freelance iş ilanları

Yeni Kabine Belli Oldu

21 Mesajlar 2.209 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

mxaksoy mxaksoy Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 23.03.2018
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 1358
  • Beğeniler 482 / 344
  • Ticaret 3, (%100)
Backlinkcigeldi hocam ekonominin iyice batma ihtimali var mı?
yada dibe battı bir süre dipten sonra türk lirası yükselişe geçer mi?
(Sizin anlatımlarınız güzel)

wmaraci
reklam

Backlinkcigeldi Backlinkcigeldi Homo sapiens sapiens... Kullanıcı
  • Üyelik 19.06.2017
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad C** G**
  • Mesajlar 3334
  • Beğeniler 179 / 2222
  • Ticaret 139, (%100)

the adlı üyeden alıntı

Backlinkcigeldi Yarın sabah bankalar açıldığında 5tl'yi rahat görürüz.

Dipnot: Egonomi çok iyi Avrupa'da birinciyiz Ameriga'ya kafa tutuyoruz. Dolar gevur icadı.

Biz eleştirince sanıyorlar ki biz zevkten kuduruyoruz. Yahu ben pc toplayacağım 4 aydır parça alıyorum. 2 bin TLlik 1070 Ekran kartları olmuş 3 3.5 bin TL, 1080ler olmuş 3.5 5 bin TL.
Benim anlatmak istediğim su, takım tutar gibi parti ve kişi tutarsanız ve o yanlış yapsa da arkasındayım derseniz dünya bize karşı kıskanıyor derseniz durum bu olur. İlerleyen günlerde bizi ne bekliyor peki?

1-Artan zamlar
2-Enflasyon oranı daha da artacak maaşlar iyice eriyecek
3-Alım gücü çok daha düşecek
4-Dolar Euro çosacak
5-Yatırımlar durma noktasına gelecek
6-Zenginler ve orta kesim ülkeden kaçiş içine girecek
7-Borçlar artacak, ithalat artacak
En en önemlisi geridönüşü cok zor zararlar olusacak.

Bundan sonra her şey ellerinde. Her türlü imkanları var. Duzeltsinler şimdi artık ona buna suç atma ihtimalleri de yok. Yetkiyi verin her şey bizde dediler, millet yetki verdi. HADİ BAKALIM!
melankolia sterk CamelWhite

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 19.06.2017
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad C** G**
  • Mesajlar 3334
  • Beğeniler 179 / 2222
  • Ticaret 139, (%100)

mxaksoy adlı üyeden alıntı

Backlinkcigeldi hocam ekonominin iyice batma ihtimali var mı?
yada dibe battı bir süre dipten sonra türk lirası yükselişe geçer mi?
(Sizin anlatımlarınız güzel)

Valla ben Daron Acemoğlu gibi bir ismi ekonominin başına getirir kurtarma çabasına girerler diye düşünüyordum. Şu an şoka girdim. Göz göre göre dibe batacağız. Yerli bir ekonomi derecelendirme kuruluşu yapacaklarmış, bildiğiniz kendi kendilerine puan verecekler yani. Bir algı çabasına girecekler diye umuyorum fakat millet cebine giren paraya bakar. Bu millet bu baskıyı ne kadar kaldırır bilmiyorum.

Şu an ekonomistlerin son dakika yorumlarına bakıyorum. Hepsi kendi ayaklarına sıktılar diyorlar. Çok zor günler bizi bekliyor. Benim daha önceki yorumlarımı da biliyorsunuzdur ne dediysem çıkıyor. Yerel seçimler erkene alınacak, bu sistem de 2 sene zor gider. Doğruyu her zamanki gibi cefa çeke çeke bulacağız. Yazık!

İktidarla zerre kadar bir görüş birlikteliğim olmasa da bugün düzgün bir kabine ile çıkmalarını bekledim. En azından ekonomi alanında çok güçlü bir isim bekliyordum. Üstüne basa basa dediğim Daron Acemoğlu gibi. Batıyoruz yahu daha ne diyelim. Görünen o ki. Durumdan memnunlar.

IMF YOLU GÖZÜKTÜ.
mxaksoy

kişi bu mesajı beğendi.

Korkmaz Korkmaz cagdaskorkmaz Kullanıcı
  • Üyelik 03.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek SARUHAN HOLDING - Fakir Elektr
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad Ç** K**
  • Mesajlar 3537
  • Beğeniler 253 / 1236
  • Ticaret 8, (%100)
Ben 6. nesil işlemci çıkar çıkmaz pc topladım. Verdiğim en iyi karardı. Sonrasında GTX 1060'ı 830 tl ye Hepsiburada'dan kdv indirimli aldım. Şuan 1.500 civarında sanırım :D

cagdaskorkmaz.com.tr
wmaraci
wmaraci

sterk sterk boş kalsın olunca yazarım Kullanıcı
  • Üyelik 29.10.2013
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Atama bekliyor
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad C** Y**
  • Mesajlar 1296
  • Beğeniler 339 / 338
  • Ticaret 6, (%100)
Şuanki bakanların hepsinin birer şirketleri var. Mesale turizm bakanı tur şirketi, meb bakanı özel okulu, sağlık bakanlığı hastaneleri var. Ayrıca damadını enerji bakanlığından alıp maliyeye koyması kötü daha tecrübeli birisi gelebilirdi.

Karikaturname Karikaturname WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 16.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 42 / E
  • Meslek Muhasebe
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad H** G**
  • Mesajlar 780
  • Beğeniler 465 / 297
  • Ticaret 1, (%100)
Aile şirketi olmuş. Tam patron düzenine yakışır. Kumarhane kıralından turizm bakanı :D Ancak Türkiyede olur böyle şeyler. 1923 Cumhuriyetinin yerine koya koya aile şirketi koydu adamlar.

Ağacı Sev Yeşili Koru Ayıyı Öp!

koraybrs koraybrs WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 15.03.2017
  • Yaş/Cinsiyet 42 / E
  • Meslek muhasebe
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad K** K**
  • Mesajlar 324
  • Beğeniler 36 / 59
  • Ticaret 6, (%100)
Hazine Maliye - Berat Albayrak :) arkadaslar haziran ayinda dedim ekim ayinda dolar 7 lira euro 7.70 olcak kesin ve net söylüyorum evleriniz arabalariniz maliniz mülkünüz ne varsa dolar euro sterlin e basin..imkaniniz varsa sterlin alin derim..türkiyedesiniz bu firsati degerlendirin..bzim icin fark etmiyor ..sterlin ne olursa olsun biz yine ayni parayi alcaz ...ama türkiyedeki kardeslerim ..ekim ayi sonu itibariyla dolar 7 liradir ... sonra üzülmeyin bu fakirede dua edin yeterli ticaret yapiyorsaniz dolarla bisey almayin..dolar borcu olan simdiden ödesin..

MSRT MSRT Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 06.05.2018
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek Makale Yazarı | Editör
  • Konum Kırşehir
  • Ad Soyad M** S**
  • Mesajlar 108
  • Beğeniler 34 / 36
  • Ticaret 42, (%69)
Aile şirketi denilmiş. Berat yine ekonominin başında denilmiş ve bunu diyenler siyaset bildiğini düşünerek demiş.
Berat Albayrak Ekonominin başına yeni geçiyor. Aile şirketi neresi?
Yahu eğri oturup doğru konuşalım ben bu adamı en ağır eleştirenlerden biriydim hemde tutuklanacak derecede AKİM'e mail attım ağır sözlerle..

Her alanda ama her alanda bir değişim gelişim oldu. Adam tutmuş dış borç bilmem ne borç diyor. Siz dünya sıralamasında önümüzdeki ülkeleri bir bakın bakalım kimler var. Gelişmekte ve gelişmiş ülkelerde dış borç, yanlışın değil iyiye gidişatın bir belirtisidir.

Bugün daha 2004'te benım köylüm hastanede rehin kalmıştı. Oda ameliyat falanda değil altı üstü bir doğum yapmıştı. Şimdi varsa bir erkek, bir hastayı rehin tutsun.!

İki yeğenim 2 ay içinde peşpeşe ameliyat oldu kardeşimin cebinden çıkan toplam para 100 TL değildir.
Ekonomiden dem vuruyoruz siyasete dönüştürmek istemem ama, Avrupa'ya gidipte "Türkiye güvensiz. Yatırım yapmayın. Turist olarak dahi gelmeyin" gibi saçma sapan açıklamalar yapan bir muhalefet var bu ülkede. Bu kadar kalleşin olduğu bir ülke de, ekonomi çok iyi bana göre.

Özgürlükler anlamından ele alın. Sağlık, bürokrasi, Eğitim (başaramadılar maddi kısmını diyorum) vs vs.

Bugün sen bir adli sicil kaydını almak, ikamet almak için 1 gününü harcıyordun. Şimdi akşam eve geldiğinde 15 dk da çıkart. Yollarda yıpranma. Bunlar cebine katkıdır işinden gücünden olma.

Bugün adam diyor ki köprü yapıldı paralı. Neymiş yapana zarar dahi olsa para ödenecekmiş. Allah aşkına bu anlaşmayı siz yapacak olsanız oradan geçecek araç sayısını tahmini olarak hesaplamaz mısınız?
Elbette biraz garantisi olacak. Adama sen şu kadar kar edeceksin altına düşersen ben veririm denilmiyor. Belirli bir asgari tutar vardır onun altına düşerse elbet verilir. O kadar yatırımlar babamızın keçisinin sütüyle yapılmıyor büyük bir bütçe gerekiyor. 50 Yıl işletsin sen girdin ihaleye aldın becerdinde yapmamı denildi?

Sen diğer köprüden geçeceksin belki aynı parayı ya da az daha fazla vereceksin. Yeni köprüden geçerek ikisi de ücretli ama, senin yolun kısalacak. Daha erken kalkmak zorunda kalmayacaksın. Trafikte daha fazla yaşlanmak zorunda kalmayacaksın. Aracın daha fazla yıpranmayacak. Sen belki otobüsle gidiyorsun ama özellikle şirket araçları defalarca gidip geliyor. Yakıttan kazanç, zamandan kazanç, bunları kimse hesaba katmıyor.

Devlet illaki sana al para diye cebine koymaz. Bu sana dolaylı yoldan kazançtır. Bugün engelli maaşları, gazi ve şehit yakını maaşları, aklınıza ne geliyorsa var. Bugün ekonomi bitti battık diyen muhalefet kimse kusura bakmasın ama aynı pişkinlikle hiçbir kağıt üzerinde dahi hiçbir proje sunamadı. Adam ülkenin en tepesine aday, benımde şu mega projem var diyemiyor. Yahu Chp 90 yıllık partisin. Kağıt üzerinde 1 mega projen yok. Diğerleri kaçar yıllık siyasetçi 1 proje yok. Hatta birer değil 4 adaydan 1 proje sunan yok. Neymiş sarayı satacakmış. Neymiş Erdoğan'ı yargılayacakmış.
<
Bakın Erdoğan gitsinde, bu milletin ağzı bir sürtülsün gerçeği görsünler diye çok umdum ama, bir yandan da gelen kişi her becereksizliğinde diyecek ki bizden öncekiler çıkılmaz hale getirmiş diyecekler. Çünkü beceremeyecekleri ortada.

Erdoğan benim ideolojime tam olarak uymuyor. Ama uyan bir başkası da yok şuan için. Bu muhalefetle her şey zor. Muhalefette siyasetçiyi bırakın doğru düzgün ADAM dahi olduğunu düşünmüyorum ben.

Uzun oldu herkese iyi günler.

20 22 yaşındaki arkadaşlara tavsiyem. Size yalancı muhalefetin anlattıkları ile hareket etmeyin :) Siz doğduğunuzda ücret ödeyemeyen kişilerin çocukları, yaşıtlarınız hastanelerde rehin kalıyordu. Hastanelerin altındaki eczanelerde 5 liralık ilacı bulamıyorduk. Millet birbiri ile trencilik oynuyordu karısı kızı erkeği sapığı yaşlısı genci karışık.

Bu devlet zamanında yahu emekli olmuş rahat edecek emeklisinin maaşı için önündeki engelleri kaldıramamıştı sabahın 6 sında nineniz evden çıkıyordu maaş alalım diye.

Eleştiriye gelince herkes eleştirir. Ama yapılanı söyleyince yapacak tabi deniliyor. Ben bu adamı hepinizden fazla eleştirimişimdir. Akim'e yazdığımı görseniz sen nasl tutuklanmadın dersiniz. Ama ben gördüm ki bu adam o adam değil. Ben ak partiyi genel anlamda sevmem ama, ülkemin cumhurbaşkanını çok seviyorum arkadaş.

Kabineyi düzenlemek, revize etmek daha şurada kendi işinde dahi başarı sağlayamamış 10 20 liralık ticaretler peşinde koşan bizlerin derdi ve profesyonellik alanı olmuş. Vay be bizin tavandakiler hiçbir şey bilmiyor da tabandakiler her konuda doktara yapmış :)
ZacqooLeaven ismetsahan

kişi bu mesajı beğendi.

ismetsahan ismetsahan WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 14.06.2018
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad İ** Ş**
  • Mesajlar 97
  • Beğeniler 70 / 33
  • Ticaret 0, (%0)
MSRT hocam bir dur okuyayım gözünü sevem :)
MSRT

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 19.06.2017
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad C** G**
  • Mesajlar 3334
  • Beğeniler 179 / 2222
  • Ticaret 139, (%100)
Birileri yine bolca Ahaber izleyip akit gazetesi okuyup gelmiş. :) uzun bir yazı yazıp cevap verirdim de bu tür insanların zerre kadar laf anlamayacağından şüphem olmadıgından gidip kahvaltı yapayım.

wmaraci
Konuyu toplam 4 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 4 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al