucu balkanlar seviyesine dusecek, balkanlar dedigimiz hic bir sey uretmeyen fabrikalari bir elin parmaklarini gecmeyen ulkeler, Turkiye gibi bir ulkeye gore gelinen durum revamidir ? Dunyanin vergisini veriyoruz, dunyanin isini yapiyoruz, askere gidip guvenligimizi bile kendimiz sagliyoruz, fabrikalarimiz verimli topraklarimiz turizmimiz 80 milyon nufusumuz var, bunca seye karsi aldiklarimiz elde ettiklerimiz hakmidir yani ? Fabrikasi bile olmayan ulkelerle ayni alim gucune sahip olmak mi ? Bu mu hakettigimiz ?

Bence cok daha fazlasini hakediyoruz, ve su an hakettiklerimize sahip degilsek bunun sorumlusu da ulkeyi yonetenlerdir, bize hakettigimiz refahi saglayamayanlardir, hatalariyla bize kotu gunler yasatanlardir.

Hocam burası bildiğim kadarıyla Webmaster forumu ve siyaset yasak. Ben o yüzden siyasi hataları konuşmanın yanlış olduğu düşüncesindeyim.

Ben 1.500 TL maaş alıp 3.500 TL'lik telefon alanların ülkeyi bu duruma düşürdüğünü belirtmedim sadece bu durumun finansal hata olduğunu, kişiye de ülkeye de zararlı olduğunu söyledim.

Benim kapımda şuanda Uno var ki ben de binmek istesem +100.00 TL'lik arabaya kredi çekip rahatlıkla binebilirim.

Audi - Mercedes örneğiniz ise oldukça mantıksız. Bu araçlar Almanya için hurda olabilir lakin Türkiye için lüx.
Bir kişi 5.000 TL kazanıp 150.000 TL'lik araba biniyorsa bu kişi dünyanın her yerinde lüx yaşıyordur. Derseniz ki Türkiye'de araçlar oldukça pahalı size %100 katılırım lakin üretmediğimiz bir şeyi almanın bir mantığı yok.

Son olarak şunu da belirtmek isterim bundan önce de durum çok farklı değildi bundan sonra da farklı olmayacak.
Bu ülkede eğitime ve üretime para yatırılmadığı sürece bu ülkede durum sürekli böyle olacak.

Korkmaz adlı üyeden alıntı

Almanya'da en ucuz araba burada 100.000 TL :D Ford Mustang 25 bin dolar. Burada 550 bin tl den başlıyor.

Hocam fiyatları biliyorum Türkiye'de araba fiyatlarında uygulanan vergilendirme oldukça yüksek.

Neoyun Neoyun Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 12.08.2015
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek İnternet girişimcisi
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad B** B**
  • Mesajlar 523
  • Beğeniler 126 / 350
  • Ticaret 30, (%100)
Ben zaten hep 50 liralık MacBook Pro alıyorum.

wmaraci
wmaraci
wmaraci
Konuyu toplam 3 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 3 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al