wmaraci reklam

Yeni Havalimanının ismi 16 yıl önce alınmış

23 Mesajlar 2.679 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

buzmavisi buzmavisi Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 27.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek ögrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad A** K**
  • Mesajlar 1451
  • Beğeniler 302 / 276
  • Ticaret 11, (%73)
İlk fazı törenle açılan yeni havalimanının adı belli oldu. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yeni havalimanının adının İstanbul Havalimanı olduğunu açıkladı. Açılıştan önce yeni havalimanının girişine 'İstanbul Havalimanı' (İstanbul Airport) yazılı tabela takılmıştı.

Habertürk’ten Necdet Çalışkan’ın haberine göre İstanbul Havalimanı’nın adı için bir süredir yaşanan ‘domain (alan adı) kapma çılgınlığı’ da yeni bir boyuta taşındı. Hatırlanacağı üzere İstanbul Yeni Havalimanı için henüz açılmadan olası hemen hemen tüm alan adları stokları tükenmişti.

Şu ana kadar öne çıkan "İstanbul Büyük Havalimanı, Hezarfen Ahmet Çelebi, Abdülhamit Han, Mevlânâ Celâleddîn-i Rûmî, Fatih Sultan Mehmet…” gibi isimlerin alan adları satın alınmıştı. Domain’i kayıt ettirilen isimlerden biri de bugün resmi tabelası ortaya çıkan “İstanbul Havalimanı / İstanbul Airport” idi.

COM.TR'Sİ 2.5 AY ÖNCE TESCİL ETTİRİLMİŞ

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu’nun (BTK) “Site Bilgileri Sorgulama” servisine göre “istanbulairport.com.tr” alan adı, Türkiye üzerinden 17 Ağustos 2018 tarihinde tescil ettirildi. 16 Ağustos 2019 tarihine kadar tescilli olan bu alan adının kayıt ettiren kurum ise adının gizli tutulmasını tercih etti.

wmaraci
reklam

reklammahallesi reklammahallesi Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 20.10.2018
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Meslek Yazılım mühendisliği
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** Ç**
  • Mesajlar 108
  • Beğeniler 15 / 29
  • Ticaret 0, (%0)
Adı "Mustafa Kemal Atatürk Havalimanı" olsaydı daha güzel olurdu bence, böyle büyük bir yapıyla atamızın adını gelecek nesil hep anardı
buzmavisi

kişi bu mesajı beğendi.

buzmavisi buzmavisi Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 27.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek ögrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad A** K**
  • Mesajlar 1451
  • Beğeniler 302 / 276
  • Ticaret 11, (%73)
Gerçekleri tarih , tarihleri de liderler yazar. Atamız her daim gönlümüz de ....
LazCoder53 Rakoto aydnaydn59

kişi bu mesajı beğendi.

zizanet zizanet WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 24.10.2017
  • Yaş/Cinsiyet 43 / E
  • Meslek güvenlikçi
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad R** A**
  • Mesajlar 501
  • Beğeniler 159 / 159
  • Ticaret 3, (%100)
havalimanı için istanbul adı iyidir, sıkıntı yok
takılmayın siz yok domaini alınmış, yok şu-bu olmuşa
adı ne olursa olsun başına istanbul gelecekti zaten

ziza.net | tennar.com | Türk Mantar mantarsatis.com | Gübre gubreler.com | Ziraat zirai.org
wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

Rednoize Rednoize Kimlik Onayı Bekliyor Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 25.08.2011
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek İşletmeci
  • Konum Samsun
  • Ad Soyad A** A**
  • Mesajlar 1105
  • Beğeniler 577 / 331
  • Ticaret 18, (%100)
300-500 TL de şu siteyi hazırlayana verselermis birinin ufak yeğeni hazırlıyor heralde http://istanbulairport.com.tr/
FurkanCanoz

kişi bu mesajı beğendi.

appiah5454 appiah5454 Web ve Desktop Yazılımlar Kullanıcı
  • Üyelik 18.10.2017
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Web ve Masaüstü programlama
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad B** A**
  • Mesajlar 502
  • Beğeniler 118 / 163
  • Ticaret 0, (%0)

reklammahallesi adlı üyeden alıntı

Adı "Mustafa Kemal Atatürk Havalimanı" olsaydı daha güzel olurdu bence, böyle büyük bir yapıyla atamızın adını gelecek nesil hep anardı

buzmavisi adlı üyeden alıntı

Gerçekleri tarih , tarihleri de liderler yazar. Atamız her daim gönlümüz de ....

Bu ecdatın daha büyük isimleride var Fatih Sultan Mehmet Han gibi Abdülmecid Han gibi Yavuz Sultan Selim Han gibi ve daha yüzlercesi neden heryere sadece atatürk ismi verilmesini istiyor insanimiz anlamıyorum.

Her Türlü Stabil Bot! | İnstagram, Twitter, Whatsapp ve daha fazlası için PM!

• Üyelik 20.10.2018
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** Ç**
  • Mesajlar 108
  • Beğeniler 15 / 29
  • Ticaret 0, (%0)

appiah5454 adlı üyeden alıntı

Bu ecdatın daha büyük isimleride var Fatih Sultan Mehmet Han gibi Abdülmecid Han gibi Yavuz Sultan Selim Han gibi ve daha yüzlercesi neden heryere sadece atatürk ismi verilmesini istiyor insanimiz anlamıyorum.

Evet, onlar da ülkemizin ayakta durmasını sağlamış fakat Ata'mızın yaptığı farklı bir şey var ; Yalnızca 57 yıllık ömründe ülkemiz için onlarca savaş yapmış, Türk Alfabesini, Kadınlara Seçme ve seçilme hakkını ve En önemlisi hâlâ topraklarında ekmek kazandığımız Türkiye Cumhuriyetini bizlere armağan etmiştir. Bi de şöyle düşünün, Atatürk olmasaydı ? Padişahlığın olduğu, eğitim öğretimin ileride gelişemeyeceği, kadınların ise ne seçme ne seçilme hakkının olmadığı, daha sayamayacağım karanlık ve gelişmemiş bir ülkede yaşamak ister miydik ? Imm.. Tabiki Hayır :)

Edit: Sizi bilmem ama ben istemezdim :D
buzmavisi LazCoder53

kişi bu mesajı beğendi.

EmineT EmineT WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 18.07.2018
  • Yaş/Cinsiyet 34 / K
  • Meslek Devlet Memuru
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad E** T**
  • Mesajlar 431
  • Beğeniler 196 / 210
  • Ticaret 2, (%100)
Sağ kesim bir padişahımızın ismini sol kesim atamızın ismi için çıldırdı derecesine gelen twitler attı. Devlet ikisini de üzmeyecek bir isme karar verdiği kanaatindeyim. İstanbul havalimanımız vatanımıza milletimize hayırlı olsun.
suskun

kişi bu mesajı beğendi.

Siber suçlarla alakalı yaşadığınız problemleri PM atabilirsiniz.

EmineT EmineT WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 18.07.2018
  • Yaş/Cinsiyet 34 / K
  • Meslek Devlet Memuru
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad E** T**
  • Mesajlar 431
  • Beğeniler 196 / 210
  • Ticaret 2, (%100)

reklammahallesi adlı üyeden alıntı

Evet, onlar da ülkemizin ayakta durmasını sağlamış fakat Ata'mızın yaptığı farklı bir şey var ; Yalnızca 57 yıllık ömründe ülkemiz için onlarca savaş yapmış, Türk Alfabesini, Kadınlara Seçme ve seçilme hakkını ve En önemlisi hâlâ topraklarında ekmek kazandığımız Türkiye Cumhuriyetini bizlere armağan etmiştir. Bi de şöyle düşünün, Atatürk olmasaydı ? Padişahlığın olduğu, eğitim öğretimin ileride gelişemeyeceği, kadınların ise ne seçme ne seçilme hakkının olmadığı, daha sayamayacağım karanlık ve gelişmemiş bir ülkede yaşamak ister miydik ? Imm.. Tabiki Hayır :)

Edit: Sizi bilmem ama ben istemezdim :D

Alparslan ya da FSM olmasaydı ne olurdu hiç onu düşündün.mü? Bu işler o olmasaydı şu olmasaydı ile olmaz. İnananlar için Allah herkese kader vermiş tabi ki milletlerin de var o isimlerin hepsi seçilmiş isimler o olmasaydı bu olmazdı ayrımları tartışmadan öteye götürmez bizi. Biz atalarımızın torunları olarak hiçbirisini ayırt etmeden hepsinin değerini bilmeli ve onları ayırt etmek yerine örnek almalıyız. Türk milletinin ayrıştığı yeter birisini kabullenip diğerini kabul etmeyen Türküm demesin Türk atasını ayırt etmez

Siber suçlarla alakalı yaşadığınız problemleri PM atabilirsiniz.

• Üyelik 20.10.2018
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** Ç**
  • Mesajlar 108
  • Beğeniler 15 / 29
  • Ticaret 0, (%0)

EmineT adlı üyeden alıntı

Alparslan ya da FSM olmasaydı ne olurdu hiç onu düşündün.mü? Bu işler o olmasaydı şu olmasaydı ile olmaz. İnananlar için Allah herkese kader vermiş tabi ki milletlerin de var o isimlerin hepsi seçilmiş isimler o olmasaydı bu olmazdı ayrımları tartışmadan öteye götürmez bizi. Biz atalarımızın torunları olarak hiçbirisini ayırt etmeden hepsinin değerini bilmeli ve onları ayırt etmek yerine örnek almalıyız. Türk milletinin ayrıştığı yeter birisini kabullenip diğerini kabul etmeyen Türküm demesin Türk atasını ayırt etmez

Bana sorarsanız Türk milletinde kimse şu atamı kabul ediyorum şunu etmiyorum diye düşünmüyor. En azından %95 lik bir kısmı. Atatürk daha çok benimsediği için size öyle geliyor olabilir. Onun haricinde diğer görüşlerinize saygı duyuyorum, haklısınız. Ama benim de savunduğum düşünceyi tekrar gözden geçirmenizi tavsiye ediyor, teşekkür ediyorum
FurkanCanoz

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al